stat
PATRONAT

Międzynarodowe, Pomorskie, Metropolitalne Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości (6 opinii)

Już wkrótce rozpoczną się największe targi pracy w Polsce. W tym roku obejmą one swym zasięgiem województwo pomorskie, ponieważ do organizacji drugiej edycji tej imprezy postanowiły przystąpić kolejne urzędy pracy. Sukces ubiegłorocznych targów sprawił, że tegoroczne Międzynarodowe Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy Przedsiębiorczości i Edukacji to wspólne przedsięwzięcie aż 12 urzędów.

17 kwietnia w AmberExpo w Gdańsku (przy ul. Żaglowej 11) zaprezentują swoją ofertę zarówno pomorscy, jak i zagraniczni pracodawcy, a także instytucje otoczenia biznesu oraz szkoły i uczelnie wyższe. Organizatorzy przygotowali łącznie ponad 200 miejsc wystawienniczych z czego ponad połowę przeznaczono dla firm. Wśród nich znajdą się takie marki jak Tesco, Lidl, Bayer Center Service Gdańsk, Jeronimo Martins Polska czy Lotos. Poszukujący pracy będą mieli do dyspozycji niezwykle bogatą ofertę firm z rekordową liczbą ponad 3200 wolnych etatów. Ogromna różnorodność zaprezentowanych miejsc pracy (w takich zawodach, jak: kucharz, programista, kelner, kierowca, księgowy, lekarz, telemonter czy magazynier) pokazuje, że realne efekty targów zauważają także sami pracodawcy, którzy z roku na rok coraz chętniej korzystają z tej formy rekrutacji.

Targi to także doskonała okazja dla tych, którzy myślą o rozpoczęciu własnej działalności. Każdy zainteresowany będzie miał okazję skorzystać z porad instytucji na co dzień wspierających przedsiębiorczość w zakresie budowania i prowadzenia własnej firmy. Specjalnie dla tych, którzy myślą o podniesieniu bądź poszerzeniu swoich kwalifikacji po raz kolejny zostały zaproszone szkoły, uczelnie oraz instytucje szkolące. Ich przedstawiciele zaprezentują swoją ofertę oraz wskażą różne możliwości rozwoju zawodowego.

Ważną częścią tego wydarzenia będzie pokaz autoprezentacji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oraz niezbędnik mody biznesowej, a także warsztaty, na których poszukujący pracy będą mogli dokonać diagnozy swoich kompetencji zawodowych oraz dowiedzieć się więcej temat warunków pracy w krajach UE.

Ponadto organizatorzy przewidzieli zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców różnego rodzaju atrakcje w tym konkursy z nagrodami oraz występ kabaretu i pokaz taneczny.

Przeczytaj także

Opinie (6)

 • (3)

  wszystko fajnie ino termin beznadziejny

  • 8 2

  • beznadziejny termin

   Środa, godz. 10-14. Dzieciaki w szkołach, studenci na zajęciach, pracownicy w pracy. Oni się chyba tam sami nawzajem będą adorować i obdarowywać tymi ofertami.

   • 4 1

  • czemu beznadziejny?

   Bezrobotni siedzą w domu więc mogą w dzień powszedni podjechac na targi

   • 3 4

  • no coz... to godziny pracy Urzedu Pracy. Nie mozemy przeciez oczekiwac, ze zostana po godzinach, by obsłużyc bezrobotnych

   • 1 0

 • Absurd.

  Kilka dni do targów, a informacje na stronach TYLKO dla pracodawców, żadnego programu albo chociażby spisu wystawców....

  • 11 0

 • gdzie ten katalog targowy, up jak zwykle

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.