• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mobilny Dom Kultury: Łostowice

Mobilny Dom Kultury to wakacyjny projekt Gdańskiego Archipelagu Kultury, polegający na stworzeniu podróżującego po dzielnicach Gdańska, plenerowego domu kultury. W ramach trzeciej już edycji tego wydarzenia zrealizujemy warsztaty, koncerty, spektakle, animacje dla najmłodszych, wystawę, czytelnię na trawie, grę terenową oraz happening. Wszystko w formie kulturalnego pikniku o charakterze familijnym.

W programie nie zabraknie teatrów dziecięcych, widowiska plenerowego oraz potańcówki. W tym roku stawiamy też na ekologię i kontakt z naturą oraz różnorodność kulturową Gdańska. Tradycyjnie ze swoim programem odwiedzimy w większości miejsca, w których na co dzień nie działa nasza instytucja.

Mobilny Dom Kultury Łostowice/Orunia Górna - Gdańsk Południe - 19-20.07.2019 | 18:30-20:00 i 12:00-18:00 | Teren zielony między budynkami przy ul. Kolorowej 7 oraz Srebrnej 9, I Wstęp wolny

W piątek rozpoczniemy od "Przestrzennego" - spektaklu Teatru Pian dla najmłodszych, aby następnie roztańczyć Łostowice/Orunię Górną - Gdańsk Południe wraz z  Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA z Gdyni. Animatorzy w ramach warsztatów z tańca integracyjnego, zabiorą uczestników w rytmiczno-ruchową podróż po zakamarkach całego świata. W sobotę wracamy zaś z kolejną porcją warsztatów. Będą gry podwórkowe i planszówki, nie zabraknie rękodzieła - od wyplatanek z papierowej wikliny po biżuterię robioną jedynie ze sznurka. Dla tych, którzy nie boja się ubrudzić i tym razem czekać będą zajęcia z ceramiki oraz plener malarski, a teatralną opowieść o "Zielonej Wronie" przedstawi Stanislav Voitsekhovskyi. Jeśli nie wiecie nic o cyjanotypii, zastanawiacie się co to właściwie jest land art., chcielibyście wyczarować coś dla siebie ze starych banerów lub poznać bliżej sztukę animacji, to naprawdę warto wpaść pod namioty MDK. Na łasuchów czekać będzie kolejna kulinarna podróż z Kolektywem Samo Dobro, tym razem zabieramy was do Azji w wersji wege. Tych zaś, którzy potrzebują nieco wyciszenia zapraszamy na wystawę Tyny Wicz "Tekstografie" oraz odwiedzenia plenerowej czytelnia Trójmiejskiej Świetlicy Krytyki Politycznej. Mewka - Galerią społecznie zaangażowana już po raz trzeci zaprosi do malowania podróżującego wraz z Mobilnym Domem Kultury banneru partycypacyjnego.

Po więcej szczegółów dotyczących Mobilnego Domu Kultury 2019 zaglądajcie na nasze strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych:
Gdański Archipelag Kultury:
- https://gak.gda.pl/
- FB: https://www.facebook.com/GdanskiArchipelagKultury/
Dom Sztuki GAK:
- FB: https://www.facebook.com/domsztukiGAK/
- FB: wydarzenie i program: https://www.facebook.com/events/468198740392697/

Przeczytaj także

Opinie