Impreza już się odbyła

Mindfulness: Sposób na pokonywanie codziennych trudności

Każdy z nas doświadcza w życiu codziennym trudności. Może być to zwykły korek uliczny, nieporozumienie z drugą sobą, rozpamiętywanie przeszłości, brak snu czy stres w pracy. Nasz umysł funkcjonuje na zasadzie nawyków, zazwyczaj czegoś bardzo chcemy, a czegoś innego bardzo chcemy uniknąć. Ten rodzaj reakcji może potęgować dyskomfort, ból fizyczny i emocjonalny.

w każdą niedzielę (od 01.04 do 21.06.2020), godz. 11:00 - 17:00

Wstęp wolny
kwi 28

wtorek, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 55 zł
Dzięki prostym technikom możemy zmienić nastawienie do otaczającej nas rzeczywistości. Badania naukowe dowodzą, że praktyka uważności wpływa na wzrost jakości i satysfakcji w życiu. U praktykujących uważność zaobserwowano redukcję stresu i lepsze radzenie sobie z trudnościami, które napotykają w życiu codziennym. Dzięki uważności możemy stopniowo zmieniać reakcje nawykowe i w bardziej świadomy sposób kierować własnym życiem.

Abyś nauczył/a się rozwijać uważność, zapraszamy Cię na wykład z elementami ćwiczeń: Mindfulness: sposób na pokonywanie własnych trudności.

Rozwój uważności wpływa między innymi na:
- redukcję stresu i zmniejszenie niepokoju;
- umiejętność nawiązania kontaktu z samym sobą, w sferze myśli, uczuć, doznań ciała;
- rozwój umiejętności koncentracji - bycia uważnym;
- większą umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami poprzez zmianę ich postrzegania, w tym ból fizyczny;
- rozwój akceptacji i życzliwości względem siebie i innych: wzrost samooceny, mniejszą samokrytykę;
- rozwój inteligencji emocjonalnej, świadomość myśli i ich wpływu na doświadczane uczucia, większą zdolność do samokontroli;
- większą ogólną satysfakcję z życia.

W trakcie spotkania odbędzie się wykład wprowadzający do metody Mindfulness połączony z ćwiczeniami. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ideą uważności i doświadczyć podstawowych technik. Ćwiczenia będą prowadzone i dobrane w taki sposób, aby każdy mógł się zastosować, nawet jeśli nie miał wcześniej okazji praktykować uważności. Pojawi się także możliwość zadawania pytań i podzielenia się odczuciami i wrażeniami z praktyki.

Spotkanie poprowadzi Michał Jóźwik, Nauczyciel Mindfulness Based Living Course (Życie Oparte na Uważności), Coach ACC International Coach Federation, prowadzący sesje Life Coachingu, szkolenia i warsztaty. Wspiera innych w rozwoju umiejętności między innymi z zakresu komunikacji metodą Nonviolent Communication M.B. Rosenberga i Inteligencji Emocjonalnej. Praktykuje uważność od 2010 roku, jest twórcą inicjatywy Sztuka Uważności, która ma na celu propagowanie uważności w życiu codziennym. Angażuje się jako wolontariusz między innymi w sopockim Domu Opieki Społecznej oraz w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

Uwaga! Mindfulness jest metodą świecką, dostępną dla każdego, niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania czy miejsca pochodzenia.

Szczegóły:
19 lutego 2019, godz. 18:00
Siatka, Podjazd 2/4, Sopot

Kontakt do prowadzącego:
- sztukauwaznosci@gmail.com
- 500 039 649

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
30 zł (opłata jest pobierana na miejscu – przed spotkaniem).

UWAGA: w spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 15 osób!

Zapisy:
https://301184-2.evenea.pl/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij