• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mietek Blues Band - koncert

Mietek Blues Band powstał w 1976 roku i od pierwszych swych dni pełnił funkcję "szkółki bluesowej" odgrywając rolę podobną do tej jaką przed laty odgrywały legendarne formacje Johna Mayalla czy Alexisa Kornera. Przez te wszystkie lata w zespole grało przeszło pięćdziesięciu muzyków jazzowych i rockowych, dla których w wielu przypadkach było to początek wielkiej, ogólnopolskiej kariery.

lip 20

sobota, godz. 17:00

Gdynia,
bilety 115 - 189 zł
Kup bilet
gru 6

piątek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet
Zbigniew Sentowski - śpiew bas,
Krzysztof Gostomski - perkusja,
Zbigniew Deanrych - konga,
Piotr Iwanaszko, Tosiek Degutis - git.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


- Cezary Paciorek, Adam Wendt, Robert Jakubiec, Artur Jurek, Piotr Lemańczyk, Kuba Staruszkiewicz, Sławomir Kornas czy Zbigniew Kraszewski (TSA, Cytrus, ONA), Andrzej Pawlukiewicz (Wały Jagiellońskie, Elżbieta Adamiak). W zespole grali również: Przemysław Dyakowski, Piotr Nadolski, Jan Rejnowicz (Rama 111, Miarianna Wróblewska), Czesław Adamowicz (Helmood).

Mietek Blues Band występował i był nagradzany na wielu festiwalach, m.in.: Złota Tarka w Iławie, Jazz Jantar w Gdańsku, Summer Jazz Days w Gdyni Festiwal w Jarocinie (dwie nagrody), Folk Blues Meeting w Poznaniu, Rawa Blues w Katowicach, Blues Top w Sopocie, Muzyczny Camping w Brodnicy, Pop-Session w Sopocie, Jimmyway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim, Warta Rock Reggae w Gorzowie. W roku 2011 dostąpił zaszczytu występu przed niekwestionowanym królem bluesa, B.B. Kingiem. Mietek Blues Band dotychczas 5 dużych płyt, które zdobyły uznanie bluesowych specjalistów w kraju i poza jego granicami.

Romuald "Mały" Sławiński - śpiew,
Artur Jurek - klawisze,
Tomek Przyborowicz - bass,
Piotr Góra - perkusja,
Mietek Wróbel - gitara.

Opinie