stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mikołaje na Motocyklach (43 opinie)

  • niedziela, 7 grudnia 2014,
    godz. 11:00 - 15:00
  • Gdynia - Gdańsk
  • 30 zł, w przedsprzedaży  25

Mikołaje na Motocyklach to parada, której korzenie sięgają 2003 roku. A czym są Mikołaje na Motocyklach? W skrócie: wielkim zrywem pozytywnie zakręconych użytkowników silnikowych pojazdów jednośladowych oraz quadów...

Wszystko co robimy ma na celu pomoc dzieciakom w trudnej sytuacji materialnej, maluchów z domów dla dzieci i tym, które przebywają w szpitalu lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. W ciągu 12 lat udało nam się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów odwiedzanych dzieci. Niemal od samego początku akcji, Mikołaje-motocykliści, odwiedzają również Oddział Onkologii i Hematologii dziecięcej UCK, gdzie przebywają podopieczni Fundacji Trzeba Marzyć, z którą obecnie współpracuje Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe organizator Parady.
 
Wszystko zaczęło się w 2003 roku, gdy to na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów i dało zalążek imprezie jaką znamy dziś. Z roku na rok idea rozchodziła się po środowisku niczym wirus, kolejne lata owocowały liczbami rzędu nastu, dziesięciu, set motocyklistów, aby w końcu dobić do granicy niemal dwóch i pół tysiąca maszyn, w tym skuterów i quadów.

Dało to imprezie rangę największej motomikolajowej imprezy w Polsce. Obecnie, podobne imprezy odbywają się w wielu miastach w Polsce, co nas bardzo cieszy, bo oznacza, że stanowimy tym samym największy ruch motomikołajowy na Świecie. Przez te wszystkie lata akcja wpisała się na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez. Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca, miast, służb mundurowych i hojności sponsorów, jesteśmy w stanie kontynuować dzieło dziewięciu po dziś dzień.
 
XII edycją Mikołajów na Motocyklach będzie wyjątkowa - najdłuższa trasa w historii, największa liczba maluchów do odwiedzenia po paradzie. W trójmiejskich szpitalach, domach dla dzieci i innych ośrodkach, czeka na nas bliska 500 dzieci, które tradycyjnie już odwiedzimy po zakończeniu parady, wręczając upominki, słodycze i zabawki, które uda nam się pozyskać dzięki zbiórce jaką równolegle prowadzimy wśród braci motocyklowej, przed samą Paradą. Liczymy też na kolejny rekord frekwencji i osiągnięcie liczny 3000 maszyn.  

Tegoroczna, XII już edycja, rozpocznie się na Skwerze Kościuszki w Gdyni, gdzie na znak startu zawyją syreny okrętu Błyskawica. Następnie kawalkada uda się ulicą Świętojańską, Aleją Niepodległości oraz Grunwaldzką do samego centrum Gdańska, gdzie przy "Zieleniaku" skręci w ulicę Jana z Kolna, przy udać się bezpośrednio na stadion PGE Arena. Na finiszu czekać będzie grochówka, konkursy, zabawa. Dzięki uprzejmości Klubu Lechia, Mikołaje przebrane w stroje będą mogły wejść bezpłatnie na mecz Lechii z Piastem, który tego dnia odbywać się będzie na stadionie. Jest to impreza motocyklowa, bez rowerów, biegaczy czy też osób z pupilami. Oczywiście, wszystkie te osoby serdecznie zapraszamy do podziwiania przejazdu Motomikołajów i wsparcie w każdej możliwej formie.
 
Warunkiem uczestnictwa jest wykupienie biletu "cegiełki" w kwocie nie mniejszej niż 25zł (w przedsprzedaży) oraz 30zł w dniu imprezy, wykupując ją podczas wjazdu na Skwer Kościuszki. Cegiełki na paradę można tradycyjnie nabyć w sklepach i serwisach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Lista tych miejsc udostępniona jest na stronie Stowarzyszenia www.tsm.org.pl, stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na motocyklach na Facebook'u.   

Cegiełka uprawnia do wjazdu na paradę dla motocykla (bez względu na liczbę osób w (na) pojeździe. W tym miejscu prośba od organizatorów, by na zakup cegiełki nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ w dniu Parady zbyt duża ilość kupujących, może w znacznym stopniu utrudnić sprawny wjazd na Skwer. Nauczeni doświadczeniami z lat ubiegłych, w tym roku udostępniliśmy optymalną liczbę punktów rozsianych po Trójmieście i okolicach.

Każdy motocyklista obowiązkowo musi być odziany w pełny strój św. Mikołaja (czapka, bluza i spodnie). Dopuszczalne są rzecz jasna wariacje w tym zakresie i z otwartymi ramionami witamy śnieżynki, renifery, choinki. Tak czy inaczej musi to być pełny strój, sama malutka czapeczka na czubku kasku nie wystarczy.

Każdy uczestnik podlega przepisom ruchu drogowego, co oznacza, że muszą dosiadać motocykl, quad lub skuter zgodnie z posiadanymi uprawnieniami, a pojazd obowiązkowo posiadać musi ważny przegląd rejestracyjny oraz opłacone ubezpieczenie OC. Bilet-naklejka uprawniająca do wjazdu na teren imprezy powinna być naklejona w widocznym miejscu, możliwa do identyfikacji w sprawny sposób, przez służby wyznaczone przez organizatora. Każdy z uczestników Parady musi też zaakceptować Regulamin Imprezy, co potwierdza własnoręcznym podpisem w momencie zakupu biletu-cegiełki.
 
Patronat nad imprezą objęli Prezydenci wszystkich trzech miast trójmiejskiej Aglomeracji oraz Marszałek Województwa.
 
Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe powstało w tym roku, z inicjatywy osób zaangażowanych od początku w organizację Parady oraz przez kolejne lata tworzących jej wielki sukces. Partnerem jest Fundacja trzeba Marzyć, której podopieczni odwiedzani są przez motocyklistów zarówno z okazji Mikołaja jak i w Dniu Dziecka. Pragniemy, by tradycja odwiedzin dzieci po paradzie stała się nieodłącznym elementem grudniowej akcji.

Warty podkreślenia jest fakt, że bilet-cegiełka upoważniający do udziału w paradzie, zasila konto zbiórki, z której cały przychód zostanie przekazany na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci. Paczki oraz upominki dla dzieci odwiedzanych w szpitalach i domach dla dzieci finansowane będą ze zbiórki jaką wśród swoich szeregów przeprowadzą sami motocykliści. Oczywiście, zachęcamy wszystkich pragnących przyczynić się do wywołania uśmiechu na dziecięcych buziach do zasilenia akcji i wpłaty na konto Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego.
 
Na koniec prośba do kierowców, którzy w tym dniu planują przejazd głównymi ulicami Trójmiasta - liczymy na wyrozumiałość i odrobinę luzu oraz wybranie jeśli to możliwe innej trasy przejazdu w godzinach 11:00-13:00.

Trasa tegorocznego przejazdu

START: Gdynia, ul. Jana Pawła II (Skwer Kościuszki) o godzinie 11:00
Następnie kolumna przejedzie ulicami:
Al. Jana Pawła II, ul. Skwer Kościuszki, ul.Świętojańska, ul. Piłsudskiego, Al. Zwycięstwa - SOPOT - Al. Zwycięstwa, GDAŃSK - Al.Grunwaldzka, ul. Błędnik, ul. Wały Piastowskie, ul. Jana z Kolna, ul. Marynarki Polskiej
META: PGE Arena w Gdańsku przewidywana na 12:00Przeczytaj także

Opinie (43) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.