stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Metropolia jest Okey 2014: Parlament

Wydarzenie w ramach

Relacja z imprezy

sie 1

niedziela, godz. 20:00 - 22:00

bilety 99-249 zł
Kup bilet

 (3 opinie)

sty'22 29

sobota, godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 99 zł
przedsprzedaż 79 zł
Kup bilet
The Plague

jazz - koncerty w Trójmieście


Zespół gra mieszankę melodycznego metalcore'u i metalu alternatywnego. Od momentu założenia zespołu w 2013 roku, jego członkowie - uczniowie liceów ogólnokształcących w Gdańsku i Tczewie - skupili się na tworzeniu i graniu własnego materiału oraz na koncertowaniu. Wystąpili na licznych scenach w Polsce, zagrali też koncert w studiu S-4 Radia Gdańsk oraz wzięli udział w kilku przeglądach muzycznych. Nagrali również demo i płytę "The Plague".

Aktualny skład zespołu:
Jakub Czartowski - gitara basowa
Mateusz Kaźmierczak - gitara elektryczna
Oskar Sieńko - wokal
Rafał Skwarek - gitara elektryczna
Igor Wasiewicz Pawlaczyk - perkusja

*

Met Tet

Zespół powstał w 2012 roku, w Łebie. Jego członkowie grali ze sobą wcześniej, ale był to etap szukania ludzi i stylu. Ostatecznie postawili na mocne brzmienie gitar, proste riffy, dzikie solówki i klarowną sekcję rytmiczną. Inspiracją dla grupy są emocje otaczającego świata i jego muzyka. Jak dotąd grali na dużej liczbie zlotów motocyklowych, brali udział w evencie "Lębork jest Okey" i w wielu innych wydarzeniach muzycznych w okolicach Trójmiasta i nie tylko. Na co dzień studiują na różnych kierunkach, takich jak zarządzanie, archeologia czy informatyka, nie mają wykształcenia muzycznego - na szczęście, jak twierdzą. Nagrali 4 piosenki i umieścili je w Internecie jako EP, zamierzają wkrótce
nagrać kolejne 4 utwory.

Skład zespołu:
Wojciech Lechończak - wokal, gitara
Krzysztof Ostrowski - gitara prowadząca, wokal
Kornel Ostrowski - gitara basowa, wokal
Bartosz Buszman - perkusja, wokal

*

Kilgoure & The Communists

KILGOURE zdecydował się zacząć działać jako singer - songwriter w 2012 roku, po rozczarowującym rozstaniu ze swoim dotychczasowym zespołem (nazwa nieważna). Kompletowanie materiału trwało 14 miesięcy (na przestrzeni których dawał sporadyczne koncerty jeszcze jako KILGORE) aż do lata 2013 roku. Wtedy bowiem usłyszał koncerty Paula McCartneya i Nicka Cave' a i zdecydował się skasować wszystkie już nagrane ścieżki, by nagrać je od nowa.

Od 2014 roku towarzyszy mu zespół The Communists w składzie:
Jean Jacques Zwolaque (gitara),
Monsieur Kieppe (bas),
Bright Wolf (gitara) oraz
Cyggy Stardust (perkusja).

Obecnie pracuje nad elektryfikacją kompozycji oraz nagraniem albumu "Songs Of Fear And Addiction", który ma się ukazać w 2015 roku.

www.facebook.com/kilgoureofficial
soundcloud.com/kilgoure
www.soundrive.pl/#!/Artist/KilgoureOfficial

*

Detko Band

Detko Band to grupa niepowtarzalna na polskim rynku muzycznym. Swingujący big band grający jazz, pop i muzykę taneczną całego świata - od Glenna Millera poczynając, poprzez The Beatles, na własnych aranżacjach współczesnych przebojów (także muzyki rockowej) kończąc. Zabawa z tą orkiestrą taneczną to uczta, a także niezapomniane przeżycie. Założycielem oraz liderem zespołu jest wybitny sportowiec, dziesięcioboista, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski Jerzy Detko. Instrumentalista (klarnet, saksofony, akordeon) i wokalista - obdarzony wdziękiem, charyzmą i poczuciem humoru - prowadzi słuchaczy przez meandry muzyki tanecznej z niespotykaną lekkością i swadą. Liczne nagrody zespołu ("Złota Tarka", nagroda Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Turku) są tylko potwierdzeniem muzycznej klasy grupy, która od lat ma swoich wiernych i niezawodnych fanów. Detko Band przez 4 lata występowało w programie "Herbatka u Tadkaę - 2TVP.

www.detkoband.pl

*

C4030

Trio z Trójmiasta. Z pozostałościami po kwartecie. Bas, perkusja, gitara. Teksty tylko polskie, gitara tylko czysta. Zdolni i z pomysłem. Duże doświadczenie sceniczne: krajowe, radiowe, zagraniczne. Na sto procent wiedzą, jak się gra freky jazz pop. Na pewno mają przekaz, co jest cechą unikatową na dzisiejszej scenie. Na pewno nie grają hitów na lato, choć w ich piosenkach jest sporo lata. Wydali 3 płyty w głębokim podziemiu. Trafili na kilka składanek i nie zawieszają broni na kołku. To jest dobra muzyka.

Obecny skład:
Piotr Nabrdalik - gitara i wokal
Piotr Hopcia - gitara basowa
Michał Peschke - perkusja

c4030muzik@gmail.com
pl-pl.facebook.com/pages/C4030/191973897495101
soundcloud.com/c4030band/

Video:
tiny.pl/qbp68
tiny.pl/qbp66

*

Kobiety (koncert będzie transmitowany na antenie Radia Gdańsk, początek 20:05)

Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół nagrał swoją debiutancką płytę̨ w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Zespół chwalono za chwytliwe melodie, niebanalne teksty i ciekawe aranżacje. Podczas swojej piętnastoletniej działalności muzycy nagrali jeszcze cztery albumy, zagrali niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą. Występowali m.in. we Francji, Niemczech, Holandii oraz na najważniejszych polskich festiwalach związanych z muzyką niezależną. Ich muzykę nazywano "avant-popem", "alternatywnym rockiem z 3miasta", "udaną próbą przeniknięcia muzyki alternatywnej na grunt popularny".

Skład:
Grzegorz Nawrocki - wokal, gitara
Marta Handschke - wokal, instrumenty klawiszowe
Paweł Nowicki - wibrafon, instrumenty klawiszowe
Karol Pawłowski - perkusja
Pat Stawiński - gitara basowa

Dyskografia:
Kobiety (Biodro Records 2000)
Pozwól sobie (Mandarynka 2004)
Amnestia (Biodro Records 2007)
3City Big Beat (Art Zone 2009) - DVD
Mutanty (Thin Man Records 2011)

*

Kiev Office

Grupa z morza i marzeń założona została w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia. Od sześciu lat zespół nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym rytmicznym fundamencie. Ma za sobą ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą - m.in. festiwale: Jarocin, Heineken Open'er Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmarze.

Każdy z albumów grupy jest innym slajdem na rzutniku dokumentującym dany moment. Na albumie "Jest Taka Opcja" penetrowali rejony melodyjnego indie rocka. Na "Anton Globba" trio składało hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej, łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją.

Na "Zamenhofa" hołdowali radykalnemu Lo-Fi niczym kaszubski Ariel Pink. Na najnowszym, czwartym albumie grupy, zatytułowanym "Statek Matka", Kiev Office powracają do swoich korzeni, do piosenek, które nie zmienią świata, ale sprawią, że poczujesz chęć twórczej destrukcji. Ponad pół godziny jazdy bez trzymanki. To nie zgrywa - w Gdyni po prostu tak jest.

Skład:
Michał Miegoń - wokal, gitara
Joanna Kucharska - wokal, gitara basowa
Krzysztof Wroński - perkusja

Kontakt:
Kievoffice.bandcamp.com
nasiono.net/kievoffice
info@nasiono.net
kievofficeband@yahoo.com

Dyskografia Kiev Office :
2008 - "Legs With Eggs" EP
2009 - "Jest Taka Opcja"
2011 - "Anton Globba"
2011 - "Miłosz Cię Kocha" EP
2013 - "Zamenhofa"
2014 - "Live History of Gdynia (Live bootleg)"
2014 - "Statek Matka"

*

Morealless

Trójmiejski zespół post punkowy. Grupa ma swoje korzenie na malowniczej gdańskiej Olszynce: tam właśnie powstawały pierwsze punkowe składy, których brzmienie do dziś słychać w Morealless. Podstawowe ogniwo zespołu to Cubanos, Gruby i Andy - grają ze sobą nieprzerwanie od 20 lat. Przez ten czas wokalem zajmował się Bubel, który później wyemigrował do NY, a teraz wspiera zespół w Polskim Radio USA. Czasy zmieniły się bezczelnie i po wielu przygodach Morealless powrócił w odnowionym składzie, wciąż reprezentując swój styl wypracowany przez wiele lat. Do grupy dołączyli: Bolec z KATF oraz Luis i Kruku z rzeźnickiej formacji Coguar. Obecnie Morealless czeka na wydanie krążka oraz powrót do zdrowia Grubego.

Zespół zagrał do tej pory wiele dobrze przyjętych koncertów, m.in. na trasie z ansamblem Majestic, brał udział w różnych przeglądach i festiwalach; jest laureatem Cassubia Cantat 2014. Obecnie czeka na wydanie kaszubskich pieśni regionalnych oraz pierwszej płyty Morealless.


Skład:
Cubanos Partyzanos - gitara, wokal
Luis Demon Couguar - gitara basowa
Doktor Andy - perkusja
Bolec - klawisze, wokal
Kruku - gitara
Gruby - Dobry Duch (jesteśmy z tobą!!!)


Dyskografia:
Cassubia Canat - 2011, 2012, 2013 - składanka
MUG 2013- składanka
DOK ROCK 2012 - składanka
Nie mam czasu 2012 - EP

*

JO & LAZY FELLOW

Dawno, dawno temu na jednej z ulic Bredy w Holandii grała na gitarze i śpiewała rudowłosa dziewczyna. W tym samym czasie, kilka przecznic dalej, na chleb zarabiali trzej mężczyźni. Wszyscy byli z Polski. Któregoś dnia natknęli się na siebie i postanowili połączyć siły w muzyce, którą kochali najbardziej. Taka jest historia Jo & Lazy Fellow.

A co przyniosła przyszłość? Na pewno mnóstwo nastrojowych dźwięków z pogranicza folku i bluesa, dużo pozytywnej energii i moc niespodzianek...

Skład:
Joanna Knitter - wokal, gitara akustyczna
Piotr Augustynowicz - gitara
Krzysztof Pomierski - gitara basowa
Piotr Góra - perkusja

Dyskografia:
Studio & Radio Session 2014

Kontakt:
www.joandlazyfellow.com
www.facebook.com/joandlazyfellow
joandlazyfellow@gmail.com


*

Tundra

Tundra to elektroakustyczny projekt Dawida Adrjanczyka i Krzyśka Joczyna. Inspiracją dla muzyków jest przede wszystkim przestrzeń - zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym. Oprócz sampli, nagrań terenowych i manipulacji dźwiękiem, duet szeroko wykorzystuje elektronikę, loopy, sample, taśmy, syntezatory wstęgowe, organy Vermona, a także instrumenty akustyczne: flety, harmonijkę ustną, dzwonki. W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu "Anekumena", a na początku 2013 - album "Reindeer Luck", stanowiący zapis wspólnego koncertu Tundry i Karpat Magicznych. W 2014 roku w wydawnictwie Zoharum ukazał się najnowszy album "Tajnie i Głębie".

Skład:
Dawid Adrjanczyk
Krzysiek Joczyn
gościnnie: Nina Adrjanczyk (głos)

Kontakt:
adrjanczyk@gmail.com
tundra0.bandcamp.com
facebook.com/tundra0

Dyskografia
2012 - Anekumena
2013 - The Magic Carpathians & Tundra - Reindeer Luck
2013 - The Magic Carpathians & Tundra - LARVA
2014 - Tajnie i głębie

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.