• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Moribaya - koncert muzyki afrykańskiej

Etno brzmienia w Czudner SPOT. Wystąpi zespół MORIBAYA /world music, etno, muzyka afrykańska/ który wyruszył w trasę koncertową promującą wydanie najnowszego albumu SABA (premiera online 10 lutego). Idea globalnej wioski ziści się na waszych oczach. Tak oto w Polsce istnieje zespół zrzeszający muzyków z Burkina Faso, Australii, Polski i Ukrainy i gra muzykę zachodnioafrykańską.

Jeżeli nie znacie Moribayii to spodziewajcie się po tym koncercie dawki pozytywnych tanecznych endorfin, bardzo energetycznej, słonecznej muzyki, transu bębnów, egzotycznych brzmień tradycyjnych instrumentów afrykańskich i śpiewów w dialektach zachodnioafrykańskich. Koncert zespołu to prawdziwa podróż do afrykańskich źródeł rytmów.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


20:00 - koncert zespołu Moribaya

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu.

Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo.
Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne utrzymane w tradycyjnym stylu. O charakterystycznym brzmieniu zespołu stanowi oryginalne, tradycyjne instrumentarium takie jak, afrykańskie bębny djembe i dundun, kora - afrykańska harfa, balafony, talking drum i inne, które zespół przywozi z licznych podróży do regionu Afryki Zachodniej.
W 2021 roku zespół otrzymał trzecią nagrodę na międzynarodowym konkursie Mikołajki Folkowe.

Skład: Noums Dembele, Anika Kaminska, Paul Grocott, Margarita Udovichenko, Karol Kot

YOUTUBE:
https://www.youtube.com/@moribaya1738Spotify: https://open.spotify.com/artist/7vq3KWdEBnjOsvkdz1s5DF...
Kelen: https://hyperurl.co/KelenMoribaya
Fila: https://ffm.to/moribayafila
www.moribaya.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
Bilety:
40 zł bilety można zakupić online poprzez portal zrzutka.pl https://zrzutka.pl/n4zd7c

Bilety będzie można kupić również na wejściu.

Opinie