stat
Impreza już się odbyła

Muzyka w Zabytkach

  • Kalendarz
    1 - 14 sierpnia, godz. 19:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, Różne zabytki starego miasta
    Organizator: Filharmonia Bałtycka
  • Bilety
    wstęp wolny
wrz 27

niedziela, godz. 18:00

Sopot, Monte Cassino 44
bilety 35 - 50 zł
paź 8

czwartek, godz. 19:00

bilety 37-80 zł
ulgowy 22-53 zł
Zapraszamy na tegoroczną odsłonę koncertów muzyki kameralnej w zabytkach starego miasta w Gdańsku.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


1.08 sob.
Góra Gradowa Hevelianum
Małgorzata Piotrowska - skrzypce
Adam Matysek - gitara
Artur Dobrzyński - śpiew: tenor

Vincenzo Galilei: Suita
Christian Gottlieb Scheidler: Rondo z Sonaty D-dur
Cesare Andrea Bixio: "Parlami d'amore, Mariu..."
Jeno Hubay: Solo z opery "Lutnik z Cremony"
Ernesto de Curtis: "Nie zapomnij mnie..."
Franz von Vecsey: Valse triste
Henryk Wieniawski: Kaprys nr 4 op. 18
Francisco Tarrega: Tango
Cesare Andrea Bixio: "Mamma"
Nicolo Paganini: Sonata nr 9 A-dur z cyklu Centone di sonate
Francisco Tarrega: Wspomnienia z Alhambry
Luigi Denza: Funiculi - Funicula

3.08 pon.
Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Jędrzej Kacprzyk  - kontrabas
Elżbieta Pasierowska - fortepian

G. Bottesini - 1 Elegia D-dur
A. Misek - 2 Sonata Kontrabasowa, Op.6
---
S. Rachmaninow - Zdzies Haraszo Op.21 nr 7
K. Szymanowski - Uwoz, mamo
F. Proto - Nine Variants on Paganini

4.08 wt.
Kościół Zielonoświątkowy
Kwartet Gdański
Łukasz Perucki
Alena Iwańczuk
Tomasz Mrowiński
Weronika Kulpa

KLASYKA WCIĄŻ NOWA
1. Ludwig van Beethoven Kwartet smyczkowy F-dur op. 135
I. Allegretto
II. Vivace
III. Assai lento, cantabile e tranquillo
IV. Grave, ma non troppo tratto. Allegro
2. Grażyna Bacewicz IV kwartet smyczkowy
I. Andante. Allegro energico
II. Andante
III. Allegro giocoso

5.08 śr.
Kościół św. Barbary
Mirosław Pachowicz - fagot
Hanna Dys - organy

C. Ph. E. Bach: Sonata c-moll na fagot solo
A. Dard: Sonata d-moll op. 2 nr 5 na fagot i basso continuo
J. Ch. Rinck: Variations "Ah, vous dirai-je, maman" na organy solo
A. Vivaldi: Sonata B-dur na fagot i basso continuo

6.08 czw. [godz. 19.15]
Kościół św. Brygidy
Bałtycki Kwintet Dęty
AGNIESZKA RESPONDEK flet
EWA NACZK JANKOWSKA fagot
MARIETTA STEFANIAK obój
Karol Respondek klarnet
ZBIGNIEW KALICIŃSKI róg

J.S.Bach - Jesus bleibet meine Freude
A.Corelli - Suita (Praeludium, Gavotta, Andante, Corrente, Largo, Menuetto)
I.J.Paderewski - Legenda op.16 nr 1
A.Panufnik - Suita staropolska

7.08 pt.
Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Piotr Kowalski - waltornia
Michał Szczerba - waltornia
Natalia Domańska - fortepian

K. Turner - 'Twas a Dark and Stormy Night,na dwa rogi i fortepian Op. 12
R. Bissill - Time and Space for 2 horns and piano
P. Dukas - Villanelle for horn and piano
E. Bozza- En Foret for horn and piano

8.08 sb.
Kościół św. Jakuba
Elżbieta Drozdowska - flet
Piotr Kopietz  - akordeonC.Ph.E. Bach - Sonata g-moll 10 min.
Cz.1 - Allegro 
Cz.2 - Adagio
Cz.3 - Allegro
A.Piazzola - 3 czesci z Historii Tanga 18 min
Cz.1 - Bordel 1900
Cz.2 - Cafe 1930
Cz.3 - Nightclub 1960
G. Hermosa  10 min
Anantango
Brehme
A.Piazzola   6 min.
Oblivion

11.08 wt.
Kościół św. Piotra i Pawła
Obows Quartet w składzie:
Magdalena Maniewska obój
Alisa Kopac skrzypce
Joanna Kravchenko altówka
Weronika Kulpa wiolonczelaFrantisek Kramar II Kwartet obojowy F-dur
Allegro
Menuetto
Rondo
Jiri Druzecky IV Kwartet obojowy g-moll
Adagio-Allegro
Andante
Allegro
****
Benjamin Britten (1913-1976) Phantasy op. 2
Ernst John Moeran (1894-1950) Fantasy
Quartet for Oboe and Strings

12.08 śr.
Ratusz Staromiejski
Piotr Kwaśny skrzypce
Mirosława Sumlińska fortepian

F. Schubert: Sonata na skrzypce i fortepian D-dur D384 nr 1                              
I Allegro molto
II Andante
III Allegro vivace                                                                                                                                         
L. van Beethoven (1770-1827):
Sonata na skrzypce i fortepian nr 9 A-dur
op. 47 Kreutzerowska
I Adagio sostenuto Presto
II Andante con variazioni                                                       
III Presto

13.08. czw.
Kościół św. Józefa
Baltic String Quartet:
Sylwia Kolińska (II skrzypce), Kamila Pietrzak (Wiolonczela), Tomasz Pozorski (Altówka), Tomasz Diakun (skrzypce)W A. Mozart - kwartet nr 1
J. Haydn - Kwartet słoneczny

14.08. pt.
Kościół św. Trójcy
Kwartet:
Katarzyna Goliat, Olga Nurkowska, Aleksandra Bogdanowicz, Edyta Słomska-

L. v Beethoven - Kwartet f-moll nr 11 op. 95 "Serioso"
E. Grieg - Kwartet smyczkowy g-moll nr 1 op. 27

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.