stat
Impreza już się odbyła

Miasteczko Maersk (2 opinie)

Wejście statku do portu w Gdańsku zostało zaplanowane na godz. 15. Tymczasem na Targu Rybnym, w godzinach 11.00-21.00 rozstawione będzie Miasteczko Maersk, oferujące podróż w świat transportu morskiego, konteneryzacji, wielkich jednostek pływających, a także możliwość poznania załogi pierwszego statku Triple-E.

Kto gotuje posiłki? Jak marynarze kontaktują się ze światem? Co robią w czasie wolnym? Czy wolno im łowić ryby z burty statku? Odpowiedzi na te wszystkie pytania odwiedzający znajdą w specjalnej strefie wystawowej przygotowanej przez Maersk Line.

Część interaktywna zaprezentuje 6 filmów poświęconych różnym elementom konstrukcji statku i jego budowie. Wszystkie opisy będą także dostępne w języku angielskim.

W mobilnym kinie w Miasteczku Maersk odwiedzający obejrzą film "We Are maersk" i będą mogli poznać tajniki firmy nie tylko w zakresie transportu morskiego.

Na najmłodszych czekają specjalne animacje oraz konkursy plastyczne zainspirowane statkiem i tematyka morską.

Tym, którzy będą chcieli zobaczyć statek Triple-E z bliska firma oferuje specjalne rejsy statkami wycieczkowymi spod Miasteczka Maersk prosto na terminal DCT, gdzie z morza będzie można podziwiać największy kontenerowiec świata.Szczegóły na temat godzin wypłynięć będą podane stronie internetowej dedykowanej projektowi (worldslargestship.com/gdanskpl/) w lokalnych trójmiejskich mediach oraz na fan stronie firmy Maersk Line na Facebooku.

Skąd nazwa Triple-E?
Pochodzi ona od wyrażonej w języku angielskim idei, która przyświecała konstruktorom jednostki: "Economy of scale, Energy efficient and Environmentally improved", czyli "ekonomia skali (przekonanie, że duży może więcej), energetycznie wydajny i bardziej przyjazny środowisku".

Ekonomię skali wyraża rozmiar jednostki, która może zabrać 16 proc. kontenerów więcej (w sumie 18 tys.) niż jej największa poprzedniczka, Emma Maersk (15,5 tys.).

Wydajność energetyczna i poszanowanie środowiska wyraża się w przekonaniu, że statek wcale nie musi być bardzo szybki, natomiast powinien oszczędzać przyrodę. Choć jednostka może pływać z maksymalną prędkością 23 węzłów (ok. 43km/h) to najbardziej ekonomiczna i ekologiczna jest przy niższych prędkościach. Jeśli płynie z prędkością 17,5 węzła (ok. 30 km/h) to emituje jedynie 32 proc. dwutlenku węgla, który emitowałaby przy prędkości maksymalnej.

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Wielka dezinformacja (1)

  "Tym, którzy będą chcieli zobaczyć statek Triple-E z bliska firma oferuje specjalne rejsy statkami wycieczkowymi spod Miasteczka Maersk prosto na terminal DCT, gdzie z morza będzie można podziwiać największy kontenerowiec świata."
  Szkoda, że zapomnieliście Państwo wspomnieć, że tych biletów nie będzie normalnie nabyć, a jedynie w drodze badziewnych konkursów.
  Nie będę wlec z drugiego końca miasta dzieci, bez gwarancji, że na tą wycieczkę popłyną. Strata czasu i nerwów.
  Należałoby od razu zaznaczyć, że cała impreza jest dla szych i oficjeli, a plebs (czyli my) ma się trzymać z daleka.

  • 2 4

  • Wystarczyło podejść do prowadzącego i odpowiedzieć na jedno banalne pytanie - w zamian otrzymywało się dowolną ilość biletów na rejs.

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.