• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mozart i Jazz

Krzysztof Herdzin należy do najbardziej zapracowanych i cenionych polskich muzyków ostatnich lat. Jest rzadkim w naszym kraju przykładem muzycznego omnibusa, potrafi poruszać się w każdej stylistyce - jak mawia Zbigniew Namysłowski: "Herdzin potrafi zagrać wszystko".

mar 11

sobota, godz. 19.00

bilety 40 zł
maj'23 27

sobota, godz. 19:00

bilety 130 - 150 zł
Kup bilet
Z tego też względu bywa zapraszany do współpracy zarówno przez gwiazdy muzyki pop i jazz, jak i wirtuozów muzyki poważnej. Zawodowi muzycy znają go z ponad 180 nagranych płyt (dorobek do obdzielenia kilku osób...), jego własnych projektów koncertowych, dwunastu autorskich płyt, a ostatnio przede wszystkim z prac aranżerskich i kompozytorskich.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:
Krzysztof Herdzin Trio:
Krzysztof Herdzin (fortepian)
Robert Kubiszyn (kontrabas)
Cezary Konrad (perkusja)


Jesteśmy właśnie świadkami powrotu do wytęsknionej formy herdzinowego muzykowania, tym razem w odnowionym składzie. Trio, które zagra na festiwalu Mozartiana pasjonuje się tymi samymi gatunkami, słucha podobnych artystów, grywa ze sobą w różnych konfiguracjach od wielu lat. Jest więc jak jeden organizm, odbierający na tych samych falach, rozumiejący się bez słów i reagujący błyskawicznie na wszelkie zwroty akcji.

Cezary Konrad absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego; oryginalny kompozytor, wielbiciel Allana Holdswortha, lider swojego kwartetu i autor płyty "One mirror... many reflections" Najlepszy polski perkusista od wielu lat nieprzerwanie zajmujący pierwsze miejsce w tej kategorii według miesięcznika Jazz Forum. Jest uniwersalnym muzykiem, współpracującym zarówno z gwiazdami pop, jazz, piosenki aktorskiej jak i muzyki klasycznej (występował w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie oraz Orkiestrze Sinfonia Varsovia).

Robert Kubiszyn kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wirtuoza kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. W swojej dyskografii posiada ponad 70 płyt z różnymi wykonawcami. Na stałe gra z Grzegorzem Turnauem (od roku 1997); Anną Marią Jopek (od roku 2002); Dorotą Miśkiewicz (od roku 2002); Henrykiem Miśkiewiczem (od roku 2003 - zespół "Full Drive"); Markiem Napiórkowskim (od roku 2003).

Opinie

 • jazz , pop , piosenki świąteczne
  gru 6
  wtorek, g. 19.00
  Gdynia, Konsulat Kultury
  Renata Irsa