stat
Impreza już się odbyła

Moto Zoo 2018 (1 opinia)

22 lipca gdańskie ZOO na kilka godzin zamieni się w stylowy salon samochodowy. Zobaczymy historyczne pojazdy różnych marek oraz dowiemy się wiele o podobieństwach zwierząt i aut. Mercedes Benz Pagoda z 1969 r., Citroen 2 CV z 1981 r., czy Cadillac de Ville z 1984 r. to tylko niektóre modele, które będzie można zobaczyć w gdańskim ZOO.

- Świat zwierząt i świat motoryzacji to wcale nie tak odległe światy - mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. - Szybkość zwierząt, ich imponujące umiejętności przemieszczania się zawsze inspirowały konstruktorów i projektantów samochodów. W tę niedzielę będzie można zobaczyć u nas piękne okazy zwierząt, zasięgnąć ciekawych informacji o mobilności, ale też zobaczyć wyjątkowe historyczne maszyny - dodaje Targowski.

- Moją pasją jest pokazywanie aut zabytkowych w wyjątkowych miejscach - mówi Łukasz Boehnke, organizator MOTO ZOO 2018. -ZOO Gdańsk jest miejscem absolutnie wyjątkowym stąd pomysł na organizację wydarzenia w Oliwie. W tegorocznej edycji imprezy zobaczymy ok. 50 aut. Głównie będą to Mercedesy, ale zaprezentujemy też sentymentalne "maluszki" czyli Fiaty 126 p, Wołgi czy Polonezy "jamniki" -dodaje Boehnke.

Oprócz wystawy aut organizator przygotował też atrakcje dla całych rodzin, zabawy dla dzieci, konkursy. Będzie można też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w wybranych modelach zabytkowych aut.
Biletem wstępu na MOTO ZOO 2018 jest bilet wstępu do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Bilety można nabyć też on-line: https://bilety.zoo.gda.pl/

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Takie bez sensu trochę. I tak w sezonie mają ful gości, samochody w zoo to trochę jak kwiatek do kożucha.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.