stat
Impreza już się odbyła

Moonspell

Knock Out Productions prezentuje trzy koncerty Moonspell w Polsce. Moonspell zawita do Polski późną jesienią 2019 roku. Zespół wystąpi w Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku. W roli gościa specjalnego na całej trasie zaprezentuje się grupa Rotting Christ, która przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album "The Heretics".

MOONSPELL (Portugalia) metal gotycki:

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Polska zajmuje ważne miejsce w historii Moonspell, a portugalska formacja, która powoli zbliża się do 30-lecia istnienia, zdobywa w naszym kraju kolejne generacje fanów. Muzyka Portugalczyków spodobała się u nas błyskawicznie. Debiutancki album "Wolfheart" (1995) to bezdyskusyjny klasyk metalu, a bez pochodzącego z niego utworu "Alma Mater", ciężko wyobrazić sobie występ Moonspell. Równie ciężko byłoby znaleźć tournée kapeli Fernando Ribeiro, na którym nie znalazła się, chociażby jedna data koncertowa w Polsce.

Z obowiązku przypomnijmy, że Moonspell powstał w 1992 roku. Na koncie ma 11 studyjnych albumów. Wychodząc od dźwięków bliskich blackmetalowi, dziś Portugalczycy tworzą muzykę, którą najczęściej opisuje się jako dark metal, gothic metal, czy atmospheric metal. W Portugalii kapela ma status kultowy. Cztery płyty Moonspell wspięły się tam na szczyt notowania albumów, a "Memorial" (2006) pokrył się złotem. Poza Fernando obecne wcielenie zespołu tworzą: Miguel Gaspar (perkusja), Pedro Paixão (klawisze, sample), Ricardo Amorim (gitara) i Aires Pereira (gitara basowa).

Sprawdź, jeśli lubisz: Katatonia, Paradise Lost, Samael...

- https://www.moonspell.rastilho.com
- https://www.facebook.com/moonspellband
- https://www.youtube.com/watch?v=KXWMYmNcUqI

ROTTING CHRIST (Grecja) dark metal:

Równie wielką sympatią, jak Moonspell, polscy fani darzą legendarną grecką załogę Rotting Christ. Jest to uczucie odwzajemnione. Sakis Tolis, lider ateńskiej ekipy, nigdy nie zapomniał, dokąd w drugiej połowie lat 80. XX wieku wysyłał pierwsze kasety demo swojego zespołu i skąd otrzymywał słowa uznania oraz wsparcia. Tak jak w przypadku Moonspell ciężko byłoby znaleźć w historii Rotting Christ tournée europejskie, na którym grupa nie pojawiła się, chociażby na jednym koncercie w Polsce.

Wspomniany Sakis Tolis założył Rotting Christ ze swoim bratem Themisem w 1987 roku. Przez ponad 30 lat na scenie kapela dorobiła się zasłużonego statusu legendy, dzięki tak wspaniałym albumom, jak "Non Serviam", "Triarchy Of The Lost Lovers", "Khronos", "Theogonia" i "Aealo". Styl muzyki zespołu ewoluował. Zaczęło się od black metalu, potem Rotting Christ skręcił w stronę gotyckiego, atmosferycznego grania, dodając także elementy greckiego folku. Z powodów nie muzycznych zrobiło się o zespole głośno w 2005 roku, kiedy Dave Mustaine z Megadeth, gorliwy katolik, zagroził, że jego zespół nie wystąpi na imprezie, jeśli zagra na niej Rotting Christ. Sakis ustąpił, a na Mustaine'a spadła fala krytyki.

Sprawdź, jeśli lubisz: Septic Flesh, Varathron, Nightfall...

- http://www.rotting-christ.com
- https://www.facebook.com/Rotting-Christ-290468585669
- https://www.youtube.com/watch?v=2gkWt0fWneY

SILVER DUST (Szwajcaria) hard rock, heavy metal, rock gotycki:
Połączcie sobie w wyobraźni estetykę filmów Tima Burtona oraz twórczość, chociażby Alice Coopera, Lordi, Moonspell i może nawet Sisters Of Mercy, a wyjdzie wam to, co gra Silver Dust.
Panowie ukrywają się pod pseudonimami. Założycielem kapeli i jej główną postacią jest Lord Campbell (wokal, gitara). Sekundują mu Tiny Pistol (gitara, wokal), Kurghan (gitara basowa) oraz Magma (perkusja). Już w roku założenia ukazała się debiutancka płyta "Lost In Time", która spotkała się z dobrym przyjęciem. Również w 2013 roku miało miejsce nie mniej ważne wydarzenie w historii Silver Dust, bo grupa wystąpiła w swojej ojczyźnie na legendarnym Montreux Jazz Festival obok, chociażby Deftones, The Offspring, rodaków z Eluvietie oraz Mass Hysteria. Jakby dobrego było mało, w szwajcarskich rozgłośniach zagościła w tym samym roku na dość długo singlowa piosenka "So Let Me Now".

Dalej było już tylko lepiej. Pozycja Silver Dust sukcesywnie rosła, do czego przyczyniły się koncerty u boku takich tuzów jak Nightwish i Amon Amarth oraz albumy "The Age Of Decadence" (2016) i "House 21" (2018). Na drugim z wymienionych Szwajcarzy zawarli znakomity cover popowego hitu Kim Carnes "Bette Davis Eyes", w którym gościnnie zaśpiewał nie kto inny, jak Mr. Lordi, lider fińskich zwycięzców Eurowizji z 2006 roku.

Zagrają:
MOONSPELL (Portugalia) metal gotycki
+
Rotting Christ (Grecja) dark metal
+
SILVER DUST (Szwajcaria) hard rock, heavy metal, rock gotycki

Bilety na koncert dostępne na:
https://tickets.soundrive.pl

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • ciężkie brzmienia
    gru 13
    niedziela, g. 19:00
    Gdańsk, B90
    Vader