stat
Impreza już się odbyła

MusicProd

Zapraszamy na spotkanie poświęcone tworzeniu muzyki! W programie dwie prezentacje oraz czas na luźną rozmowę po części oficjalnej.

14 - 20 sierpnia 2020, godz. 20:00

Gdańsk, ul. Szopy LKW GALLERY
Wstęp wolny
sie 22

sobota, godz. 21:00 - 22:00

Gdańsk,
bilety 20 - 30 zł
Prezentacje

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Filip Szałasek - Dźwięk  Nekros

Czy cokolwiek umiera w tradycyjnym sensie tego słowa - odchodzi, znika, ustępuje miejsca? Przyrodoznawcy stanowczo temu zaprzeczają, a wtóruje im wielowątkowa tradycja kierowania mikrofonu na śmierć i rozpad. Rosnąca liczba nekronagrań prowokuje do rewizji niektórych pomników field recordingu, płyt Ludwiga Kocha, nagrań ptaków, na których obok treli słychać uderzenia skrzydeł o pręty klatek, czy historii Nippera, psa uwiecznionego podczas słuchania głosu swojego zmarłego człowieka z fonografu ustawionego na wieku trumny.

Na pierwszych nagraniach terenowych przyrody znanych i lubianych jako odmiana muzyki relaksacyjnej kładzie się ponury cień wyzysku zwierząt, naruszania ich środowiska i trybu życia czy rejestrowania odgłosów fauny w próżni ekologicznej, w oderwaniu od reszty ekosystemu. Na spotkaniu w Kolonii Artystów porozmawiamy o splocie dźwięku i nekrosa.

Filip Szałasek - literaturoznawca, krytyk muzyczny. Publikował między innymi w Kulturze popularnej, Opcjach, Masce, Glissando, Studiach Kulturoznawczych, Blizie, Fragile i dla Instytutu Pejzażu Dźwiękowego. Współpracuje z Schulz/Forum i Czasem Kultury. Od 2007 roku prowadzi bloga fight!suzan poświęconego płytom oraz publicystyce muzycznej. Autor książek Jak pisać o muzyce (2015) i Nagrania terenowe.

Jakub Czapliński Kilka sposobów na tworzenie efektów i atmosfer

Podczas prezentacji poznacie parę praktycznych sposobów i sztuczek, które pomogą przy produkcji muzyki. Skupimy się na tworzeniu efektów, przejść i atmosferycznych dźwięków, które niczym przyprawy w dobrej potrawie polepszą odbiór całości utworu.

Informacja o biletach

Zapisy na facebooku Kolonii Artystów

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij