stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Music Jam 2021

Światy technologii i sztuki coraz częściej się ze sobą przenikają. Szczególnie muzycy chętnie korzystają z nietypowych rozwiązań i do takiego właśnie nieszablonowego, twórczego działania zaprasza w najbliższy piątek Instytut Kultury Miejskiej. Podczas Music Jam - muzycznego hackatonu - spotkają się pasjonaci i pasjonatki świata IT, łączący swoje technologiczne zainteresowania z zamiłowaniem do dźwięków. W trakcie maratonu uczestnicy i uczestniczki będą tworzyć, remiksować i bawić się muzyką oraz kodem. Tegorocznym motywem przewodnim są dźwięki stoczni. Instytut Kultury Miejskiej, fundacja CUMY, CODE:ME i Hackerspace Trójmiasto zapraszają 26 listopada od 18:00 na 24-godzinny Music Jam!

Tym razem uczestnicy i uczestniczki spotykają się w przestrzeni roboczej grupy CUMY, gdzie do woli będzie można hałasować na instrumentach, oraz w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej, by w spokoju skupić się na pracy twórczej. Podczas maratonu przez 24 godziny będą powstawały nowe utwory muzyczne, wizualizacje, instrumenty czy aplikacje. Dowolność jest duża - ważne, by każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie. Tegorocznym tematem przewodnim jest "The Sound of Shipyard". Wykorzystanie stoczniowych dźwięków nie jest warunkiem koniecznym, jednak organizatorzy gorąco zachęcają do wykorzystania tego motywu.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


- Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły nagrać dźwięki stoczni i wykorzystać je potem w swoim utworze, będą mogły też skorzystać z sampli dostępnych w sieci. Można przynieść perkusję, trąbkę, gitarę i dograć coś, albo skorzystać z tego, że ktoś będzie miał instrument i nagra nam jakieś dźwięki - mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Wydarzenie trwa 24 godziny, a forma uczestnictwa jest dowolna. Można w międzyczasie wychodzić i wracać, można też spędzić na Music Jam całą dobę. Dozwolone jest także nocowanie na terenie wydarzenia, trzeba tylko zabrać ze sobą śpiwór i karimatę. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i uczestniczkom przekąski i napoje.

Chętne osoby będą mogły zgłosić efekty swojej całodobowej pracy w konkursie na najlepszy utwór powstały podczas Music Jam 2021. Oceniać będą: Emil Miszk - muzyk i kompozytor, Krzysztof Hadrych - gitarzysta jazzowy, oraz Oskar Pryczyniec - manager klubu Bunkier. Na autorów i autorki najciekawszych kompozycji czekają vouchery do sklepów muzycznych.

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich miłośników i miłośniczek muzyki i nowych technologii powyżej 18 roku życia. Opłata rejestracyjna wynosi 30 zł. Zapisy: https://app.evenea.pl/event/musicjam3.

Miejsce: budynek Dyrekcji Stoczni Cesarskiej oraz siedziba fundacji CUMY
Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Magazyn Nisza
Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto, grupa CUMY.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka poważna , festiwal muzyczny , muzyka dawna
  gru 3-12
  g. 17:30
  Gdańsk
  Actus Humanus
 • ciężkie brzmienia , festiwal muzyczny , rock
  cze'22 2-4
  czwartek - sobota
  Gdańsk, B90
  Mystic Festival