stat
Impreza już się odbyła

Mistrzostwa Gdyni w Rummikub (1 opinia)

gry

Rummikub to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która wspiera rozwój logicznego myślenia, naukę liczenia oraz rozwija spostrzegawczość. Hasło RUMMIKUB BRINGS PEOPLE TOGETHER!(Rummikub łączy ludzi) idealnie oddaje charakter gry.

paź 23

sobota, godz. 10:00 - 14:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Ponad 70 lat temu Ephraim Hertzano, obywatel Rumunii, w czasie gdy reżim komunistyczny zakazał gry w karty wymyślił grę, w której zamiast kart używa się małych kafelków z namalowanymi na nich liczbami. W jego zamyśle, gra miała łączyć pokolenia, pozwalać grać jednocześnie zarówno najmłodszym członkom rodziny jak i ich dziadkom i babciom. Gra z miejsca stała się przebojem i stopniowo rok po roku zdobywała popularność w kolejnych krajach, by w końcu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku dotrzeć do USA. Obecnie Rummikub jest sprzedawany w ponad 70 krajach i tłumaczony na 28 języków. W wielu domach, w tym polskich Rummikub jest stałym gościem rodzinnych rozgrywek, jak również bardzo często wyjeżdża z nami na urlopy w gronie przyjaciół.

O mistrzostwach
Rummikub to również gra turniejowa. Mistrzostwa Świata w Rummikub odbywają się od 1991 roku, co 3 lata. Do tej pory rozegrane zostały 10 razy. W turnieju Mistrzostw Świata biorą udział Mistrzowie Polski W trakcie roku rozgrywany jest szereg turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski, w których bierze udział około tysiąca osób. W najbliższą sobotę odbędą się Mistrzostwa Gdyni Rummikub o Puchar Prezydenta Gdyni. Prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek objął Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdyni, Prezydenta Miasta Gdyni, Gdyńskiego Centrum Sportu oraz sponsorom Rummikub Polska, TM TOYS oraz Trójmiejskiej Kancelarii Finansowej udało się zapewnić uczestnikom bardzo atrakcyjne nagrody. Zapraszamy serdecznie do udziału, wymagane są wcześniejsze zapisy. Zapisy tutaj: https://forms.gle/vQgowQCwqrGbUVsZA

Zapraszamy i trzymamy kciuki!

Opinie (1)

  • Lista nagród i atrakcji :) zapowiada się bardzo ciekawie!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.