• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Międzynarodowy Strajk Kobiet - Gdańsk // International Women's S (4 opinie)

 • środa, 8 marca 2017, godz. 12:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Bilety
  wstęp wolny

W ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet planujemy w Gdańsku następujące wydarzenia:

- Akcje uliczne w kluczowych punktach miasta
- Miasteczko strajkowe w godz. 12.00 - 16.00 na Podwalu Grodzkim przed hotelem Scandic

- Koncert charytatywny Solidarność jest Kobietą!, na którym wystąpią artystki zaangażowane w działalność feministyczną i w czasie którego przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy na Centrum Praw Kobiet.
https://www.facebook.com/events/844786605659416/
Zbiórka na organizację koncertu:
https://zrzutka.pl/gedt97

- Będziemy też brać udział w odbywającej się już po raz trzynasty Manifie organizowanej przez Trójmiejską Akcję Kobiecą
https://www.facebook.com/manifa.trojmiasto/

My, kobiety świata, mamy dość przemocy kierowanej w naszą stronę - fizycznej, ekonomicznej, słownej i moralnej. I nie zamierzamy jej dłużej tolerować. Domagamy się, by rządy naszych krajów przestały używać mizoginicznych obelg pod naszym adresem i przedsięwzięły kroki zmierzające w kierunku rozwiązania licznych problemów związanych z naszym bezpieczeństwem, wolnym dostępem do opieki medycznej, w tym pełni praw reprodukcyjnych, ustalenia surowych kar dla prześladowców w przypadku gwałtu, przemocy domowej i przemocy powstałej na bazie płci, których doświadczamy w coraz bardziej wzmożony sposób oraz przeprowadziły skuteczną sekularyzację państw. Bowiem uwarunkowane takimi, a nie innymi cechami biologicznymi, jesteśmy przede wszystkim ludźmi - poza tym jest rok 2018.

Jako świadome obywatelki, my, kobiety, wiemy, że świat przechodzi przez fazę kryzysu, ale nie zgadzamy się na bycie ofiarą tegoż. Wy, rządzący w naszych krajach: wykażcie się dorosłością i stawcie czoła problemom świata w sposób bezpośredni, pokojowy i bez wyrządzania nam krzywdy.

My, kobiety świata, zapowiadamy, że jeśli nie podejmie się pilnie i natychmiastowo skutecznych środków zatrzymujących przemoc wobec nas, rozpoczniemy - solidarnie i zjednoczone na całej planecie - strajk.

Stanowimy ponad połowę ludzkości i to w naszych rękach spoczywa moc. Nie zapominajcie, że od decyzji kobiet zależy kontynuacja życia na Ziemi.

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet - Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu - temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.

Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach - niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat - jesteśmy przecież wszędzie. W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z prawie 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem "Solidarność naszą bronią".

Wydarzenie światowe: https://www.facebook.com/events/1043905282422378/

Wydarzenie ogólnopolskie:
https://www.facebook.com/events/366796443673977/

Chcesz pomóc? Weź udział w naszej zrzutce internetowej. Można wpłacać już od złotówki:
https://zrzutka.pl/mrsynp

Strona internetowa:
www.parodemujeres.com

#SolidarnośćNasząBronią #SolidarityIsOurWeapon #LaSolidaridadEsNuestraArma

Przeczytaj także

Opinie (4) 3 zablokowane

 • badzmy

  badzmy razem ,laczmy sie we wspolnej sprawie

  • 7 6

 • Czy w Gdyni

  jest też przewidywany protest kobiet?

  • 5 7

 • manifa gdańsk

  hihihi gdzie was więcej ale garstka was wstyd urządzać takie manify jestście chore baby

  • 4 3

 • 8 marca to chyba czwartek

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.