stat
PATRONAT

Mobilny Dom Kultury: Stogi

Mobilny Dom Kultury to wakacyjny projekt Gdańskiego Archipelagu Kultury, polegający na stworzeniu podróżującego po dzielnicach Gdańska, plenerowego domu kultury. W ramach trzeciej już edycji tego wydarzenia zrealizujemy warsztaty, koncerty, spektakle, animacje dla najmłodszych, wystawę, czytelnię na trawie, grę terenową oraz happening. Wszystko w formie kulturalnego pikniku o charakterze familijnym. W programie nie zabraknie teatrów dziecięcych, widowiska plenerowego oraz potańcówki. W tym roku stawiamy też na ekologię i kontakt z naturą oraz różnorodność kulturową Gdańska.

Tradycyjnie ze swoim programem odwiedzimy w większości miejsca, w których na co dzień nie działa nasza instytucja:
Mobilny Dom Kultury Stogi- 26-27. 07. 2019 | 17:30-22:00 i 12:00-20:00 | Boisko przy Szkole Podstawowej nr 11 ul. Wilhelma Stryjewskiego 28 | Wstęp wolny

Piątkowe popołudnie rozpocznie się od rozmowy o książce Katarzyny Bondy "Pochłaniacz", spotkanie pt. "W Stogach zagadek i łanach książek", poprowadzi Barbara Piórkowska. Doskonałą rozgrzewkę przed tańcami zapewni Elżbieta Rutkowska i jej warsztaty jogi, a miłośnicy dobrego stylu, będą mogli zadać szyku na parkiecie we własnoręcznie przygotowanych akcesoriach. Kulminacyjnym momentem wieczoru będzie "Potańcówka na Stogach". Wydarzenie wpisuje się w cykl spotkań Podesty Kultury i zostało dofinansowane ze środków Miasta Gdańska. W sobotę wracamy zaś z kolejną porcją warsztatów. Będą gry podwórkowe i planszówki, nie zabraknie rękodzieła - od wyplatanek z papierowej wikliny po biżuterię robioną jedynie ze sznurka i recycling na szydełku. Dla tych, którzy nie boja się ubrudzić i tym razem czekać będą zajęcia z ceramiki, plener malarski oraz warsztaty kolażu. Teatralną opowieść o "Czesku i Wiesku" przedstawi Teatr Delikates. Jeśli nie wiecie nic o cyjanotypii, zastanawiacie się jak zrobić portfel z kartonu, chcielibyście wyczarować coś dla siebie ze starych banerów lub poznać bliżej sztukę animacji, to naprawdę warto wpaść pod namioty MDK. Na łasuchów czekać będą kolejne kulinarne wyzwania z Kolektywem Samo Dobro, tym razem warsztaty "Wege Fast Food". Ci, którzy potrzebują nieco wyciszenia mogą odwiedzić wystawy: "Tekstografie" Tyny Wicz oraz "Foto Feta 2019". Mewka - Galeria społecznie zaangażowana zaprosi na ostatnią w tym sezonie odsłonę malowania podróżującego po dzielnicach Gdańska "banneru partycypacyjnego", które zakończy się hucznym wernisażem. Na zakończenie trzeciej edycji Mobilnego Domu Kultury, zagra zespół Varsztatovnia.

Na Stogach partnerują nam: Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA W TRÓJMIEŚCIE, Stowarzyszenie WAGA, Rada Dzielnicy Stogi oraz Szkoła Podstawowa nr 11 im. Na Bursztynowym Szlaku
Bądźcie z nami na Stogach - Zapraszamy!

Po więcej szczegółów dotyczących Mobilnego Domu Kultury 2019 zaglądajcie na nasze strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych:
Gdański Archipelag Kultury:
- http://gak.gda.pl/
- FB: https://www.facebook.com/GdanskiArchipelagKultury/
Dom Sztuki GAK:
- FB: https://www.facebook.com/domsztukiGAK/
- FB: wydarzenie i program: https://www.facebook.com/events/1146307622244713/
- FB: wydarzenia towarzyszące: https://www.facebook.com/events/2398203473597494/

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.