stat
Impreza już się odbyła

Most Miłości - otwarcie (72 opinie)

  • niedziela, 31 lipca 2011,
    godz. 16:00
  • Gdańsk, Most przy ulicy korzennej
  • wstęp wolny

Jeśli chcecie zapewnić sobie wieczną miłość, przyjdźcie na ten most w niedzielę. Koniecznie weźcie ze sobą kłódkę! Najlepiej z wygrawerowanym imieniem lub inicjałem swojej drugiej"połówki".

Nie musicie jej kupować - wystarczy dobrze poszukać w piwnicy, na strychu czy szufladzie pełnej skarbów. Kłódki miłości będziemy przypinać do barierki - jednak pamiętajcie, że uczucie zostanie przypieczętowane tylko wtedy, gdy wrzucicie kluczyk do wody.

Pęk kłódek na Moście Miłości we Wrocławiu
Pęk kłódek na Moście Miłości we Wrocławiu MK
Kłódka to symbol wiecznej miłości. W dzisiejszych czasach uznawana jest za atrybut zakochanych, a wieszanie jej na moście stało się nowym obyczajem. Zakochani w Gdańsku nie wybrali dotąd tego jednego dedykowanego im miejsca - 13 kłódek wisi na moście przy Korzennej, pojedyncze można dostrzec na moście przy Targu Rakowym.

31 lipca, czyli na półmetku wakacji , o godzinie 16.00 na moście przy ulicy Korzennej zobacz na mapie Gdańska zawiesimy kłódki miłości. Na szczęście. I na wieki.
Rząd kłódek z imionami zakochanych na balustradzie Mostu Miłości w Paryżu.
Rząd kłódek z imionami zakochanych na balustradzie Mostu Miłości w Paryżu. MK
Mosty Miłości zakochani budują na całym świecie. Można je spotkać w wielu europejskich miastach: w Rzymie, Paryżu, Kolonii, Pradze, Wilnie, Moskwie, Kijowie, a nawet w Seulu. Most Miłości ma też kilka polskich miast: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, czemu więc nie Gdańsk?

Podczas niedzielnej akcji mile widziani wszyscy zakochani: i młodsi i starsi,
i pozostający w związkach stałych, i w tych nieformalnych. Dla tych, co czują miętę i przyjdą Redakcja Trojmiasto.pl przygotowała słodki upominek. Będziemy degustować. Przecież miłość to słodka niewola :-)


Przeczytaj także

Opinie (72) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.