stat
Impreza już się odbyła

Muzyczne Lato vol. 3 - Arek Czernysz Trio

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Muzyczne Lato vol. 3. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji postanowiliśmy kontynuować tradycję koncertów na naszej scenie letniej. Przez całe lato, w każdy piątek grać będą dla Was zarówno debiutujący artyści, jak i ci, którzy już od dłuższego czasu są obecni na rynku muzycznym. Tym razem zapraszamy na koncert Arek Czernysz Trio.Arek Czernysz Trio to projekt, który powstał pod koniec 2016 roku w Gdańsku. Współtworzą go muzycy związani z trójmiejską sceną muzyczną. Zespół wykonuje autorską muzykę utrzymaną w stylistyce jazzowej. Promuje nowatorskie podejście do wykorzystania akordeonu jako pełnowartościowego instrumentu jazzowego. Dzięki połączeniu możliwości wyrazowych akordeonu z rytmiczną sekcją jazzową, muzycy wypracowali własne, niepowtarzalne brzmienie doceniane przez słuchaczy. Trio zostało docenione na krajowych i międzynarodowych festiwalach, a największym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca na 42. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Citta di Castelfidardo we Włoszech w kategorii jazz music.

Skład zespołu:

Arek Czernysz - akordeon, kompozycje
Jest obecny w wielu projektach muzycznych jako lider oraz sideman. Brał udział w sesjach nagraniowych oraz autorskich koncertach. Występował na wielu festiwalach muzycznych, między innymi na Festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku, Ladies' Jazz Festiwal w Gdyni, czy Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Aktualnie student II roku studiów magisterskich na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dra Sławka Jaskułke i mgra Cezarego Paciorka. Od 2016 roku prowadzi własny zespół Arek Czernysz Trio, dla którego komponuje i aranżuje. Zespół zdobywa ważne nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach.

Piotr Szajrych - kontrabas
Współpracuje z licznymi trójmiejskimi zespołami. Laureat wielu konkursów muzycznych w kraju i za granicą, między innymi: LOTOS Jazz Festival, 20. Bielska Zadymka Jazzowa, Ogólnopolski Przegląd Zespołów Bluesowych i Jazzowych w Gdyni, School&Jazz Festival w Lubaczowie, 42. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Citta di Castelfidardo. Studiuje w klasie kontrabasu jazzowego dra Piotra Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Antoni Wojnar - perkusja
Perkusista i kompozytor. Obecnie student II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej. Jako instrumentalista udziela się w wielu zespołach, m. in. Arek Czernysz Trio, Dominik Kisiel Exploration Quartet, Almost Jazz Group czy Hollow Quartet. Laureat wielu konkursów jazzowych. Pasjonuje się kinem, komponuje muzykę filmową oraz teatralną. W lipcu 2017 zdobył nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego kompozytora podczas konkursu Film Music Competition na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Transatlantyk. W 2018 r. współpracował, jako jeden z orkiestratorów, ze światowej sławy kompozytorem, laureatem Oscara, Janem A. P. Kaczmarkiem, przy filmie Paul, Apostle of Christ.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni