stat
Impreza już się odbyła

Mololo 2015 - Anioły nad Sopotem (3 opinie)

Zapraszamy na kolejną edycję Mololo - mini-spektakli plenerowych (ok. 15 min.) łączących poezję, muzykę, taniec i fontannę na Skwerze Kuracyjnym. W tym roku pokazy będą oparte na tekstach sopockiego poety Krzysztofa Kuczkowskiego pod wspólnym tytułem "Anioły nad Sopotem". Do tego występy taneczne w choreografii Macieja Florka, specjalnie skomponowana muzyka, trębacze i saksofoniści na balkonie rotundy Domu Zdrojowego oraz zabytkowa fontanna w charakterze scenografii.

wrz 5

sobota, godz. 16.30

bilety 50-100 zł
sty'21 23-24

sobota - niedziela, godz. 12:00, 16:00

Gdańsk, Sopot,
bilety 65 - 135 zł
W stosunku do zeszłego roku nowością są teksty poetyckie, która zostały wkomponowane w utwory muzyczne i to w dwóch wersjach: polskiej oraz - z uwagi na obcokrajowców często odwiedzających molo - angielskiej. Drugą jest włączenie do pokazów tancerzy, którzy będą oscylować między formą teatralną a ulicznym happeningiem. Bez zmian jest udział muzyków wykonujących "na żywo" partie solowe do specjalnie opracowanej muzyki.

Na tegoroczny program składają się cztery pokazy:

"Anioły miłości" - kompozytor Manuel de Falla i poeta Rainer Rilke. Ich postacie symbolizują dwa oblicza miłości - jedno pełne pasji i namiętności, drugie wyzbyte z emocji, destrukcyjne.

"Anioły cierpienia" - pisarz Franz Kafka i muzyk Jeff Buckley. Ich postacie to pretekst do rozważań na temat zmagań z wewnętrznym zniewoleniem, które nas dotyka: samotności i wyobcowania oraz buntu i potrzeby oczyszczenia.

"Anioły formy" - architekt Antoni Gaudi i pisarz Oskar Wilde. Obaj są znani jako słynni esteci: Gaudi dzięki niezwykłym projektom realizowanym w Barcelonie, Wilde z uwagi na ekstrawagancki styl życia. Dla obu szczególne przywiązanie do formy było także źródłem niezrozumienia i niespełnienia.

"Anioły pustki i obfitości" - pisarze Samuel Beckett i Czesław Miłosz. Pierwszy - literacki i życiowy asceta, drugi - jego przeciwieństwo; twórca, którego twórczość przejawiała się w rozlicznych wierszach, traktatach, publicystyce, prozie i tłumaczeniach. Dwa różne podejścia, ale ten sam egzystencjalny niepokój.


Teksty - Krzysztof Kuczkowski
Tłumaczenie - David Malcolm
Muzyka - Manuel de Falla w aranżacji Marcina Kulwasa oraz Confusion Project Trio
Soliści (trąbka) - Paweł Hulisz, Emil Miszk i Dawid Lipka
Soliści (saksofon) - Michał Jan Ciesielski, Darek Herbasz, Wojtek Staroniewicz, Marcin Stefaniak oraz Irek Wojtczak
Choreografia - Maciej Florek
Tancerze - Kalina Porazińska, Iga Zień, Aleksandra Foltman, Łukasz Soliwodzki oraz Rafał Alchimowicz

maj - każda sobota o 21:30
czerwiec - każda sobota o 22:00
lipiec - każdy wtorek, czwartek i sobota o 21:30
sierpień - każdy wtorek, czwartek i sobota o 21:00
wrzesień - każda sobota o 21:00


Koncepcja występów artystycznych przy fontannie na Skwerze Kuracyjnym jest rozwijana od 2012 roku, kiedy jej działalność po remoncie generalnym została zainaugurowana specjalnym występem literacko-muzycznym. W 2013 roku były dwie prezentacje widowiska "Sny Mirona" - inspirowanego poezją Mirona Białoszewskiego, a przygotowanego we współpracy z Teatrem Snów. Od 2014 roku przyjęto formułę, w której pokazy są krótsze, ale prezentowane co tydzień.

Mololo to przedsięwzięcie organizowane i finansowane przez operatora Mola w Sopocie - PTH Kąpielisko Morskie Sopot Sp. z o.o.

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.