• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka Końca Lata

Tego jeszcze nie grali! Jest Zima, a w Klubie Żak 5 lutego Muzyka Końca Lata zabierze nas do Prywatnego Ciechocinka!

W tym roku Muzyka Końca Lata świętuje swoje 20-lecie artystycznej działalności. Na początku był to solowy projekt Bartka Chmielewskiego, którego natchnęła deszczowa końcówka sierpnia i lektura książki Bohumila Hrabala Zbyt głośna samotność. I tak powstała Muzyka Końca Lata. Szybko przedsięwzięcie przerodziło się w pełnoprawny zespół, gdzie w swojej twórczości zaczęli się odwoływać m.in. do lat 60., czyli czasów bigbitu, surfu i garażowego rocknrolla, ale też do amerykańskich i brytyjskich rockowych zespołów z lat 90. W 2006 roku debiutowali płytą Jedno wesele, dwa pogrzeby, co było tylko początkiem do osunięcia się fonograficznej lawiny w postaci kolejnych ich krążków: 2:1 dla dziewczyn (2007), PKP Anielina (2011), Szlagiery (2012) i Złoty krążek".

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Muzyka końca lata - Prywatny Ciechocinek
Bartosz Chmielewski - śpiew, gitara, klawisze
Ola Bilińska - śpiew, klawisze, przeszkadzajki
Marcin Biernat - gitara
Piotr Majszyk - bas
Arkusa - perkusja

Najnowszy album Prywatny Ciechocinek ukazał się w czerwcu 2021 roku nakładem wytwórni Thin Man Records. I to właśnie nagrania z Prywatnego Ciechocinka usłyszymy 5 lutego 2022 r. w Klubie Żak.
Skład Muzyki Końca Lata zmieniał się, meandrował, aż w końcu nabrał stałego rytmu wybijanego przez Bartosza Chmielewskiego (śpiew, gitara, klawisze), Olę Bilińską (śpiew, klawisze, przeszkadzajki), Marcina Biernata (gitara), Piotra Majszyka (bas) i Arkusa (perkusja).
Prywatny Ciechocinek jest uniwersalną opowieścią o człowieku, który w obliczu licznych kryzysów próbuje znaleźć w sobie siłę do przejścia przez nie piszą sami artyści.
Płyta zebrała entuzjastyczne recenzje, przykłady?! Proszę bardzo:
Prywatny Ciechocinek jest czymś więcej niż się wydaje. Albumem zrozumiałym i przystępnym, ale momentami zakrzywiającym tę pozorną przestrzeń zwyczajności mocą muzyki Bartek Chaciński, Polityka.

Zarówno w muzyce, jak i w tekstach MKL nie sili się na kombinowanie i wykwintne progresje akordów. To proste, trochę staroświeckie rockowe granie, może nawet nieco ogniskowe, wywodzące się z bigbitu i rodzimej alternatywy z lat 90., ale przy tym bezpretensjonalne Michał Wieczorek, Czas Kultury.
Opracował: Łukasz Komła

Ważne informacje:
Warunki uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Klub Żak zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi, w tym z obowiązującymi limitami. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Po wyczerpaniu obowiązującego limitu miejsc warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest okazanie przy zakupie biletu Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność wirusa (nie starszego niż 72 godzin). Bilety z puli dla osób zaszczepionych będą w sprzedaży 15 minut przed wydarzeniem i można je nabyć po okazaniu aktualnego Paszportu Covidowego wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość kupującego. Okazanie powyższych dwóch dokumentów jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu i tym samym do zakupu biletu.

Szatnia jest bezpłatna i jest czynna tylko w trakcie imprez muzycznych i teatralnych.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.

Kasa biletowa
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, kasa@klubzak.com.pl, tel. 58 344 05 73 w.117

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  25 zł
 • Przedsprzedaż
  15 - 35 zł
Bilety na koncert
15 zł super promocja (cena biletów w dniu ogłoszenia koncertu, pula limitowana, dostępne tylko w sklepie internetowym)
25 zł ulgowe*
35 zł zniżka* Karta do Kultury
40 zł bez zniżek
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Ceny zawierają podatek VAT. Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.
Bilety promocyjne i bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Na koncertach w Sali Suwnicowej liczba miejsc jest ograniczona zgodnie z aktualnym zarządzeniem Rady Ministrów. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl
Warunki uczestnictwa w koncertach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.