• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Miejsca Pszczół. Spacer śladami dzikich zapylaczy

21 maja, od 10 do 12 spacer, w trakcie którego znajdziemy i zbadamy miejsca bytowania dzikich pszczół w Sopocie. Pod okiem badaczek Justyny Kierat i Aleksandry Żmudy oraz aktywistki i biolożki Kamili Chomicz przyjrzymy się życiu tych niezwykłych owadów.

w każdy czwartek (od 30.06 do 25.08.2022), godz. 21:00 - 23:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
ulgowy 40 zł

w każdy czwartek (do 25.08), godz. 20:00 - 23:45

Gdańsk,
Wstęp wolny
 
JUSTYNA KIERAT Jest biologiem po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim, w swojej pracy magisterskiej i doktorskiej zajmowała się samotnymi pszczołami, głównie murarką ogrodową. Badała zagadnienia związane ze strategiami rozrodczymi tych pszczół. Pracę doktorską obroniła w 2018 r. Zajmuje się edukacją przyrodniczą, m.in. w ramach ruchu Nauka dla Przyrody, obecnie bierze również udział w projekcie badawczym związanym z dzikimi pszczołami na swojej uczelni. Jest autorką książki Pszczoły miodne i niemiodne oraz autorką i ilustratorką innych książek dla dzieci o tematyce przyrodniczej.Prowadzi też warsztaty ekologiczne m.in. o pszczołach. justynakierat.wordpress.com, www.facebook.com/podkresskahttps://www.facebook.com/justyna.kierat.blog/
KAMILA CHOMICZ Jest absolwentką biologii (UG Gdańsk), Akademii Filmu i Telewizji (Warszawa), uczęszczała do Gdańskiego Studium Fotografii. Nagrywa filmy, robi zdjęcia, organizuje warsztaty i spotkania etc. Tworzy różnego rodzaju kampanie edukacyjne i projekty społeczno artystyczne, w których to stara się w kreatywny i ciekawy sposób opowiedzieć o ważnych dla niej sprawach. Współpracuje z różnymi instytucjami, organizacjami i niezależnymi artystami, część projektów realizuje niezależnie, a część w ramach działalności Fundacji MI-RO-RO. Dwa najważniejsze projekty realizowane w ostatnich latach to GŁOS LAGUNY www.lagunabacalar.net oraz BEES ON MY WAY vimeo.com/638778917

ALEKSANDRA ŻMUDA doktorantka w Instytucie Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Ogrodnictwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz Biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pszczołami pasjonuje się od 6 lat lecz początkowo zgłębiała tajemnice zachowań pszczoły miodnej. Od dwóch lat pracuje przy oznaczaniu gatunków samotnych pszczół, które cały czas zadziwiają ja swoją różnorodnością.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.