• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka Bez Granic (1 opinia)

Wieczór z muzyką nie dającą się zaszufladkować do żadnej kategorii.

maj 18

sobota, godz. 19.00

bilety 40 zł
Kup bilet
paź 12

sobota, godz. 15:30, 19:00

bilety 126-147 zł
Kup bilet
Ola Bilińska - Berjozkele
Ola Bilińska - śpiew, OP-1, dzwonki orkiestrowe, looper, gitara elektryczna

koncerty w Trójmieście


Jazgodki/Bocadorada
Katarzyna Jackowska: śpiew, akordeon
Iwona Sojka: skrzypce
Jesus Sallabera: gitara akustyczna, śpiew
Adam Cudak: klarnet, bouzouki, mandolina
Marcin Sojka: perkusja

Kwartet Jorgi
Maciej Rychły - flety, instrumenty pasterskie
Tomasz Mazur - trąbka
Waldemar Rychły - gitara, dzwonki
Jacek Kisielewski - bębny etniczne


Informacje o twórcach:

BERJOZKELE to projekt wokalistki i kompozytorki Oli Bilińskiej, prezentujący utwory w języku jidysz: przedwojenne kołysanki i pieśni "wieczorne", nastrojem i tematyką związane z nocą, ciszą, snem. Wiele z nich było popularnych w Polsce i na Kresach Wschodnich na początku XX wieku i w okresie międzywojennym, należały do repertuaru znanych artystów tamtego okresu; inne z kolei to utwory u nas nieznane lub zapomniane. Bardzo ważną płaszczyzną tych kompozycji są teksty,
czasem anonimowe, tradycyjne, często autorstwa poetów jidysz. Są świadectwem talentu przedwojennych twórców i bogactwa kultury jidysz. Wokalistka, pod okiem jidyszystki Anny Rozenfeld, dokonała starań by jak najpełniej odtworzyć to bogactwo, z ogromną dbałością o brzmienie języka i interpretację.


Jazgodki/Bocadorada
Koncert łączący dwa projekty.
"W Międzyczasie" - to autorska muzyka Kapeli Jazgodki, którą w 2015 roku wydali na płycie.
Piosenki o niecodzienności i codzienności, o powrotach i nieustannym tańcu z entropią.
Bocadorada to wciąż zmieniający się projekt, stanowiący fuzję polsko-andaluzyjską, z muzyką do tekstów Lorki i Jazgodek, z odrobiną starej Andaluzji - tej hiszpańskiej, tej cygańskiej i tej sefardyjskiej. Będzie więc po polsku, po hiszpańsku i w ladino. Wędrówki po dźwiękach i po pejzażach. Wszystko to zaprawione etnicznymi inspiracjami i miłością do zwykłych spraw.


Kwartet Jorgi to żyjąca legenda polskiej sceny folkowej. Jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ostatnich dwudziestu lat. Ich muzyka sięga głęboko do słowiańskich korzeni łącząc się z wirtuozerią wykonania i szeroko rozbudowaną improwizacją.
Muzyka Kwartetu to coś więcej niż tylko zwykłe dźwięki poukładane w pewnym porządku - to odzwierciedlenie duszy artystów. Ich muzyka pełna jest energii i radości, a czasem zadumy i nostalgii. Ta muzyka żyje i jest niezmiernie świeża pomimo swych przeszłościowych inspiracji.
Kwartet Jorgi to jeden z prekursorów muzyki określanej obecnie mianem folk w Polsce (sami nazywali swoją twórczość muzyką zielonej fali). Już na wstępie swojej działalności (początek lat osiemdziesiątych) zdobyli ogromną popularność, której mogły pozazdrościć im niejedne gwiazdy muzyki pop. Dzięki temu mogli rozwijać swoją twórczość, zbierając doświadczenia podczas licznych podróży i nagrywając płyty, z których każda kolejna zaliczana była do kanonu polskiej muzyki folk.


Opinie (1)

  • wow

    ale dużo informacji...........

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.