Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mozartiana 2017 Koncert Finałowy (1 opinia)

PROGRAM
Wolfgang Amadeusz Mozart
Msza c-moll KV 427
Regina coeli C-dur KV 108/74d

w każdy wtorek (do 25.08), godz. 20:00

Gdańsk,
Kup bilet
sie 27-29

czwartek - sobota

Gdańsk,
Wstęp wolny
Kup bilet
WYKONAWCY
Robin Johannsen (USA) - sopran I
Julia Lezhneva (Rosja) - sopran II
Lottar Odinius - tenor
Wojciech Gierlach - bas
Polski Chór Kameralny
Academy of Ancient Music (Wielka Brytania)
Jan Łukaszewski - dyrygent

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


26. sierpnia, o godzinie 21.00, w Archikatedrze Oliwskiej odbędzie się wielki finał jedenastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego MOZARTIANA.

MOZARTIANA jest szczególnym wydarzeniem, które zapisało się w kalendarzu kulturalnym nie tylko Gdańska, ale i całego województwa pomorskiego od 2006 roku. Ten niezwykle oryginalny cykl koncertów i wydarzeń związanych z twórczością Mistrza z Salzburga przyciąga co roku rzeszę melomanów - mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert finałowy z udziałem wybitnych gości. W Archikatedrze Oliwskiej wystąpią takie sławy jak, Julia Leżniewa - wybitna rosyjska sopranistka (po raz pierwszy w Gdańsku!); Robin Johannsen (sopran) - goszcząca na najważniejszych europejskich i światowych scenach operowych; niemiecki tenor Lothar Odinius oraz wybitny polski śpiewak i pedagog - Wojciech Gierlach (bas). Solistom będzie towarzyszył Polski Chór Kameralny oraz grająca na instrumentach dawnych, koncertująca po całym świecie Academy of Ancient Music (Wlk. Brytania). Dyrygować będzie maestro Jan Łukaszewski, jeden z najwybitniejszych znawców muzyki chóralnej, dyrektor artystyczny MFM Mozartiana .

Bilety do nabycia wkrótce w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego w Gdańsku Oliwie oraz na stronie www.ticketpro.pl oraz w punktach partnerskich Ticketpro.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.