Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mobilny Dom Kultury: Przymorze (2 opinie)

Mobilny Dom Kultury to wakacyjny projekt Gdańskiego Archipelagu Kultury, polegający na stworzeniu podróżującego po dzielnicach Gdańska, plenerowego domu kultury. W ramach trzeciej już edycji tego wydarzenia zrealizujemy warsztaty, koncerty, spektakle, animacje dla najmłodszych, wystawę, czytelnię na trawie, grę terenową oraz happening. Wszystko w formie kulturalnego pikniku o charakterze familijnym. W programie nie zabraknie teatrów dziecięcych, widowiska plenerowego oraz potańcówki. W tym roku stawiamy też na ekologię i kontakt z naturą oraz różnorodność kulturową Gdańska.

Tradycyjnie ze swoim programem odwiedzimy w większości miejsca, w których na co dzień nie działa nasza instytucja:

Mobilny Dom Kultury na Przymorzu - 5-6.07.2019 | 18:30-20:00 i 12:00-18:00 | Ogródek Jordanowski przy Klubie Bolek i Lolek, Gdańsk Przymorze | Wstęp wolny

Na piątkowe popołudnie zaplanowaliśmy atrakcje performatywne. Z widowiskiem "Pokój" wystąpi Teatr Snów, będzie można również wysłuchać fragmentów powieści Moniki Milewskiej "Latawiec z betonu", autorem scenariusza i reżyserem przedsięwzięcia jest Tomasz Kaczorowski. W sobotę wystartujemy z kolejną porcją warsztatów. Będą gry podwórkowe i planszówki, nie zabraknie rękodzieła - od wyplatanek z papierowej wikliny po biżuterię robioną jedynie ze sznurka. Dla tych, którzy nie boja się ubrudzić i tym razem czekać będą zajęcia rzeźbiarskie oraz plener malarski. "Z głową w chmurach" oraz "Pozor už nemôžem!" pokaże  Teatr Delikates, Jeśli nie wiecie nic o cyjanotypii, zastanawiacie się co to właściwie jest land art., chcielibyście wyczarować coś dla siebie ze starych banerów lub poznać bliżej sztukę animacji, to naprawdę warto wpaść pod namioty MDK na Przymorze. Na łasuchów czekać będzie wakacyjne wegetariańskie grillowanie z Kolektywem Samo Dobro, a Teatr A3 pokaże jak stworzyć mandale z ziaren. Na zakończenie zaś druga odsłona warsztatów z Mewką - Galerią społecznie zaangażowaną i kolejna część naszego MDK-owego banneru do pomalowania.

Na Przymorzu partnerują nam: Trójmiejska Świetlica Krytyki Polityczne, Klub Bolek i Lolek oraz Wydawnictwo MANDO.

Bądźcie z nami na Przymorzu - Zapraszamy! #kulturanawolnosci
Po więcej szczegółów dotyczących Mobilnego Domu Kultury 2019 zaglądajcie na nasze strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych:
Gdański Archipelag Kultury:
- http://gak.gda.pl/
- FB: https://www.facebook.com/GdanskiArchipelagKultury/
Dom Sztuki GAK:
- http://www.domsztuki.gak.gda.pl/
- FB: https://www.facebook.com/domsztukiGAK/

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Żeby tylko panie spikerki ...

  ... nie wydzierały się, gdy tylko dopadną mikrofonu!! :(
  W pobliskich domach ciężko jest wtedy wytrzymać!

  • 4 3

 • Kulturka

  Extra sprawa, poproszę jeszcze rewitalizację starych placów zabaw, ale pomysł primo z kultura od podstaw.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • widowisko / show , festyn
  cze 19-21
  sobota - poniedziałek
  Plac Dwóch Miast
  Cyrk Zalewski