Impreza już się odbyła

Między kortami a hipodromem, czyli spacer z Kossakiem

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na "Między kortami a hipodromem, czyli spacer z Kossakiem" 3 sierpnia 2019 r. o godz. 15:00.

kwi 26

niedziela, godz. 9:30 - 14:00

Gdańsk Wrzeszcz Festynowa, Jaśkowa Dolina
Za nami spacer śladami Agnieszki Osieckiej, Henryka Sienkiewicza i Zbigniewa Cybulskiego. Czy wiecie jednak, że swoje ślady w historii Sopotu zostawił również najsłynniejszy polski malarz batalista, znawca i miłośnik koni? Wojciech Kossak przez pewien czas pełnił rolę nadwornego malarza obrazów batalistycznych cesarza Wilhelma II. Stąd jego znajomość z następcą tronu pruskiego odbywającego wówczas służbę wojskową w garnizonie Czarnych Huzarów w Gdańsku. Kossak malujący portret konny kronprinza Wilhelma często towarzyszył w eskapadach następcy tronu na sopockie korty i hipodrom. Artysta bywał też stałym gościem w posiadłości osiadłego w kurorcie łódzkiego fabrykanta Edwarda Herbsta. Wszystkie te miejsca - i nie tylko! - zobaczycie podczas spaceru śladami Wojciecha Kossaka. Po zakątkach Sopotu związanych z malarzem oprowadzi Was Tomasz Kot, autor "Spacerownika sopockiego".

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pod rękę z Bohaterem finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://podrekezbohaterem.blogspot.com/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij