stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Metropolia jest Okey 2014: Sfinks (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

sie 22

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 79-129 zł
Kup bilet
mar'22 4

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 55 zł
przedsprzedaż 55 zł
Sea Vine
To projekt muzyczny powstały w 2012 roku, zakładający granie muzyki ilustracyjnej przy wykorzystaniu niepowtarzalnego brzmienia instrumentów analogowych z lat 70. Choć muzycy określają swoją twórczość jako prog czy też art rock, ich celem jest muzyka totalna oraz nieuznająca podziałów gatunkowych, wspomagana ilustracjami podczas występów na żywo. Całymi garściami czerpią z bogactwa Muzyki, nie oglądając się na sztuczne kategorie gatunkowe.

blues - koncerty w Trójmieście


Twórczość Sea Vine ma charakter muzyki programowej, w której każdy utwór dotyczy mniej lub bardziej osobistych odczuć, przeżyć czy doświadczeń każdego, zarówno muzyków, jak i słuchaczy czy obserwatorów. Warto dodać, że podczas koncertów nie stronią od improwizacji.

Skład:
Wojtek Chroboczyński - bas, syntezator
Michał Cywiński - syntezatory, elektr. piano
Milena Szymańska - śpiew
Wojtek Warmijak - perkusja

http://seavine.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/seavine

K80's
Grupa K80's (czyt. Kejtis) powstała w Gdańsku w 2012 r. Nazwa to efekt zamiłowania do brzmień lat 80. oraz imion dziewczyn z zespołu. Z początku wykonywali covery utworów muzyki elektronicznej - od Depeche Mode po Little Dragon, jednak szybko zaczął powstawać autorski materiał. Zaszufladkowanie pod względem stylu utrudnia instrumentarium zespołu, gdzie instrumenty akustyczne (perkusja, wibrafon) przenikają się z brzmieniami syntezatorów. Muzyka K80's to fuzja drum'n'bass, dubstep, synth pop, jazz, funk, reggae, trip-hop... Sam zespół, idąc na kompromis, ocenia swoją twórczość jako electro-pop. Muzycy docenieni zostali w konkursie Discovered by Good Time Radio 2013 w kat. muzyki alternatywnej (II nagroda), w konkursie kompozytorskim w ramach Cekcyn Electronic Music Festival 2014 (I miejsce), a także wygrali konkurs Młoda Metropolia 2014.
Przygotowany jest autorski materiał na płytę długogrającą - zespół poszukuje wydawcy oraz managera...

Skład:
Kasia Libront - wokal
Kate Nurnberg - syntezatory
Paweł Witulski - syntezatory, wibrafon
Piotr Szajrych - gitara basowa
Adam Golicki - perkusja (na koncercie wystąpi Piotr Brajewski w ramach jednorazowego zastępstwa)

Kontakt
K80sband@gmail.com
https://www.facebook.com/K80sBand
https://soundcloud.com/k80s-1
https://www.youtube.com/user/K80sBand/

Golden Life
Zespół legenda, działający z powodzeniem od 26 lat w Polsce, jak i poza jej granicami.
Debiut płytowy z 1991 roku był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu tak publiczności, jak i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album "Midnight Flowers" - płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się w krótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej. Jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce (średnio 50 rocznie). Występy grupy gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.
Piosenki Golden Life pojawiły się też na ścieżkach dźwiękowych filmów "Szczęśliwego Nowego Jorku"(reż. Janusz Zaorski), "Młode Wilki" (reż. Jarosław Żamojda), a także najpopularniejszych seriali.

SKŁAD:
Jacek Bogdziewicz - gitara basowa, wokal
Karol Skrzyński - perkusja
Paweł Smakulski - gitara, wokal, klawisze
Jarosław Turbiarz - gitara, wokal
Adam Wolski - wokal

Kontakt:
JACEK BOGDZIEWICZ 601659244, bodek@goldenlife.pl
http://www.facebook.com/goldenlifetheband
http://www.youtube.com/user/GoldenLifeTheBand
http://www.myspace.com/goldenlifetheband

DYSKOGRAFIA:
Midnight Flowers - 1991
Efil Ned Log - 1993
Natura - 1994
Bluberd - 1997
Samasyrop. Golden Hits - 1999
Gold - 2000, 2002
WWW.GoldenLife.pl - 2003
Gwiazdy XX Wieku. Golden Life - 2004
Hello Hello - 2008
AQQ Akustycznie... - 2012

Hatti Vatti (Piotr Kaliński)
Pozycję Hatti Vatti na scenie muzyki elektronicznej ugruntowały winylowe wydawnictwa dla brytyjskich i polskich wydawnictw; jego utwory remiksował m.in. legendarny Andy Stott. Jest laureatem wielu stypendiów artystycznych. Tworzy swoje teledyski, gra w zespole Gówno. Rok 2013 zamknął wydaniem mini-albumu "Algebra" - płyty powstałej w wyniku fascynacji kulturą muzułmańską. Najnowszy album pt. "Worship Nothing" (wiosna 2014) to eklektyczna mieszanka nostalgicznych brzmień lat 80., minimalistycznej rytmiki, shoegazowych wokali, aż po własną wizję nowych gatunków. Album (winyl i CD), dzięki ogólnoświatowej dystrybucji, trafił do sklepów w UE, Japonii i USA. Kaliński promował go w Niemczech, Belgii, Litwie, Białorusi, Łotwie i Czechach oraz na festiwalach polskich (Open'er, Audioriver, OFF). Hatti Vatti jest też współautorem muzyki do filmu "Karuzela" R. Wichrowskiego. Obecnie pracuje ze skrzypkiem Stefanem Wesołowskim nad wspólnym albumem.

Kontakt:
httvtt@gmail.com

Oficjalna strona:
www.hattivatti.pl

Strony:
https://soundcloud.com/httvtt
https://www.facebook.com/hattivattiPL

Oficjalne wideo:
1) http://tiny.pl/qbp81
2) http://tiny.pl/qbp8j
3) http://tiny.pl/qbp8p

Najważniejsza dyskografia:
"You" EP - 2011 (winyl)
"Simple Words" EP - 2012 (winyl)
"Algebra" EP - 2013 (CD)
"Worship Nothing" LP - 2014 (winyl/CD)
"HV/NOON" LP - 2014 (winyl/CD)

ABW
A jak awangarda, a raczej Abdul, mc, czy jak kto woli - raper, bywalec, szumowina, ale przede wszystkim reprezentant trójmiejskiej sceny rap. Abdul udziela się także w zespole Kontrabanda, ma na koncie współpracę m.in. z Abradabem i Grubsonem.

B jak balanga, a raczej bałagan na strychu. Imprezowania chłopakom nie można odmówić i, jak to bywa, chłopcy hiphopowcy mają zamiłowanie do szklanki i fajki. Lubią "koncertować" bez koncertów, ale też "koncerty" po koncertach...

W jak wirtuoz, a raczej Wojak, ale z wirtuozem ma wiele wspólnego. Dj i producent, okoliczny element, szemrany typ. Członek zespołu DwaZera, jeden z ojców projektu Czarny Porzecz & Dr Fatalny. Solowo eksperymentuje około hiphopowo. Współpracował m.in. z Fokusem, Hi Fi Bandą.

ABW to rap w klasycznym wydaniu, dj + raper, raper + dj, cięte sample, cuty, zabawa słowem, zabawa z publika, ale także teksty nie unikające ciężkich tematów. Chłopaków na koncertach wspiera Tombull, znany także jako celebryta bytowski. Salut!

Skład:
Abdul - wokal
Tombull - wokal
DJ Wojak

COTTON WING
Historia zespołu sięga głębokich lat 90., kiedy to grupka młodych zapaleńców, wielbicieli bluesa z Trójmiasta zaczęła grać na ulicach Gdańska. Zespół Cotton Wing to formacja rhythm & bluesowa od lat zdeklarowana muzycznie, ale - wzbogacając repertuar - konsekwentnie kształtująca swój wizerunek. To propozycja klasycznego rhythm & bluesa i mieszanki rocka, soulu, funky i gospel. Zaletą zespołu są ich własne kompozycje, ale też szczerość przekazu, w którym liczy się dusza, autentyczność i dobra zabawa. Zaowocowało to nagrodami na festiwalach: Blues nad Bobrem 2011, Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym Nowa Sól 2013, WaterBlues Festiwal 2013, Rawa Blues 2014. W obecnym składzie zespół gra od dwóch lat.

Skład:
Robert Tyszka - wokal, harmonijka ustna
Piotr Augustynowicz - gitara, wokal
Adam Zagrodzki - perkusja
Janusz Wawrzynowicz - gitara basowa, wokal

COTTON WING 2014 - EP

Kontakt:
e-mail: bluesband@cottonwing.pl
strona: www.cottonwing.pl
FB: www.facebook.com/cottonwingband
YouTube: www.youtube.com/user/cottonwingband

IKENGA DRUMMERS
Ikenga Drummers powstał w 1997 r. w Sopocie. Jego nazwa pochodzi z języka Igbo, jednego z narodów w Nigerii. Stamtąd pochodzi założyciel i kompozytor - Larry Okey Ugwu. Pozostali członkowie to rodowici Słowianie. Zespół wykonuje muzykę etniczną, łączy tradycyjne rytmy afrykańskie i polskie z elementami high life, rocka oraz afro jazzu. Muzyka big bandu nie opiera się na indywidualnościach. Każdy instrument ma w niej swoje określone miejsce i zadanie, dzięki czemu tworzy się jeden wielki, niepowtarzalny rytm o nietuzinkowej harmonii. Do grania wykorzystują wiele oryginalnych instrumentów, aż 80% jest ich własnej produkcji. Występują w kolorowych, afrykańskich strojach ludowych, dzięki czemu ich koncerty stają się niepowtarzalnymi, barwnymi i żywiołowymi widowiskami pełnymi energii.
Zespół nagrywał w studiu Radia Gdańsk w 2000 r., po raz drugi, z udziałem m.in. Janusza Mackiewicza i Leszka Możdżera w 2002 r. W 2005 r. Ikenga wydała swój pierwszy oficjalny album: "Lustereczko".

Skład:
Larry Okey Ugwu - lider, djembe, wokal
Przemysław Dyakowski - saksofon
Tomasz Lipski - djembe, wokal
Alex Schroeder - shekere, wokal
Domink Walenkiewicz -djembe, wokal
Janusz Mackiewicz - gitara basowa
Michał Kusz -gitara

APTEKA
Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych - od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.

Skład:
Jędrzej "Kodym" Kodymowski - wokal, gitara
Jacek Żołądek - bas
Grzesiek Puzio - perkusja

Dyskografia:

Big Noise - 1990, Narkotyki - 1992, Live '92 - 1993, Urojone całe miasto - 1993, Menda - 1995, Spirala - 1996, Apteka - 2007, Tylko dla... - 2010, Od pacyfizmu do ludobójstwa - 2012

Enchantia
Trójmiejska grupa, grająca reggae/dub/ska, została założona w Gdyni w 2008 roku. Od tego czasu zespół zdążył wydać debiutancki album pt."Enchantia" (2012) i zagrać około 100 koncertów, m.in. na Heineken Open'er Festival, Ostróda Reggae Festival (nagroda konsul Jamajki dla wokalistki grupy), Przystanek Woodstock i wiele, wiele innych. Obecnie grupa kończy przygotowywać materiał na drugi album długogrający. Wokalistka zespołu Sara Brylewska w roku 2013 wydała swoją pierwszą solową pt. "Skąd przyszłaś". Muzycy grupy udzielają się także w innych trójmiejskich zespołach m.in. drewnofromlas, Dub Whale czy Asesor 76.

Skład:
Sara Brylewska - wokal
Roman Wróblewski - klawisze
Senior Orz - gitara basowa
Tomek Hinz - perkusja
Karol Ułanowicz - gitara
Jan Mru - dub Master

Kontakt:
e-mail: enchantia.band@gmail.com
fb: www.facebook.com/enchantiaband

Dyskografia:
Enchantia 2012

Karol Schwarz All Stars
KSAS stawia na czystą, spontaniczną energię. Płyty nagrywa na setkę, bez przygotowań, bez prób. Hołdując hasłu "taking drugs to make music to take drugs to" przez 14 lat działalności zespół zmieniał skład i oblicze. Ma na swoim koncie kiczowate, sentymentalne piosenki grane w wersjach dub-clickowych, zahaczał o przeróżne kręgi tak zwanej muzyki niezależnej (przy czym nie do końca wiadomo, czy to muzyka jest niezależna, czy muzykom nie zależy).
#space-noise-avant-fuckin-amazing-Polish-psychedelic-drug-trip

Skład:
Karol Schwarz - gitara, wokal, generator.
Michał Miegoń - samplery, wokal, generator.
Jakub Noga - sitar
Artur Bieszke - gitara
Tomasz Żukowski - perkusja
Artur Tobolski - gitara basowa
Joanna Kuźma - wokal
Władysław Zaporowski - performance

Kontakt i media społecznościowe:
e-mail: info@nasiono.net
strona www: www.nasiono.net/ksas
facebook: https://www.facebook.com/ksaspl
soundcloud: https://soundcloud.com/ksas-pl

Dyskografia:
2013 - Hi, Mom!
2009 - Rozewie
2008 - Odkąd ludzie
2007, 2010 - 100 filmów
2005 - Greatest hits
2005 - Bożena poszła
2002 - Wiocha
2000 - B
2000 - Strzał

Opinie (1)

  • IKENGA DRUMMERS

    a już się bałem, że ich nie zobaczę...

    • 10 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.