stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych (10 opinii)

Kochamy wszystkie: szlachetne rasowe i szlachetne domowe. Pochwalimy się nimi na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych Sopot 2016, czyli na HIPODROMIE, ul. Władysława Łokietka 1 w Sopocie. Organizator, Klub Felinologiczny Cat Club Amber Amber - członek Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia, zaprasza w dniach 6-7.08.2015 r. w godz. sobota: 10:00-18:00, niedziela: 9:00-17:00.

Relacja z imprezy

Giełda Vintage - z koca i z ręki

maj 25

sobota, godz. 09:00 - 14:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Wystawa to święto dla klubu i dla hodowców i dla miłośników kotów. Można zobaczyć na niej najładniejsze koty, zaprezentować swoich pupili, wymienić poglądy i doświadczenia. Zapoznać się z najnowszymi kierunkami hodowli, poznać innych hodowców.

Co się dzieje na wystawie?


Koty rasowe są podzielone na 4 kategorie kotów rasowych: długowłose, półdługowłose, krótkowłose, syjamskie i orientalne. Osobna piąta kategoria to koty domowe, czyli "zwykłe" domowe koty i każdy inny, który nie ma rodowodu.

Musimy pamiętać, że kot rasowy zawsze ma rodowód. Tu nie ma wyjątków.

Koty rasowe są oceniane wewnątrz swoich kategorii, klas i grup. Z najlepszego kota z każdej kategorii jest wyłaniamy zwycięzca wystawy. Zwycięzcy otrzymują tytuły BIS (Best in Show) i BOB (Best of Best), okazałe puchary i imponujące nagrody.

Spośród kotów domowych również jest wyłaniany zwycięzca tej kategorii.

Na wystawie satysfakcję znajdzie właściciel każdego kota.

Niezwykle ważni na wystawie są sędziowie. Są to hodowcy, którzy mają wybitne osiągnięcia hodowlane, uczyli się oceniania i sędziowania pod okiem innych sędziów, po czym zdali egzamin i otrzymali certyfikat Międzynarodowej Federacji Felinologicznej - Internationele Federation Feline, w skrócie FIFe.

Sędziom pomagają stewardzi. Stewardzi są pomocnikami sędziego, w konkursie BIS prezentują koty przed sędziami. Wiedzą, jak obchodzić się z kotem, jak trzymać go do oceny, którego kota zwinąć w kulkę, a którego wyciągnąć, jak opanować jego humory. Tajniki stewardowania poznają na wystawach, na kursach i seminariach. Stewardowanie stało się popularnym sposobem spędzania czasu, podróżowania, poznawania nowych ludzi. Wielu stewardów zostaje sędziami felinologicznymi.

Tegoroczna wystawa odbywa się pod hasłem "Indianie i Wikingowie" co symbolizuje dwie kocie rasy - Maine Coony oraz Koty Norweskie Leśne. Są to rasy bardzo duże, bogato owłosione i bardzo kontaktowe, co więcej - często ze sobą mylone. Która z nich jest lepsza? O tym można będzie się przekonać na naszej wystawie.

Zapraszamy do zobaczenia na naszej wystawie reprezentantów ras: maine coon, rosyjski niebieski, perski, egzotyczny, syberyjski, brytyjski krótkowłosy, sfinks, neva mascquarade, cornish rex, devon rex, ragdoll, i - uwaga - somalijski, burmilla, korat, selkirk rex czy egipski mau.

Klub Felinologiczny Amber przygotował wiele nagród dla zwycięzców. Medale, puchary, produkty i akcesoria przeznaczone dla zwierząt. Oczywiście najbardziej imponujące nagrody są dla zwycięzców.

Zapraszamy mieszkańców Trójmiasta do odwiedzenia naszej dwudniowej wystawy!


Na wystawę zapraszamy w godzinach: sobota 10:00 - 18:00, niedziela: 9:00 - 17:00

Dojazd:
Kolejką SKM przystanek Gdańsk Żabianka lub Sopot Wyścigi oraz
innymi środkami komunikacji.
Dla zmotoryzowanych olbrzymi parking od strony Władysława Łokietka
prawie na przeciwko Ergo Areny.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  10 zł
 • Bilet ulgowy
  5 zł
Cena biletu normalnego 10 zł, ulgowy (dla dzieci w wieku 7-14 lat) - 5 zł, dzieci do lat 7 - bezpłatnie.

Opinie (10) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni