stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Moto Safety Day 2015

Moto Safety Day - to już dziesięć lat promowania bezpieczeństwa na drodze - 11 lipca w Sopocie przy molo!

Już wkrótce jubileuszowa edycja Moto Safety Day, wydarzenia promującego bezpieczeństwo na drodze i kulturę motoryzacyjną. Na uczestników czeka wiele atrakcji: pokazy bezpiecznej jazdy, symulator jazdy Porsche oraz liczne konkursy z nagrodami.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat bezpieczeństwo na polskich drogach uległo poprawie - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Polskie drogi wciąż jednak należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej. Nasz kraj jest na przedostatnim miejscu w Europie pod względem liczby ofiar śmiertelnych
w przeliczeniu na milion mieszkańców.

Istnieje zatem konieczność ciągłych działań edukacyjnych skierowanych do wszystkich uczestników ruchu drogowego, potrzeba krzewienia kultury motoryzacyjnej, Ważne jest także kształtowanie wysokiej świadomości społecznej w kierunku bezpiecznych zachowań na drodze.

Od lat staramy się promować odpowiednie postawy wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomagają nam w tym liczne instytucje i firmy, dzięki którym Moto Safety Day odbywa się już po raz dziesiąty. Konieczne są jednak zmiany systemowe w Polsce, które przyczynią się do skoordynowania działań i podjęcia długofalowej współpracy w zakresie promowania bezpieczeństwa na drogach. Istnieje także konieczność finansowania przez państwo społecznych przedsięwzięć, wpływających na kształtowanie odpowiednich postaw u wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mając nadzieję na zmiany i na dalszą współpracę, dziękujemy wszystkim którzy przez lata angażowali się w nasz projekt - Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Podczas tegorocznego wydarzenia - 11 lipca w Sopocie przy molo od godz. 12:00, wszyscy uczestnicy ruchu drogowego będą mieli kolejną okazję do zyskania praktycznej wiedzy dotyczącej zasad poruszania się po drogach, a także uświadomienia sobie konsekwencji wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań.

Teren imprezy zostanie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów zależą w dużej mierze od stanu technicznego samochodu oraz partnerstwa na drodze. W strefie Partnera Głównego, BankKierowcy.pl, będzie się można zapoznać z zawartością portalu dedykowanego wszystkim kierowcom, w którym znajdziemy m.in. opinie ekspertów motoryzacyjnych oraz wiele udogodnień związanych z prowadzeniem oraz użytkowaniem pojazdu.

Każdy z uczestników będzie mógł także spróbować swoich sił za kierownicą symulatora jazdy Porsche. Najlepszy kierowca zostanie nagrodzony.

Podczas wydarzenia, przyszli kierowcy będą mogli także przetestować swoją wiedzę z zasad kodeksu drogowego, pod okiem ekspertów z PRBRD i PORD.

Ważnym aspektem Moto Safety Day będzie również zaprezentowanie zaawansowanych systemów w samochodach zmniejszających ryzyko wypadku. Prezentowane modele pojazdów w Strefie Bezpieczeństwa Opla wezmą udział w pokazach partnerstwa na drodze, zaś uczestnicy wydarzenia będą mogli doświadczyć efektów dachowania, w specjalnym symulatorze.

Podczas imprezy zostanie także poruszona kwestia ekologicznych rozwiązań w ruchu drogowym. Pojazdy elektryczne Chatenet oraz Ele Driveco będą przykładem oszczędnej jazdy, bez szkody dla środowiska, zaś rowery elektryczne Geobike i monocykle bWheel wskażą na nowe kierunki ekologii połączonej z mobilnością.

Zaprezentowane zostaną także nawigacje Alga GPS oraz system monitorowania pojazdów eRoad, zwiększające komfort i bezpieczeństwo kierowców.

Wśród wielu atrakcji znajdą się m.in.: pokaz symulujący wypadek drogowy z udziałem wszystkich służb ratowniczych uświadamiający skutki brawury i braku wyobraźni na drodze, symulator zderzeniowy oraz symulator prezentujący działanie systemu Alkolock.

Motocykliści pod okiem Tomka Kulika, instruktora doskonalenia jazdy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń w aspekcie bezpiecznej jazdy oraz zyskania wiedzy w zakresie doskonalenia techniki jazdy.

Jak co roku przewidziano także atrakcje dla najmłodszych, które poprzez zabawę uczą odpowiednich postaw, a także wiele konkursów, atrakcyjne nagrody oraz dynamiczne pokazy. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert wieczorny w wykonaniu utalentowanej skrzypaczki Agnieszki Flis, twórcy spektakularnych widowisk muzycznych, których głównym elementem są diamentowe skrzypce elektryczne.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij