Impreza już się odbyła

Między kortami a hipodromem, czyli spacer z Kossakiem

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na "Między kortami a hipodromem, czyli spacer z Kossakiem" 3 sierpnia 2019 r. o godz. 15:00.

cze 26

sobota, godz. 15:00

Wstęp wolny

w każdą niedzielę (do 27.06), godz. 15:30

Gdańsk, Orunia
Za nami spacer śladami Agnieszki Osieckiej, Henryka Sienkiewicza i Zbigniewa Cybulskiego. Czy wiecie jednak, że swoje ślady w historii Sopotu zostawił również najsłynniejszy polski malarz batalista, znawca i miłośnik koni? Wojciech Kossak przez pewien czas pełnił rolę nadwornego malarza obrazów batalistycznych cesarza Wilhelma II. Stąd jego znajomość z następcą tronu pruskiego odbywającego wówczas służbę wojskową w garnizonie Czarnych Huzarów w Gdańsku. Kossak malujący portret konny kronprinza Wilhelma często towarzyszył w eskapadach następcy tronu na sopockie korty i hipodrom. Artysta bywał też stałym gościem w posiadłości osiadłego w kurorcie łódzkiego fabrykanta Edwarda Herbsta. Wszystkie te miejsca - i nie tylko! - zobaczycie podczas spaceru śladami Wojciecha Kossaka. Po zakątkach Sopotu związanych z malarzem oprowadzi Was Tomasz Kot, autor "Spacerownika sopockiego".

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pod rękę z Bohaterem finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://podrekezbohaterem.blogspot.com/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.