• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mozart dla Dzieci

"Witamy Was serdecznie! Oto ja, czyli Wolfgang Amadeusz Mozart i moja żona Konstancja! Przybyliśmy do Was z odległej przeszłości, aby opowiedzieć Wam o muzyce, która powstawała ok.250 lat temu. Ktoś umie szybko policzyć, który to był rok? Pewnie zastanawiacie się dlaczego jesteśmy tak dziwnie ubrani? Ale dlaczego dziwnie??? W naszych czasach to były bardzo eleganckie i modne ubrania! Patrząc na Was widzę, że sporo się w tej kwestii pozmieniało, ciekawe jak jest z muzyką? Też się pozmieniało? Jakiej dziś muzyki słuchacie?...

Sztuka lubi się przenikać, będziemy także rysować, malować, a nawet wspólnie śpiewać i tańczyć! Razem byliśmy na niejednym eleganckim balu w Wiedniu czy Paryżu i doskonale wiemy jak się to robi!"

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program Mozart dla dzieci zwiera liczne zabawy dla dzieci i rodziców, na świeżym powietrzu w Paku Oliwskim, miedzy innymi:
Muzyczne makijaże - malowanie dziecięcych buzi
Ekspresowy quiz wiedzy o Mozarcie
Śpiewać każdy może - wspólne śpiewanie w parku
Baletowe szaleństwo - tańce dla dzieci i w ich wykonaniu
Usłysz i namaluj dźwięki - malowanie do muzyki Mozarta
Jaki to instrument? - poznawanie instrumentów i ich brzmienia
Zaczarowane instrumenty - wycinanie, malowanie i ozdabianie instrumentów z tektury
Kostka muzycznych zagadek - zabawa dla najmłodszych kilkulatków
Muzyczne animacje
Muzyczne puzzle

Jaka to melodia - gra dla całej rodziny w odgadywanie usłyszanych fragmentów muzycznych, nie tylko utworów Mozarta, ale także muzycznych cytatów z bajek dla dzieci.
Mozart tańczy... Gangnam style!!!

Scenariusz i reżyseria: Aleksy Perski, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni od 1996 roku. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Opolu - kierunku teatralnego. Pochodzi z Sieradza. Można zobaczyć go w rolach: Świnki w "Shreku", Ojca w "Strasznych dzieciach ", Zoltana Karpathy w "My Fair Lady", żebraka Nauma w "Skrzypku na dachu", Maurycego (ojca Belle) w "Pięknej i Bestii ", Brata Idziego we "Francesco", Pana Schenkopfa w "Fame ", Dżepetta w "Pinokiu" oraz w spektaklach "Pchła szachrajka" i "Footlose - wrzuć luz!". Jest gospodarzem/ konferansjerem licznych Koncertów w Teatrze Muzycznym, w tym spektaklu kabaretowego " Różowy Młynek.

MOZART DLA DZIECI
22-23 SIERPNIA 2013

Polana za Wozownią, Park Oliwski, godz. 16.30
Wstęp Wolny

Przeczytaj także

Opinie