stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Metropolia jest Okey 2014: Śpiewający aktorzy, I'm Calling You (4 opinie)

Wydarzenie w ramach

Niezwykła idea integracji i poszukiwań artystycznych w obrębie piosenki aktorskiej po raz pierwszy w programie Festiwalu Metropolia jest Okey.

lis 10

środa, godz. 9:30

Gdynia,
bilety 60,50 zł
ulgowy 45,35 zł
Kup bilet
Widowisko muzyczne I'm Calling You to, specjalnie przygotowane na Festiwal, wyjątkowe spotkanie z największymi hitami światowej muzyki i piosenki filmowej przygotowanymi w zaskakujących wersjach i kontekstach. To bezprecedensowe spotkanie ze śpiewającym aktorami zawodowych teatrów z Trójmiasta, którzy przykładowo realizują ideę integracji artystycznej ponad podziałami. Koncert złożony jest z różnorodnych gatunkowo kompozycji. Pojawią się: blues, rock, rap, reggae, jazz, musical, pop, gospel i folk. Śpiewający aktorzy podjęli wyzwanie własnej interpretacji legendarnych utworów, podkreślając ich nieprzemijającą siłę i żywotność. Wybrane utwory odcisnęły piętno na kształcie wielu nurtów muzycznych, były swego czasu wyzwaniem i potrzebą sztuki zaangażowanej, wciąż są punktem odniesienia, wyzwaniem i pokrzepieniem.

W niezwykłej scenerii kościoła św. Jana w Gdańsku będzie można podziwiać: Renię Gosławską, Magdalenę Smuk, Rafała Ostrowskiego i Krzysztofa Wojciechowskiego z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Sylwię Górę Weber i Annę Kociarz z Teatru Wybrzeże oraz Edytę Janusz-Ehrlich z Teatru Miniatura.

Aranżacje przygotował kompozytor Ignacy Jan Wiśniewski, któremu towarzyszyć będą muzycy: Rafał Szyjer (gitara), Kazik Kaszubowski (gitara basowa), Paweł Osicki (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Marcin Janek (saksofony).

Koncept, scenariusz, reżyseria i produkcja: Fundacja Pomysłodalnia

START: 19:00
WSTĘP: wolny

Opinie (4)

 • Opis mistrzowski

  i Metropoli-ja też:)

  • 0 0

 • przecinki z d*py

  "Widowisko muzyczne I'm Calling You to, specjalnie przygotowane na Festiwal, wyjątkowe spotkanie z największymi hitami światowej muzyki i piosenki filmowej przygotowanymi w zaskakujących wersjach i kontekstach."

  • 0 0

 • Ściema!

  Ale badziew! Stoi kilkanaście osób przed kościołem, bo nie ma już miejsc siedzących! Dziękujemy metropolio! Ściemaaaaa! A można było napisać ilość miejsc ograniczona!

  • 1 0

 • stałam pod drzwiami....

  Organizator zapomniał napisać .....wstęp wolny ale tylko dla 600 miejsc siedzących bo .....ochrona imprezy tak sobie zażyczyła!!! co to miało być ?
  Ja stałam w grupie 30/40 osób pod drzwiami Świątyni! niektórzy przyjechali do Gdańska na ten koncert np.z Gdyni i co??? dopiero po naszym dobijaniu się do drzwi i pół godzinnym oczekiwaniu na reakcję....organizatorów czy jaśnie panów z ochrony,jednemu z nich najlepiej wychodziło trzaskanie drzwiami!!!! udało się dostać na koncert. Kilka miejsc siedzących było nawet wolnych ale miejsca do stania było fullll
  CZY ORGANIZATOR mógł by w przyszłości podać.....liczba miejsc ograniczona i tylko siedzące a nie stwarzać taką dość stresującą sytuację????? tym bardziej,że to podobno nie pierwszy raz......tak się dzieje w Św.Janie

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.