• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Moda.Prawdziwe koszty ,,The True Cost'' - projekcja filmu i rozmowa

Gdański Archipelag Kultury i Fashion Revolution Polska zapraszają na bezpłatne pokazy filmu "The True Cost"("Moda. Prawdziwe koszty").

lut 16

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
O filmie
"The True Cost" ("Moda. Prawdziwe koszty") to pełnometrażowy film dokumentalny z 2015 roku. Pokazuje prawdziwe koszty generowane przez przemysł szybkiej mody.
Przez ostatnie dekady ceny odzieży stopniowo malały. Jednocześnie koszty powiązane z tą branżą, ponoszone przez ludzi i środowisko, wzrosły drastycznie. Film ,,The True Cost" w reżyserii Andrew Morgan pokazuje prawdziwy koszt wytworzenia naszych ubrań i odsłania kulisy przemysłu tekstylnego. Z jednej strony to ogromne zyski, a z drugiej skandaliczne warunki pracy wytwórców i niszczący wpływ na środowisko naturalne. To będzie opowieść o ubraniach, które nosimy, o ludziach, którzy je szyją oraz o tym, jak to wpływa na świat. Opowieść o chciwości i strachu, władzy i biedzie. Spadające od lat ceny odzieży nie oznaczają spadku zysków tekstylnych gigantów, lecz wyłącznie pogorszenie warunków produkcji i większą eksploatację środowiska. To przełomowy dokument zachęcający do refleksji nad naszymi postawami konsumenckimi.

Po seansie zapraszamy na rozmowę.
Współorganizatorem pokazu jest organizacja Fashion Revolution Polska działająca na rzecz edukacji, popularyzowania transparentności łańcucha dostaw i zachęcania firm z branży odzieżowej do wprowadzenia etycznych standardów i zrównoważonego rozwoju. Jest częścią międzynarodowej organizacji Fashion Revolution założonej w Wielkiej Brytanii po tragicznych wydarzeniach w kompleksie fabrycznym Rana Plaza w Bangladeszu, gdzie w kwietniu 2013 r. zginęło ponad 1100 pracowników fabryki odzieżowej, a kolejne 2500 odniosło obrażenia.

Opinie