stat
PATRONAT

Muzyczne Lato - GRABEK

GRABEK - skrzypek, multiinstrumentalista, wokalista i performer tworzący muzykę z pogranicza post-classical i elektroniki, który ma na koncie między innymi nominację do Fryderyków, występy na największych w kraju festiwalach oraz udział w projekcie Męskie Granie. Po 6 latach przerwy artysta powrócił w 2018 roku z entuzjastycznie przyjętą płytą "Day One", a najbliższym czasie powraca również na koncerty. 26 lipca wystąpi w Starym Maneżu w ramach cyklu koncertowego Muzyczne Lato.

Grabek tworzy na pograniczu nurtów, balansuje brzmienia, zaciera i nakłada warstwy. Tony wydobywające się z syntezatora i laptopa zestawia z naturalnością żywych instrumentów. Jego muzyka niepokoi i drąży, w zadziwiający sposób przynosząc efekt w postaci klarownego przekazu.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Oprócz ponad 100 klubowych koncertów w Polsce, Niemczech, Austrii i na Słowacji, GRABEK pojawił się również na tak uznanych scenach jak Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, Free Form Festival, czy Transvizualia. Artysta supportował Stanisława Soykę, Jamie Woona (UK) i Olafura Arnaldsa (ISLANDIA). Wystąpił również dwukrotnie podczas Heineken Open'er Festival, a Katarzyna Nosowska zaprosiła go do do udziału w projekcie MĘSKIE GRANIE.

W kwietniu 2011, nakładem agencji fonograficznej Polskiego Radia, ukazał się pierwszy longplay GRABKA pod tytułem "8". Radiowa Trójka nazwała płytę "jednym z najciekawszych polskich debiutów ostatnich lat". Album otrzymał nominację do nagrody FRYDERYK 2012 w kategorii Album Roku Muzyka Elektroniczna oraz nagrodę Best Recording 2011 magazynu High Fidelity.

"Duality" to drugie, pełnowymiarowe, wydawnictwo GRABKA, które w listopadzie 2012 ukazało się nakładem wytwórni KAYAX. Płyta była rozwinięciem myśli muzycznej zawartej w debiucie, przy jednoczesnym rozwoju w kierunku bardziej spójnych, zwięzłych i wyrazistych - piosenkowych form.

Po sześciu latach przerwy GRABEK powrócił z najbardziej osobistą płytą pod roboczym tytułem "DAY ONE". To w przeważającej części płyta instrumentalna, którą w całości skomponował i wyprodukował sam artysta. Już od dnia premiery "Day One" została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów jak i krytyków. Portal Interia dał "Day One" 9/10 punktów; Jarek Szubrycht, redaktor naczelny Gazety Magnetofonowej i muzyczny ekspert Gazety Wyborczej napisał o płycie: "znakomita".

Muzyczne Lato vol. 4 - KLAWE

sie 9

piątek, godz. 20:00 - 23:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni