Impreza już się odbyła

Mikołajki w Sopocie

  • piątek - poniedziałek, 5 - 8 grudnia 2014
  • Sopot
  • wstęp wolny

Już za kilka dni w wielu domach, w szkołach i w instytucjach na różne sposoby świętowane będą Mikołajki. Pierwsze grudniowe podarunki, mikołajkowe spotkania i zabawy przypominają o zbliżających się wielkimi krokami Świętach Bożego Narodzenia. O przedświątecznej atmosferze, pełnej radosnego oczekiwania przypomną wydarzenia dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w tym czasie w Sopocie.

sie 22

sobota, godz. 11:00

Sopot,
bilety 229,00 zł
wrz 26-27

sobota - niedziela, godz. 10:00

Gdańsk, Sopot,
Największą atrakcją będzie rozpoczynający się 12 grudnia sopocki jarmark świąteczny, ale już teraz warto zajrzeć do sopockich instytucji i na sopockie imprezy, których oferta mikołajkowa i program adresowane są zarówno do starszych, jak i młodszych mieszkańców:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje zabawę mikołajkową dla 50 dzieci, w wieku od 4 do 12 la t z rodzin, które objęte są wsparciem sopockiego Ośrodka. Zabawa odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w piątek 5 grudnia o godz. 15.30. Przewidziane są gry, zabawy, konkursy. Święty Mikołaj obdaruje dzieci paczkami.

6.12.2014r. odbędzie się spotkanie integracyjne dla osób starszych z chorobą Alzheimera i innymi demencjami oraz ich opiekunów, w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej projektu "Opiekun też jest ważny". W spotkaniu, które odbędzie się w Środowiskowym Domu Samopomocy - Ośrodku Adaptacyjnym, ul. Kazimierza Wielkiego 14 w Sopocie, weźmie udział ok.15 osób.

Młodzieżowy Dom Kultury

8.12.2014 o godz. 16.30 spotkanie z Mikołajem poprzedzone teatrzykiem "Jaś i Małgosia" w wykonaniu teatru "Kufer" (dla dzieci).

10.12.2014 o godz. 16.00 i 17.00 rodzinne warsztaty świąteczne - wykonywanie ozdób i stroików (seniorzy, dorośli, dzieci).

18.12.2014 o godz.16.30 koncert kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych, po koncercie kiermasz ozdób świątecznych wykonanych na warsztatach (seniorzy, dorośli, dzieci).

Do 15.12.2014 trwa również akcja charytatywna - zbiórka dla ubogich rodzin.

Biblioteka Główna
Jeszcze dziś o godzinie 17:00 odbędzie się Bal Mikołajkowy w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 16 w Sopocie. Biblioteka zaprasza dzieci do przebrania się. Wstęp wolny.

5 grudnia 2014 r., o godz. 17.00 w Filii nr 6 Sopockiej Biblioteki (Sopot, ul. 23 Marca 77c) odbędzie się spotkanie z cyklu "Bajkowe Spotkania" dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wstęp wolny.

11 grudnia 2014 r. o godzinie 16:00 odbędą się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych dla dzieci i rodziców. Wszystkie niepotrzebne guziki, wstążki lub serwetki mogą zamienić się tego dnia w coś zupełnie innego i oryginalnego.

18 grudnia 2014 r. o godzinie 16:30 w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 16 w Sopocie odbędzie się dzień pakowania prezentów. Biblioteka serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy, zapewnia również wszystkie potrzebne materiały. Obowiązują zapisy.

Od 15 do 23 grudnia 2014 r. odbędzie się kolejna edycja Świątecznego Kiermaszu Różności. Wydarzenie odbywa się w godzinach otwarcia biblioteki w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte 16 w Sopocie. Wstęp wolny.

Opera Leśna
9 grudnia 2014 r., o godz. 9.00 i 11.30 odbędzie się spektakl teatru z Torunia pt. "Czy św. Mikołaj istnieje?". Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej PFK w Operze Leśnej. Akcja toczy się w Supełkowie, wiosce zamieszkałej przez Supełki. W krainie Supełków trwają przygotowania do Świąt. Sielski nastrój przerywa tajemniczy list, z którego wynika, że Św. Mikołaj nie istnieje. Informacja burzy coroczny rytuał, a sytuację utrudnia fakt, iż nie wiadomo, kto jest autorem listu. Nasi bohaterowie postanawiają odszukać sprawcę zamieszania oraz udowodnić istnienie Św. Mikołaja. Rozpoczyna się ekscytujące śledztwo, w którym aktywnie uczestniczy publiczność. Wspólnie wyruszamy do zaczarowanego świata Supełków, aby przeżyć mnóstwo ekscytujących przygód. Jest to zabawna i refleksyjna opowieść o sile wiary. Przekonujemy, że warto wierzyć nawet w najbardziej niewiarygodne rzeczy.

Teatr na Plaży

Także dorośli mogą w ciekawy sposób spędzić okołomikołajkowy czas. Teatr na Plaży zaprasza 7 grudnia na gościnny spektakl Teatru WARSawy "Ślad" - monodram według debiutu literackiego Marty Dzido "Ślad po mamie" w reżyserii Marii Seweryn i w wykonaniu Agnieszki Michalskiej. "Ślad" to opowieść o dojrzewaniu, o potrzebie bliskości i zrozumienia. Główną bohaterką jest Anna, która tuż przed maturą zachodzi w ciążę. Aborcja jest niejako przyczynkiem do opowiedzenia, jak relacje z najbliższymi wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Sytuacje są wyjęte z życia typowej maturzystki, buntowniczki, królowej świata, która sobie z tym światem jednak nie radzi...

W spektaklu dzięki swoistemu poczuciu humoru autorki i odwadze mówienia wprost o najtrudniejszych tematach, takich jak aborcja, amfetamina, seks czy samotność, Agnieszka Michalska przeprowadza nas przez wszystkie etapy dojrzewania bohaterki, od naiwności, aż po świadomość konsekwencji z tej decyzji wynikających.

adaptacja: Agnieszka Michalska i Maria Seweryn
reżyseria: Maria Seweryn

scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
występuje: Agnieszka Michalska

muzyka: BLVCK
asystent reżysera i scenografa: Łukasz Kowalik

kierownictwo produkcji: Urszula Świetlińska
projekcja: Yann Seweryn
czas trwania: 60 min

Powyższa propozycja jest dla widzów dorosłych. Maluchom oraz ich rodzicom Teatr na Plaży proponuje 6 grudnia o godz. 11 spektakl Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. Będzie to pierwsza prezentacja musicalu "Baśń o Bolku i Lolku: Królowa Zima" w tym miejscu. W spektaklu występują dzieci, a głosu narratora użyczył Mirosław Baka.

Aquapark Sopot


W dniach 5-7 grudnia 2014 roku Aquapark Sopot zaprasza na Bajkowe Mikołajki połączone z prezentacją dzieł Janusza Christy. Na wystawach będzie można zobaczyć ponad 40 plansz z oryginalnymi rysunkami komiksów "Kajko i Kokosz dzielni woje Mirmiła" i "Janusz Christa życie i twórczość" jak również pamiątki rodzinne. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie również możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych komiksowych warsztatach.

Wystawy:
"Kajko i Kokosz dzielni woje Mirmiła" i "Janusz Christa życie i twórczość"

5 grudnia (piątek)
godz. 18:00 oficjalne otwarcie wystawy

6-7 grudnia (sobota-niedziela)

w godzinach: 10:00 - 22:00 - wystawa
w godzinach: 11:00 - 16:00 - komiksowe warsztaty
miejsce: Aquapark Sopot
ul. Zamkowa Góra 3-5, Sopot

Dodatkowe atrakcje:

Teatrzyk niedzielny połączony z odwiedzinami Mikołaja i wręczaniem prezentów dla dzieci. "Baśń Zimowa" Teatr Gargulec - 7 grudnia, godz. 13:00 Pick & Roll Club (w Aquapark Sopot), ul. Zamkowa Góra 3-5, Sopot. Rezerwacja stolików: 58 555 85 23.


Hipodrom

Mikołajki na Hipodromie to przede wszystkim Halowe Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody, które odbywają się na sopockim Hipodromie w nowo powstałym kompleksie Hali Pomarańczowej. Bierze w nich udział około 100 zawodników na 100-200 koniach. Zawody są bardzo widowiskowe, a trybuny usytuowane przy samym placu konkursowym pozwalają z bliska poczuć energię, siłę i piękno startujących par: jeździec i koń. Warto też przyjść obejrzeć sam Hipodrom, który dzięki inwestycji Rewitalizacji stał się jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Europie.

W trakcie zawodów czynne są stanowiska gastronomiczne, obecni są wystawcy sprzętu jeździeckiego.

Wstęp na zawody jest wolny.
Wejście na Hipodrom od strony ul. Łokietka

Szczegółowe informacje: www.hipodrom.sopot.pl

Mikołajki na sportowo

6 grudnia o godzinie 11.00 już po raz trzeci odbędzie się świąteczna zabawa dla wszystkich dzieci, które chcą się spotkać ze Św. Mikołajem. "POMAGAJMY UWALNIAĆ ODDECH" - odsłona trzecia odbędzie się w Hali Widowiskowo - Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Integralną częścią imprezy będzie rozegranie meczu w piłkę nożną pomiędzy dwiema drużynami: drużyną żużlowców i drużyną żeglarzy oraz ich gości. Do udziału w obydwu drużynach zdeklarowali się czołowi zawodnicy z Polski i z zagranicy, medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz żeglarscy olimpijczycy, którzy zaprosili również swoich gości - czołowych sportowców z kraju i ze świata. Na boisku zobaczymy m.in. Krzysztofa Buczkowskiego, Przemysława Miarczyńskiego, Piotra Myszkę oraz Piotra Kulę.

Oprócz sportowców, tego dnia specjalnie dla wszystkich dzieciaków z Pomorza na mecz przyjedzie gość specjalny - św. Mikołaj wraz z elfami. Podczas meczu to właśnie asystujące mu Śnieżynki rozdawać będą uczestnikom słodkości.

Po meczu wszystkie dzieci zostaną zaproszone do wspólnych gier, konkursów i zabaw z zawodnikami. W międzyczasie dołączą do nich sportowcy, którzy poprowadzją konkursy przygotowane przez czołowe kluby sportowe. Dzieci będą mogły z bliska zobaczyć, dotknąć żużlowych motorów, kevlarów zawodników, kasków, łódek i desek windsurfingowych, pianek, a przede wszystkim porozmawiać i pobawić się z najjaśniejszymi gwiazdami sportu. Dzieci czeka mnóstwo niespodzianek przygotowanych przez wolontariuszy i darczyńców.

Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do sportowego spotkania z Mikołajem! Wstęp bezpłatny.

Ekstremalne Mikołajki

W dniach 6 i 7 grudnia przy sopockim molo ponad 120 zawodników będzie rywalizowało w II Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów w Pływaniu Ekstremalnym SOPOT 2014.


Organizator zawodów: Gdański Klub Twardziela Lech Mors, tel. 501 550 040, e-mail lech-mors @twardziellechmors.pl

Program zawodów:

Sobota, 6 grudnia


9.00 Uroczyste otwarcie Mistrzostw w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu, potem przemarsz ul. Kościuszki i Boh. Monte Cassino na molo, do mariny.

11.00 początek zawodów

Konkurencja 1 - Kobiety 50 m styl dowolny
Konkurencja 2 - Mężczyźni 50 m styl dowolny
Konkurencja 3 - Kobiety 25 m styl klasyczny
Konkurencja 4 - Mężczyźni 25 m styl klasyczny

Przerwa
Konkurencja 5 - Sztafeta 4×25 m styl klasycznym mix (2 kobiety i 2 mężczyzn } Puchar Prezydenta Sopotu za sztafetę st. klasycznym w kat. wiek. E-3 201-250

Niedziela, 7 grudnia

9.30 K 6 - Kobiety 50 m styl klasyczny, K 7 -Mężczyźni 50 m styl klasyczny,

K 8 - Kobiety 25 m styl dowolny, K 9 - Mężczyźni 25 m styl dowolny

Przerwa
K 10 - 200 m stylem dowolnym

Przerwa
K 11 - Sztafeta 4×25 m styl dowolny mix

Puchar Marszałka Senatu za sztafetę st. dowolnym w kat. wiek. E-3 201-250 lat mix 2 kob.2 męż.

13.30 wręczenie medali, zakończenie mistrzostw


Inne

6 grudnia św. Mikołaj odwiedzi też sopocki Dom Pomocy Społecznej obdarowując jego mieszkańców oraz uczestników Dziennego Domu Pobytu prezentami.

Także w sopockich szkołach organizowane są różne wydarzenia, przypominające, że Święta zbliżają się wielkimi krokami...

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij