stat
PATRONAT

Muszla nadaje rytm - letnie koncerty (17 opinii)

Nie wyobrażamy sobie lata w Gdyni bez muzyki, a szczególnie Muszli, która powstała po to, by artyści wypełniali ją pięknymi dźwiękami i uprzyjemniali czas mieszkańcom oraz gościom w naszym mieście.

W tym roku razem z miastem Gdynia zapraszamy na cykl koncertów na świeżym powietrzu przez całe lato i jeszcze trochę. Zagrają dla Was muzycy związani z Gdynią, ci bardziej znani oraz artyści na początku swojej kariery. Chcemy podzielić się z Wami naszą pasją do różnorodnej muzyki. Każdego tygodnia usłyszycie coś nowego.

koncerty w Trójmieście


Co piątek, o godz. 18:00 muzycznym sercem miasta będzie Plac Grunwaldzki, a dzięki swoim rozmiarom każdy w bezpiecznych warunkach znajdzie na nim miejsce dla siebie. Czekać na Was będą jak zawsze #muszlove leżaczki.

Inauguracyjny, podwójny koncert już 26 czerwca, na którym wystąpi zespół Kiev Office oraz Loveina!
(Aktualizowana lista koncertów poniżej).

Lato znów zaczyna się w Gdyni!

Kiev Office - Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i indie folku, nawiązujący do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.

Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje różne mitologie regionów Polski; na styku współczesności, przyszłości oraz tego, co stanowi o ich korzeniach. Ma za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą między innymi: Opener, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne.

Siódmy album tria pt. Nordowi Mól, poświęcony jest opowieściom związanymi z rybackimi tradycjami Pomorza. Opowieści o zatopionych miastach, trudzie życia w zapomnianych regionach północnej Polski łączą się tu z aktualną wizją różnych rodzajów indoktrynacji i wątpliwości związanych z wyborami życiowymi. Hasło obyś żył w ciekawych czasach, przewijające się przez melodyjne, hałaśliwe utwory, skłania do niepokoju, refleksji i zatracenia się w nieokiełznanym tańcu.
Michał Miegoń - Wokal, Gitara, Bass, Marcin Lewandowski - Wokal, Gitara, Bass, Krzysztof Wroński - Perkusja

https://www.youtube.com/watch?v=0yfHPdrRGsY

Loveina - Zespół Agaty Leśniewskiej, absolwentki wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, która w 2018 roku zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Połączyła ich wspólna pasja, która zapoczątkowała wspólną podróż. W swoim projekcie łączą nabytą przez lata wiedzę z nowymi rozwiązaniami. W ich utworach usłyszymy połączenie harmonii jazzowej z wyrazistymi solówkami gitary, czy pianina. To myzyka, która otwiera się na awangardę, pielęgnując przy tym zakorzenione jazzowe brzmienia.

W 2019 roku nagrali swoje pierwsze demo oraz teledysk do utworu, który jest już w sieci. W 2020 roku zostali laureatami konkursu Młoda Metropolia - Odkrycie roku oraz zostali docenieni przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał na ich projekt stypendium artystyczne. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na płytę i teledyskami do nowych utworów.

https://www.youtube.com/watch?v=0bD2LRfU_9c

️ Informacje:

- Wszystkie koncerty są bezpłatne.
- Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc przy stolikach.
- Leżaki dostępne bez rezerwacji.
- W przypadku złej pogody impreza przeniesie się do restauracji.
- W związku z zagrożeniem COVID-19, wydarzenia organizowane są z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Lista koncertów:

26 czerwca - zespół KIEV OFFICE / LOVEINA
3 lipca - TOBIASZ STANISZEWSKI - solo piano vocal
10 lipca - zespół MARTA SZEFKE GROOVE BAND
17 lipca - zespół LEŚNE ZWIERZĘTA
24 lipca - zespół COLUMBUS DUO
31 lipca - KRYSTYNA GEDZIK duet
7 sierpnia - szczegóły wkrótce
14 sierpnia - szczegóły wkrótce
21 sierpnia - szczegóły wkrótce
28 sierpnia - szczegóły wkrótce
04 września - szczegóły wkrótce
11 września - szczegóły wkrótce
18 września - szczegóły wkrótce

Przeczytaj także

Opinie (17)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.