stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka czyni cuda. Koncert charytatywny

MUZYKA CZYNI CUDA. KONCERT CHARYTATYWNY

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Koncertowa
Koncert symfoniczny

Wystąpią:
Rudolf Weikert - dyrygent
Vesselina Kasarova - mezzosopran
Orkiestra Symfoniczna PFB

W programie:
Najpiękniejsze arie operowe:

Georg Fridrich Händel
"Przybycie królowej Saby" z oratorium "Salomon"
Uwertura i arie z opery "Alcina"

Gioacchino Rossini
Uwertura i arie z opery "Tancredi" oraz wybór uwertur operowych (m. in. "Włoszka w Algierze")
Arie z opery "Semiramida"

Vesselina Kasarova - światowej sławy śpiewaczka operowa z Bułgarii, główna solistka Opernhaus w Zurichu (Szwajcaria). Występowała na najsłynniejszych scenach operowych świata, w tym w Wiedniu, Salzburgu, Berlinie, Monachium, Moskwie i wielu innych.
Śpiewała główne role w takich operach i operetkach jak: "Carmen" Bizeta, "La Belle Helena" Offenbacha, Charlottę w "Wertherze" Masseneta, Judytę w "Zamku Sinobrodego" Bartoka, Romea w "Romeo i Julii" Belliniego, Ruggiera w "Alcinie" Haendla czy też Orloffsky'ego w Zemście Nietoperza" Straussa czy też Marynę w "Borysie Godunowie" Mussorgskiego.
Nagrała wiele płyt CD i DVD z repertuarem pochodzącym z oper Bizeta, Offenbacha, Mozarta, Donizettiego, Haendla czy Rossiniego. Dokonała też wspaniałego nagrania duetów pieśni z wielką gwiazdą Wiener Staatsoper, Edytą Gruberovą.

Ralf Weikert, wyjątkowy dyrygent z Austrii, przez wiele lat był dyrektorem muzycznym Opernhaus w Zurichu, wielokrotnie dyrygował na festiwalu muzycznym w Salzburgu. Prowadził też w latach 80-tych orkiestrę Mozarteum z Salzburga. Nagrał płyty z utworami Mozarta i Rossiniego. Dyryguje regularnie w najsłynniejszych teatrach operowych świata.

Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Cały zysk z koncertu zostanie przekazany na zakup aparatury medycznej dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED - w tym szczególnie dalszej dzierżawy toru wizyjnego do operacji małoinwazyjnych w trójwymiarze.

Klinika Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży zajmuje się leczeniem dzieci od 1 dnia aż do 18 roku życia. Pod opieką lekarzy są najtrudniejsze przypadki, których leczenia często nie chcą się podjąć inne, także zagraniczne, ośrodki. Rocznie w klinice wykonuje się ok. 3000 operacji, w tym ponad 200 zabiegów u pacjentów z chorobą nowotworową. Użycie nowoczesnego sprzętu pozwala na stosowanie technik małoinwazyjne, które pozwalają pacjentom szybciej powrócić do zdrowia. Z tej potrzeby w zespole lekarzy kliniki zrodził się pomysł na założenie stowarzyszenia, które będzie gromadziło środki na zakup drogiego sprzętu. Prezesem Stowarzyszenia jest Profesor Piotr Czauderna - jeden z najwybitniejszych chirurgów dziecięcych w Polsce, doceniany także na świecie, m.in. za osiągnięcia w zakresie chirurgii laparoskopowej.

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym przy współpracy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Sponsorzy Strategiczny: Lotos, ENERGA, REMONTOWA Holding S.A., VTS CLIMA

Patronat biznesowy: Gdański Klub Biznesu

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.