• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Militarna historia Oksywia - spacer historyczny

Od początku budowy gdyńskiego portu, Oksywie było strategicznym miejscem na militarnej mapie Polski. Jego północna, oksywska część została przeznaczona dla floty Marynarki Wojennej. W czasie II wojny światowej port stał się najważniejszą bazą niemieckich okrętów podwodnych na Bałtyku, w pobliżu którego powstał torpedowy zakład doświadczalny TVA. Również po wojnie teren Oksywia został silnie zmilitaryzowany. Ślady schronów i umocnień zachowały się tam do współczesności. Przez militarną historię dzielnicy poprowadzi nas Kamil Sarapuk ze Stowarzyszenia Wiatr od Morza w ramach projektu Gdynia Forteczna, którego partnerem jest Muzeum Miasta Gdyni.

sie 14

niedziela, godz. 11:30, 13:00, 14:30

bilety 10 zł
paź 16

niedziela, godz. 11:00- 13:00

Wstęp wolny
Spotykamy się już 9 lipca, o godzinie 10:00 w parku przy Rondzie Bitwy pod Oliwą 1, w okolicy bramy wejściowej na teren Komendy Portu Wojennego Gdynia. Trasa wędrówki (ok. 4 kilometrów) będzie prowadziła przez tereny miejskie, bulwarem nadmorskim oraz plażą, a zakończy się w okolicy Osady Rybackiej na Oksywiu. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.
Udział w wydarzeniu jest płatny, a liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Kamil Sarapuk Stowarzyszenie Wiatr od Morza, Dawid Gajos Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Oksywie Dolne, Park Admirała Floty Andrzeja Karwety przy Rondzie Bitwy pod Oliwą 1 (brama wejściowa Komendy Portu Wojennego Gdynia)
Limit miejsc: 25 osób

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Bilety: 10 zł; obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.