stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyczne Lato vol. 5 - VHS

VHS mimo iż są na początku swojej drogi, bo w obecnym składzie funkcjonują zaledwie od roku, to udało im się całkiem sporo osiągnąć. Reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jest jednak precyzyjnie określić ich muzyczną przynależność bo balansują na pograniczu wielu gatunków. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże. Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, która oparta jest na niebywałej jak na ich młody wiek muzycznej intuicji.

Zwyciężyli w IV edycji Festiwalu Supportów, w której pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski i wywalczyli kontrakt sponsorski na nagranie debiutanckiej płyty. Zostali wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, byli gościem specjalnym dwóch tras koncertowych zespołu Sonbird. Prócz tego wystąpił m.in. w ramach Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie, LART Festiwalu, czy Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Końcem 2019 roku zespół VHS został laureatem Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu, gdzie otrzymał główną nagrodę i został uhonorowany statuetką "Punkt Widzenia". Rok 2020 przyniósł im kolejne wyróżnienia - przez Portal Muzykoholicy zostali okrzyknięci NADZIEJĄ 2020, a czytelnicy Portalu wybrali singiel "Bez słów" POLSKIM HITEM ROKU!

W przerwach między występami zespół w otoczeniu lasów Beskidu Sądeckiego pracuje nad debiutanckim materiałem, którego premiera planowana jest na 2020 rok. Pierwszą jego zapowiedzią jest utwór "Bez słów", który powstał we współpracy z Olkiem Świerkotem. Z tym właśnie utworem zespół zaprezentował się końcem października w programie Dzień Dobry TVN.

Początkiem roku zespół VHS uchylił rąbka tajemnicy i zaprezentował nowe utwory na specjalnym koncercie transmitowanym przez Polskiego Radio Rzeszów. Latem zaprezentują swój najnowszy singiel, który nagrali z Kubą Galińskim (producentem m.in. Ani Dąbrowskiej, Ani Wyszkoni, Korteza, sanah czy Ani Rusowicz). Przed nimi także występ na Festiwalu Enea Spring Break 2020 w Poznaniu!

---
Koncert odbędzie się na scenie plenerowej przed budynkiem Starego Maneżu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.