stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Metropolia jest Okey 2014: Ucho

Wydarzenie w ramach

w każdy poniedziałek (do 16.08), godz. 18.00

Wstęp wolny
lis 27

sobota, godz. 18:30 - 22:00

Gdynia,
bilety 65 zł
przedsprzedaż 55 zł
Kup bilet
Yell_O!
Zespół powstał w kwietniu 2013 r., jako odpowiedź na potrzebę dalszego wspólnego muzykowania, odczuwaną przez cztery osoby, wcześniej współpracujące przy nieco mocniejszych dźwiękach. Plan działania był dość prosty: autorskie teksty w języku polskim, prostota w warstwie muzycznej i przede wszystkim dobra zabawa na zmianę z odrobiną refleksji (czyli to, co w muzyce lubimy najbardziej). Mimo że Yell_O! obchodziło w tym roku dopiero swoje pierwsze urodziny, łączy nas kilka dobrych lat wcześniejszej współpracy i wiele wspólnych koncertów. Licząc na kontynuację tej przygody spotykamy się więc, gdy tylko czas pozwala, w naszej mikroskopijnej sali prób i toczymy nieustającą walkę o dobre brzmienie i wypracowanie zgodności czterech charakterów...

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Skład:
aleksandra Łapa - wokal, teksty
bartosz Łapa - gitara
filip Łapa - bębny
Łukasz gerigk - bas, chórki
kontakt i media społecznościowe:

www.youtube.com/channel/UCovQ62R2F44CLVZQ_3PFT4g
www.youtube.com/channel/UCovQ62R2F44CLVZQ_3PFT4g
www.soundcloud.com/yell_o


Coco Bongo
Zespół powstał przypadkiem: trzech ludzi chciało po prostu robić muzykę. Nie ma specjalnych wzorców dla muzyki, jaką grają. Jednak gdzieś tam delikatnie wzorują się na starych rockandrollowych brzmieniach z lat 60., zmieszanych ze współczesną muzyką rockową, alternatywną i punkową. Za ciemnymi okularami ukrywają się ludzie chcący zapełnić lekko zadymioną spelunkę i dać wejść w lekki trans swoim słuchaczom.

Skład:
Tomek Bushmansky - gitara zawodząca, łabędzi śpiew
Przemek Słowiński - park narodowy, perkusja
Rurza - gitara basowa, napoje chłodzące

www.facebook.com/pages/Coco-Bongo/297844536908552


Target
Zespół powstał w roku 2009 w Kosakowie koło Gdyni, podczas swobodnych prób, na których grali Łukasz, Kamil i Daniel. Po roku wyruszyli na rockową podróż, koncertując w małych klubach. W czasie ich wędrówki w 2012 dołączył do zespołu Kamil - grupa zajęła trzecie miejsce na "Konkursie Piosenki Żołnierskiej", rok później drugie. W 2013 r. grali przed Feel'em na "Gminym Festiwalu Kosakowo"; pod koniec tegoż roku do zespołu dołączył Paweł (perkusja). W roku 2014 wystąpili na "Open Air Rock Festival", grając przed Illusion. Zespół wszedł również do studia, aby nagrać swoje piosenki na pierwszą Epkę.

Skład:
Kamil Mądrzyński - wokal
Łukasz Wujke - gitara prowadząca
Kamil Garbaty - gitara rytmiczna
Daniel Wujke - gitara basowa
Paweł Recki - perkusja


The Pin Dolls

Zespół powstał w 2010 roku na okoliczność jednego koncertu "Tribute to Misfits" w gdańskim klubie Infinium. Żywiołowy odbiór publiczności i dobra energia na scenie skłoniły członków projektu do kontynuacji działania i stworzenia autorskiego materiału. Kolejne trzy lata poświęcili wypracowaniu satysfakcjonującego brzmienia, w trakcie sukcesywnego zdobywania doświadczenia koncertowego i studyjnego. Muzykę zespołu można określić jako fuzję funku i rocka, niekiedy z wpływami punkowymi, a nawet metalowymi. Wszystko to okraszone jest tekstami będącymi karykaturą, czy niedosłowną interpretacją otaczających realiów. Najważniejszym aspektem działalności The Pin Dolls jest granie koncertów i wymiana energii na linii kapela-publiczność-bar. Zespół jest laureatem cyklu "Rock Out" Radia Gdańsk w 2011 r., zajął II miejsce w przeglądzie Ramtamtam Startup! 2012; wziął udział w finałowym koncercie Rockowiska Hajnówka 2013; laureat V Przeglądu "Musical Youth" 2014.

Skład:
Wojtek Chroboczyński - gitara basowa
Maciek "Chrobol" Chroboczyński - wokal
Rafał "Fusion" Węgrzynowicz - perkusja
Marek Albiński - gitara
Piotr "Homer" Hamerski - saksofon, wokal

http://www.facebook.com/thepindolls
www.thepindolls.bandcamp.com
www.youtube.com/thepindolls


Groovekojad
Projekt muzyczny założony w 1999 roku w Gdańsku przez Glenna "glennSKii" Meyera i Artura Faleckiego. Liderem grupy został Glenn, wcześniej współtworzący grupę Blenders. Wkrótce do składu dołączył perkusista Jacek Olter, następnie Cezary Morawski, Ireneusz Wojtczak i Bartek Kinaszewski. Muzyka tej grupy to mieszanka między innymi acid-jazzu, big beatu, funku i elektroniki. Groovekojad na początku próbował i prezentował swoje pomysły w sopockim Sfinksie. Debiutancki album Smacznego! (gościnnie Grzegorz Skawiński, Leszek Możdżer, Jerzy Mazzoll) został nagrany w 2000 roku i zdobył Fryderyka w kat. "Płyta Roku - Dance-Elektronika-Techno", wygrali też "Debiut Roku" w Polish Dance Awards. W 2014 roku Groovekojad został reaktywowany, do składu dołączył 12-letni perkusista Igor Falecki oraz import z Włoch - Andrea Pettinao. Grupa pracuje nad nowym albumem.

Skład:
Glenn "glennSKii" Meyer - wokal
Artur Falecki - gitara basowa
Irek Wojtczak - saksofony, flet
Igor Falecki - perkusja
Andrea Pettinao - instrumenty klawiszowe i multi-instrumentalista


Oczi Cziorne
Zespół powstał pod koniec lat 80., w rozkwicie zjawiska zwanego Gdańską Sceną Alternatywną. Wówczas były to same dziewczyny - występowały w kraju i za granicą, na festiwalach w Sopocie, Opolu i Jarocinie. W Kijowie na Festiwalu Muzyki Żeńskiej Miss Rock Europe zdobyły I nagrodę, zagrały na żywo koncerty w Radiu Gdańsk i radiowej Trójce, reprezentowały Polskę na Festiwalu Kultur Europy w Fellbach koło Stuttgartu. Kilkakrotnie popadały w stan hibernacji, zajmując się innymi życiowymi sprawami. Zmieniał się też skład zespołu, w pewnym momencie panie podjęły współpracę z mężczyznami: m.in. Tomkiem Sowińskim, Wojtkiem Mazolewskim, Jackiem Olterem, Olem Walickim, Mikołajem Trzaską, Antonim Ziutem Gralakiem, a także poetą Marcinem Świetlickim. Swoją debiutancką płytę nagrały w 2001 r. - album został nominowany do nagrody Fryderyka. W listopadzie 2014 ukazała się płyta "aoeiux": to ciągle mieszanka jazzu, swingu, elementów muzyki pop i teatralnej awangardy, to ciągle akustyczne instrumentarium, to ciągle niebanalne, poetyckie teksty.


Elec-Tri-City
Zespół, założony w 2011 r. z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy zaprzyjaźnieni od wielu lat i współpracujący w różnych formacjach. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości. Połączenie jazzowych melodii i harmonii oraz rytmów wywodzących się z lat 70. z elektro-przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii. Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach szeroko pojętego elektronicznego jazz-rocka. Na koncertach zespół prezentuje materiał z najnowszej płyty, zatytułowanej "Elec-Tri-City", oraz nowe, nie prezentowane jeszcze publicznie utwory.

Skład:
Marcin Wądołowski - gitara
Dominik Bukowski - xylosynth
Janusz Mackiewicz - gitara basowa
Grzegorz Sycz - perkusja

www.januszmackiewicz.com
www.elec-tri-city.pl
www.facebook.com/eTriCity?ref=hl

RADIO BAGDAD
Trio powstało w 2004 r. w Trójmieście. Obok trzech i dziewięciu singli radiowych, zespół zrealizował też teledyski do ośmiu piosenek. Ich polskojęzyczna przeróbka "London Calling" grupy The Clash zrobiła furorę w polskim Internecie, a utwór "A ja nie!" wciąż jest emitowany w rozgłośniach radiowych całej Polski. Zespół wiele koncertuje, także na największych festiwalach w Polsce, m.in.: Przystanek Woodstock, Union of Rock, Open'er, Jarocin i w radio: w RDC, Radiu PiK, Radiu Gdańsk (trzykrotnie) i w 3 Programie Polskiego Radia. W 2014 roku ukazał się album "W poczekalni". Muzyka tam zawarta prezentuje nowe oblicze zespołu. Są jeszcze bardziej energetyczni, bardziej melodyjni i jeszcze mniej oglądają się na mody. W każdym utworze mamy do czynienia z dalekimi wycieczkami stylistycznymi, które powodują, że trudno sklasyfikować ją gatunkowo. Jest to ogólnie pojęty energetyczny rock. Punkowe korzenie są tu nadal widoczne, aczkolwiek najmocniej słychać je w tekstach.

Skład:
Konrad Siedlecki (sielak) - wokal, gitara, teksty
Krzysztof Lewandowski (Dzik) - gitara basowa, wokal, klawisze
Przemysław Kędzierski (Przemo) - perkusja, wokal

www.radiobagdad.art.pl
www.facebook.com/radiobagdad
www.youtube.com/rbclip


MARIA KA
Trio założone zimą 2013 r. w Trójmieście przez wokalistkę i pianistkę Marię Ka, która w 2012 i 2013 r. opublikowała w Internecie szereg samodzielnie nagranych utworów. Chcąc przenieść swoje dźwięki do rzeczywistości, zaprosiła do współpracy perkusistę Pawła "Modela" Osickiego (m.in. Pogodno, Yeshe) oraz gitarzystę Michała Kusza (m.in. Bielizna, Ikenga Drummers). Dźwięki MARII KA to fuzja elementów punk-bluesa, psychodelii, nowej fali i elektroniki z wymownymi tekstami i charakterystyczną energią, dopełnioną wybuchową charyzmą liderki.

Skład:
Maria KA - wokal, fortepian
Michał Kusz - gitara
Paweł "Model" Osicki - perkusja


TYMON & THE TRANSISTORS
Zespół powstał w 2002 r. podczas festiwalu Przystanek Olecko. Pierwszą płytą grupy był kultowy soundtrack do "Wesela", debiutu filmowego Wojtka Smarzowskiego. Na płycie (2004) wystąpili m.in. Lech Janerka, Robert Brylewski, Jacek Lachowicz, Kuba Staruszkiewicz. W roku 2008 rozpoczęły się zdjęcia do opus magnum grupy - mockumentary/musicalu o wdzięcznym tytule "Polskie Gówno", nad którym prace trwały siedem długich lat (ogólnopolska premiera w lutym 2015). Płyta kwartetu pt. "Bigos Heart" (nagrana z udziałem Leszka Możdżera i Grzegorza Halamy) otrzymała Fryderyka w roku 2010. W 2013 ukazała się płyta koncertowa pt. "Skaczemy Jak Pacynki - live". W 2014 r. Tranzystory rozpoczęły pracę nad albumem, który jest podsumowaniem 10 lat istnienia grupy. Na krążku "Rock'n'Roll" znalazło się 12 ulubionych coverów, wykonywanych przez kwartet i nie tylko. Tradycyjnie zespół zasilili znakomici goście: Natalia Przybysz, Wojtek Waglewski, Kasia Nosowska, Daniel Hertzov, Tomasz Ziętek, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski oraz Sam Kierovnick. Płytę zmiksował duet Tymon Tymański/Marcin Gałązka. Muzycznie jest ona osadzona w szerokiej stylistycznej gamie: od drapieżnego rockabilly, poprzez space rock, jazz rock oraz bossa novę, do elektronicznego minimalu oraz transowego rave'u.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.