stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Moto Safety Day 2015

Moto Safety Day - to już dziesięć lat promowania bezpieczeństwa na drodze - 11 lipca w Sopocie przy molo!Już wkrótce jubileuszowa edycja Moto Safety Day, wydarzenia promującego bezpieczeństwo na drodze i kulturę motoryzacyjną. Na uczestników czeka wiele atrakcji: pokazy bezpiecznej jazdy, symulator jazdy Porsche oraz liczne konkursy z nagrodami.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat bezpieczeństwo na polskich drogach uległo poprawie - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Polskie drogi wciąż jednak należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej. Nasz kraj jest na przedostatnim miejscu w Europie pod względem liczby ofiar śmiertelnych
w przeliczeniu na milion mieszkańców.

Istnieje zatem konieczność ciągłych działań edukacyjnych skierowanych do wszystkich uczestników ruchu drogowego, potrzeba krzewienia kultury motoryzacyjnej, Ważne jest także kształtowanie wysokiej świadomości społecznej w kierunku bezpiecznych zachowań na drodze.

Od lat staramy się promować odpowiednie postawy wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomagają nam w tym liczne instytucje i firmy, dzięki którym Moto Safety Day odbywa się już po raz dziesiąty. Konieczne są jednak zmiany systemowe w Polsce, które przyczynią się do skoordynowania działań i podjęcia długofalowej współpracy w zakresie promowania bezpieczeństwa na drogach. Istnieje także konieczność finansowania przez państwo społecznych przedsięwzięć, wpływających na kształtowanie odpowiednich postaw u wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mając nadzieję na zmiany i na dalszą współpracę, dziękujemy wszystkim którzy przez lata angażowali się w nasz projekt - Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Podczas tegorocznego wydarzenia - 11 lipca w Sopocie przy molo od godz. 12:00, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego będą mieli kolejną okazję do zyskania praktycznej wiedzy dotyczącej zasad poruszania się po drogach, a także uświadomienia sobie konsekwencji wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań.

Teren imprezy zostanie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów zależą w dużej mierze od stanu technicznego samochodu oraz partnerstwa na drodze. W strefie Partnera Głównego, BankKierowcy.pl, będzie się można zapoznać z zawartością portalu dedykowanego wszystkim kierowcom, w którym znajdziemy m.in. opinie ekspertów motoryzacyjnych oraz wiele udogodnień związanych z prowadzeniem oraz użytkowaniem pojazdu.

Każdy z uczestników będzie mógł także spróbować swoich sił za kierownicą symulatora jazdy Porsche. Najlepszy kierowca zostanie nagrodzony.

Podczas wydarzenia, przyszli kierowcy będą mogli także przetestować swoją wiedzę z zasad kodeksu drogowego, pod okiem ekspertów z PRBRD i PORD.

Ważnym aspektem Moto Safety Day będzie również zaprezentowanie zaawansowanych systemów w samochodach zmniejszających ryzyko wypadku. Prezentowane modele pojazdów w Strefie Bezpieczeństwa Opla wezmą udział w pokazach partnerstwa na drodze, zaś uczestnicy wydarzenia będą mogli doświadczyć efektów dachowania, w specjalnym symulatorze.

Podczas imprezy zostanie także poruszona kwestia ekologicznych rozwiązań w ruchu drogowym. Pojazdy elektryczne Chatenet oraz Ele Driveco będą przykładem oszczędnej jazdy, bez szkody dla środowiska, zaś rowery elektryczne Geobike i monocykle bWheel wskażą na nowe kierunki ekologii połączonej z mobilnością.

Zaprezentowane zostaną także nawigacje Alga GPS oraz system monitorowania pojazdów eRoad, zwiększające komfort i bezpieczeństwo kierowców.

Wśród wielu atrakcji znajdą się m.in.: pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych uświadamiający skutki brawury i braku wyobraźni na drodze, symulator zderzeniowy oraz symulator prezentujący działanie systemu Alkolock.

Motocykliści pod okiem Tomka Kulika, instruktora doskonalenia jazdy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń w aspekcie bezpiecznej jazdy oraz zyskania wiedzy w zakresie doskonalenia techniki jazdy.

Jak co roku przewidziano także atrakcje dla najmłodszych, które poprzez zabawę uczą odpowiednich postaw, a także wiele konkursów, atrakcyjne nagrody oraz dynamiczne pokazy. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert wieczorny w wykonaniu utalentowanej skrzypaczki Agnieszki Flis, twórcy spektakularnych widowisk muzycznych, których głównym elementem są diamentowe skrzypce elektryczne.

Przeczytaj także

Wspólne grillowanie z Treflem Sopot
wrz 23

niedziela, godz. 12:30, - 14:00

Wstęp wolny
Piknik rodzinny
wrz 23

niedziela, godz. 11:00

Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)