• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mobilny Dom Kultury - Jasień

  • Kalendarz
    w każdą środę (od 13.07 do 27.07.2022)
  • Lokalizacja
    Gdańsk Jasień, Staw Wróbla
    Organizator: GAK
  • Bilety
    wstęp wolny

Mobilny Dom Kultury po raz kolejny wyruszy w trasę wakacyjną po dzielnicach Gdańska. W tym roku zawitamy do 6 dzielnic miasta, w których na co dzień nie działają instytucje kultury. Na mapie Mobilnego Domu Kultury znajdą się: Osowa, Kokoszki, Piecki Migowo, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe. Motywem przewodnim kulturalno-artystycznego tournée jest WSPÓLNOTA.

Przygotowaliśmy warsztaty, wydarzenia artystyczne, spacery przyrodnicze i architektoniczno - historyczne, spektakle plenerowe i koncerty dla różnych grup wiekowych, tak by każdy znalazł coś dla siebie w ofercie kulturalnej MDK 2022.

Program MDK 2022 dostępny jest również dla osób z niepełnosprawnościami.
Na wszystkie działania wstęp jest wolny.

koncerty w Trójmieście


Wyjątkowym punktem, do którego zawita Mobilny Dom Kultury, będzie Jasień, który w tym roku przywita Was koncertami.

W lipcowe wieczory zapraszamy nad Staw Wróbla, gdzie na Pomoście Jasień Gdańsk - trójmiejscy muzycy zaprezentują premierowe projekty, związane z ich najnowszymi wydawnictwami. Od syntezatorowej elektroniki, przez ambientowo-shoegaze'owe improwizacje, po eksploracje brzmień fletów. Zapraszamy do kontemplowania oryginalnej muzyki w niezwykłych okolicznościach przyrody.
Program prezentujemy poniżej:

Koncert Macieja Polaka
13 lipca g. 19:00.


Życie Maćka Polaka od 25 lat toczy się dookoła syntezatorów analogowych - zajmuje się ich renowacją w ramach prowadzonej przez siebie firmy analogia.pl, od dekad pisuje na temat ich historii na łamach prasy, ale przede wszystkim jest ich użytkownikiem i pasjonatem. Współtworzy zespół Pin Park, z którym wydał do tej pory dwie płyty. Błogosławieństwem i przekleństwem zarazem jest praca Polaka, bowiem przez jego ręce przechodzą tuziny najbardziej klasycznych instrumentów. Daje mu to dużą frajdę, ale też nastręcza trudności, bo zabawek jest wiele, zajawki jeszcze więcej, a czas nie jest z gumy. Ratuje go jednak prawdziwa miłość jego życia - syntezator EMS Synthi AKS. Właśnie ukazał się jego solowy album "1972", będący hołdem dla tego instrumentu.

Koncert Mai Miro
20 lipca g. 19:00.


Multiflecistka, specjalizująca się w instrumentach historycznych, improwizatorka, kompozytorka. Autorka projektów intermedialnych, sytuujących flet barokowy w różnych kontekstach współczesnych. Przygotowuje je z artystami różnych dziedzin sztuki - tancerzami, rzeźbiarzami, filmowcami, aktorami, reżyserami i innymi muzykami m.in. Mikołaj Trzaska, Dominik Strycharski, Jacaszek. Jest współzałożycielką i członkinią zespołu instrumentów historycznych SILVA RERUM arte oraz prezeską Fundacji SILVA RERUM, działającej w Gdańsku, która we współpracy z Miastem Gdańskiem organizuje festiwale poświęcone muzyce dawnej w Trójmieście. Nagrała kilkanaście płyt z muzyką barokową, współczesną i folkową. Współpracuje jako wykładowczyni z Akademią Muzyczną w Gdańsku.

Koncert Olgi Anny Markowskiej
27 lipca g. 19:00.


Olga Anna Markowska - artystka wizualna, instrumentalistka i kompozytorka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży i gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy muzykę solowo na wiolonczeli i cytrze, oraz w duecie z Wojciechem Wilkiem /Teufelsberg/. Zespół wydał w czerwcu 2021 kasetę "Uncomfortably Close". W twórczości wizualnej i muzycznej porusza tematy dotyczące pamięci miejsc, tożsamości i relacji człowieka z naturą.

Opinie