Impreza już się odbyła

Międzynarodowy Big Jam Session! Scena Karyla Kryla

Na festiwalu Soundrive jaki odbywa się w Gdańsku pomiędzy 4 a 6 września pojawią się kapele z Polski i z zagranicy. Goszczą nad Bałtykiem w ramach programu Stage Europe Network. I również dlatego wystąpią na Scenie Karela Kryla razem, lecz nie w formie jaką będziecie mogli usłyszeć w B90, ale w formule zupełnie innej - tj. wolnej kolektywnej improwizacji, która pozwoli im pokazać się od zupełnie innej strony. Przekonajcie się sami - przyjdźcie i posłuchajcie.

kwi 30

czwartek, godz. 20:00

bilety 30 zł
przedsprzedaż 20 zł
paź 23

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
Pojawią się Ziggy Wild z Estonii, The Afterveins z Holandii, Gang of Peafowl z Francji oraz dwa projekty z naszego rodzimego kraju - Cisza Nocna oraz The Esthetics.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


ZIGGY WILD
to młody zespół rockowy z Estonii, który pozostał wierny brzmieniu old-school. Ich siłą jest nieposkromiona energia, która zaskakuje również pod względem emocjonalnym."Czterech Wszechmocnych" członków zespołu można opisać słowami: różnorodni i mocni indywidualiści. To samo odnosi się do ich muzyki, nawet jeśli jest to szorstki, lekko niechlujny kobiecy wokal, wzbogacony odrobiną pikantnych i surowych gitarowych riffów wraz z drżeniem bębnów. Ich koncert to prawdziwy spektakl wzbogacony dodatkowo niesamowitym pokazem w wykonaniu zmysłowych tancerek.

GANG OF PEAFOWL
Utworzony pod koniec 2012 na francuskiej Riwierze wywodzi się ze sceny indie pop i kreuje konkretny hałas południowo-wschodniej Francji. Ich winylowa kolekcja płyt zawiera takie zespoły jak: The Brian Jonestown Massacre, dinosaure JR, The Beatles, Radiohead, The Black Angels, Vines, Girls ... Koncentrując się na harmonii i atmosferze grania, zespół prezentuje prawdziwy i urzekający show sceniczny. Gang of Peafowl rozpoczął tournee od południowo-wschodniej Francji i ma już na swoim koncie wiele piosenek prezentowanych w różnych stacjach radiowych.

THE AFTERVEINS THE AFTERVEINS

Prosto z Rotterdamu, miasta pracy nadchodzi folk, psychedelic, new wave. Przez przypadek trzej starzy przyjaciele spotkali się po raz pierwszy sześć lat temu. Od tego momentu powstało The Afterveins - nowa forma fizyczna i psychiczna tego świata. Z mieszanki trzech niesamowitych osobowości członków zespołu powstało wiele utworów, które porażają swoja wściekłością. Zespół stwarza na scenie atmosferę wobec której nie sposób pozostać nieruchomym a ich piosenki totalnie oddziałują na myśli. W Afterveins inspiruje się artystami takimi jak: The Sound, Nick Drake, The Feelies and The Brian Jonestown Massacre. Zespół występował razem z takimi zespołami jak Vox von Braun i Chino Ayala (Indian Asking). Wraz z zespołem Bermuda Square w lipcu 2013 odwiedzili Francję, w listopadzie zdobyli nagrodę Rotterdamie, a w styczniu 2014 roku ukazał się ich debiutancki LP. The Afterveins występowali już na wielu dużych festiwalach muzycznych m.in. na Motel Mozaique and Bevrijdings (Freedom) Festival oraz Altersonic Noorderslag. Obecnie promują swój nowy album w całej Holandii.

CISZA NOCNA
Zespół założony został pod koniec 2011 roku przez 5 kumpli z jednego podwórka z Gdyni. Grają muzykę z pogranicza zimnej fali, cięższego rocka i postpunku z polskimi tekstami. Aktywni na scenie trójmiejskiej od 2012 roku. W lutym roku 2013 wygrali IV Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych "Musical Youth". Dzięki tej wygranej zdobyli szanse na nagranie swojej pierwszej epki w studiu Radia Gdańsk. W tym samym roku wystąpili m.i.n. w audycji "Młoda Polska Muzyka" w Radiu Gdańsk oraz na festiwalu "Metropolia jest Okey".

THE ESTHETICS
Świeży, gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem dające całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surf popowej konwencji. Po zaledwie dziesięciu miesiącach od powstania dołączyli do Gdyńskiej wytwórni Music Is The Weapon, dzięki której w 2014 wydali pierwszą EP - THE ESTHETICS, nagraną w studiu domowym u Michael'a Warren'a. Obecnie promują w radiu, oraz internecie swój pierwszy singiel "Talk With Steph". Występują w składzie: Iwo Sadecki(voc/guit), Jakub Kozak(guit), Marta Nowaczyńska(bass), Filip Rojek(drums).

WSTĘP WOLNY!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij