Impreza już się odbyła

Mikołajki w ECS (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Mikołajki to czas wspólnego, rodzinnego świętowania, ale i nauki przez zabawę. W sobotę, 6 grudnia zapraszamy do ogrodu zimowego w Europejskim Centrum Solidarności na rodzinne warsztaty ekologiczno-plastyczne. Nie tylko będziemy pobudzać wyobraźnię, ale także ozdobimy 100 miniaturek ekologicznych choinek, zrobimy ozdoby i kartki świąteczne. A już w piątek, 5 grudnia, przed budynkiem ECS stanie oświetlona sześciometrowa EKO CHOINKA wykonana w całości z materiałów pochodzących z odzysku. Stożek - podstawa instalacji - oklejony zostanie kilkudziesięcioma kilogramami płatków PET powstającymi w procesie przetwarzania zużytych plastikowych butelek.

- Płatki PET najczęściej używane są do produkcji między innymi włókien syntetycznych, z których z kolei powstają np. poduszki, polary, tapicerowane meble czy ławki - wyjaśnia Monika Łapińska-Kopiejć z Zakładu Utylizacyjnego, pomysłodawcy i fundatora EKO CHOINKI przed ECS. I dlatego tak istotne jest segregowanie odpadów, bo dzięki temu nadajemy im drugie życie.

W Mikołajki gościmy także w ECS znane i lubiane wydarzenie odbywające się już po raz 12 - BAKALIE, czyi targów mody, dizajnu i młodej sztuki. Udział zapowiedziało ponad 60 wystawców. W ofercie m.in.: przytulanki i zabawki dla dzieci, ubrania od projektantów, torebki, biżuteria autorska, ręcznie robione mydła naturalne i wiele innych pomysłów na prezenty.

WSTĘP WOLNY

SOBOTA | 6 GRUDNIA
WARSZTATY RODZINNE | godz. 12-16

BAKALIE. TARGI MODY, DIZAJNU I MŁODEJ SZTUKI | godz. 11-17
EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI, PLAC SOLIDARNOŚCI 1 (WEJŚCIE PRZEZ HISTORYCZNĄ BRAMĘ NR 2)

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.