stat
Impreza już się odbyła

Mieszkańcy Stogów zakładają Bank czasu (1 opinia)

Mieszkańcy Stogów zapraszają na PIKNIK RODZINNY. W programie m.in.: MOJA DZIELNICA - wystawa fotografii wykonanych przez mieszkańców, wspólne śpiewanie: NIE TYLKO SZANT, kajaki, gry planszowe i... spotkanie założycielskie BANKU CZASU. Jak to działa BANK CZASU? Najprościej mówiąc: Kto wkłada, ten wyjmuje, a zyskują wszyscy.

Dla przykładu - pani Ania chciałaby uporządkować podwórko przed swoim domem, ale brak jej na to sił. Prosi o pomoc. Ze wsparciem przybywa pan Kazimierz, który ma siłę w rękach, ale potrzebuje za to korepetycji z angielskiego dla syna. Pan Kazimierz pomaga więc pani Ani, a ta ofiarowuje jego synowi korepetycje. Nie, nie... pani Ania nie jest anglistką. Anglistką jest Zosia, której kota pani Ania przychodzi karmić, gdy ta wyjeżdża z miasta. I tak się to kręci!

Piknik realizowany jest w ramach projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ. Pielęgnujemy pamięć o wydarzeniach, które dały podwaliny wolnej Polsce i powracamy do idei solidarności przez małe "s", która poprzez współdziałanie ludzi, wzajemne zaufanie i wyjście poza własne potrzeby dla budowania dobra wspólnego była najważniejszą wartością Sierpnia '80. W tym roku świętujemy razem na Biskupiej Górce i w Piaskowni, Długich Ogrodach, Stogach, Oruni, Siedlcach i u Sąsiadów Stoczni, obok ECS, wokół dawnej Stoczni Gdańskiej. Budowanie mebli ogrodowych, które będą służyć wspólnocie sąsiedzkiej, powołanie do życia teatru Stocznia i jego pierwsza premiera, zainicjowanie Banku Czasu, pikniki rodzinne, wspólne pieczenie ciast, akcje sportowe, warsztaty, zwiedzanie z przewodnikami - to tylko niektóre z inicjatyw w ramach tegorocznego projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ.

Projekt trwa już od 5 lat.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Akcja marnie nagłośniona, a odbywa się jutro!!
    Ja się pytam kto na nią trafi?? I jakim trafem??

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.