stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Metropolia jest Okey 2014: Dzień Trojmiasto.pl (5 opinii)

Wydarzenie w ramach

Dzień Trójmiasto.pl

Relacja z imprezy

Pomysł na "nasz" wieczór powstał z inspiracji nazwą naszego portalu - Trojmiasto.pl. Trzy miasta.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


GDYNIA to festiwal filmowy, więc niech opowiedzą o niej studenci z tamtejszej Szkoły Filmowej.

GDAŃSK to tradycja, więc niech wypowiedzą się starzy mistrzowie kompozycji. Oczywiście głosem Cappella Gedanensis.

A SOPOT to impreza i taniec, więc niech zatańczy Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz.
Ale Trójmiasto to też współpraca.

Niech więc artyści współpracują. Filmowcy - z gdyńskim mocarnym zespołem Blindead, którego trasy koncertowe sięgają coraz dalszych zakątków Europy. Leonowi niech towarzyszy jeden z najbardziej tajemniczych producentów lokalnej sceny - Templez (wcześniej znany jako Ebola Ape).

Trzywiekowe kompozycje niech przeniosą do XXI wieku: reprezentant naszej redakcji Borys Kossakowski oraz Irek Wojtczak. Mamy już muzykę, film i teatr, niech spoiwem projektu będą sztuki wizualne. Te konwencjonalne wykorzysta grupa Traffic Design, która zaprezentuje trójmiejski performance malarski. Cyfrowe środki wyrazu wykorzysta zaś Maciej Salamon, który całość weźmie w ramy autorskich wizualizacji.


Cappella Gedanensis feat. Irek Wojtczak & Borys Kossakowski
Gdyńska Szkoła Filmowa vs Blindead
Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz + Templez (ex Ebola Ape)
Traffic Design
Maciej Salamon

START: godz. 19.00
WSTĘP: wolny

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz
Aktor, performer, choreograf. W latach 1987-1995 był tancerzem i asystentem choreografa w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro. Występował w najważniejszych spektaklach i realizacjach filmowych tego zespołu.

Trans-geniczna, trans-seksualna praca Dziemaszkiewicz ma na celu łączenie przeciwieństw, stawianie pytań o granice pomiędzy zwierzęcością a człowieczeństwem.

Jego teatr sięga do przeczuć, instynktów, emocji. Nadrzędną zasadą jest szczerość. Często używana nagość jest manifestacją radości, naturalności, spontaniczności.
Dziemaszkiewicz jest artystą żyjącym swoją sztuką każdego dnia. Łączy drag, rytuał, taniec, kabaret, działanie ostateczne, etc wchodząc w role w życiu codziennym.

Dla niego teatr jest życiem i może zdarzyć się wszędzie.
Bezkompromisowość wobec ograniczeń społecznych tworzy jedyny niepowtarzalny język wypowiedzi artystycznej. Twórca jest tym kim sam siebie chce stworzyć w imię wolności każdej jednostki ludzkiej.

CAPPELLA GEDANENSIS
Cappella Gedanensis powstała w roku 1981, kontynuując tradycje XVI-wiecznej Kapeli Rady Miejskiej. Jej założycielką jest prof. Alina Kowalska Pińczak, historycznie 17. kapelmistrz, choć jako kobieta: pierwsza. Prawie cała Europa, ale także Ameryka Północna i Azja, gościły Cappellę podczas licznych festiwali i koncertów. Ich specjalnością jest barok i odkurzanie bogatej spuścizny muzyki gdańskiej. W dorobku repertuarowym znaleźli się m.in. F. de Rivulo, P. Siefert, C. Fórster, C. Bűthner czy też utwory braci Freislich. Zespół ma w swym dorobku dwie Platynowe Płyty: Antoniego Vivaldiego, Pory roku - 2000 oraz kolędy Nowy Rok u Ojca Świętego  - 2002 r.

MACIEJ SALAMON
Maciej Salamon (ur. 1984 r.) kiedyś studiował na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych dzisiaj prowadzi zajęcia na wydziale intermediów. Grafik, ilustrator, twórca murali i sitodruków. Wokalista i autor tekstów w rodeopunkowym zespole Gówno. Wokalista i gitarzysta nekropolowego duetu Nagrobki. Członek grupy artystycznej Krecha wydającej periodyk o tej samej nazwie. Prowadzi zakładowa Galerię Gablotka na terenie stoczni gdańskiej.

BORYS KOSSAKOWSKI
Borys Kossakowski - Improwizator, autor piosenek, którego zainteresowania muzyczne sięgają od muzyki dawnej przez cerkiewne chóry, freejazz, Beatlesów, Sonic Youth, Nicka Cave'a aż po minimal, dub i ambient. Wraz z poetami: Piotrem Czerskim i Michałem Piotrowskim założył zespół Towary Zastępcze. Lider zespołu Sunday Pagans. Występował w: Sunday Duo, Karol Schwarz All Stars, Dub Zespół, Nasiono All Stars oraz gościnnie w akustycznych koncertach zespołu LiPaLi.

Brał udział w festiwalach: OFF Festival, Open'er Festival, Europejski Poeta Wolności, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Open Source Art Festival, SpaceFest, Fląder Festiwal. Na zamówienie Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania stworzył projekt multimedialny Alfabet Conrada.

W latach 2006-2010 był odpowiedzialny za scenę muzyczną i festiwal Jazz Jantar w klubie Żak. Od 2010 roku jest dziennikarzem portalu trojmiasto.pl. W latach 2007-2011 był związany z kolektywem Nasiono Records. Prowadził warsztaty muzyczne dla dzieci w Teatrze Miniatura w ramach akcji "Lato w Teatrze".

TEMPLEZ
Templez - Twórca muzyki elektronicznej, producent, inżynier dźwięku i grafik pochodzący z Trójmiasta. Pośród wielu projektów muzycznych pod agendą których działał pod różnymi nazwami i pseudonimami najbardziej znany jest jak dotąd Ebola Ape. Często współpracuje z południowoafrykańskimi i amerykańskimi raperami. Jego muzykę charakteryzuje mroczna i hipnotyczna atmosfera. Jego nazwisko i życiorys pozostają szerzej nieznane.

Przeczytaj także

Opinie (5) 1 zablokowana

 • O nie! Trans - Leon!!! (3)

  KATASTROFA. To ma być obraz sztuki w naszej aglomeracji.
  Pora wyjeżdżać z trójmiasta.

  • 15 11

  • Leon napewno nie zawodowiec

   Wyjeżdżaj czym prędzej...

   • 2 2

  • koniecznie....

   proponuje festival disco polo w Ostródzie sceptyku!!

   • 1 3

  • jedź jedź

   szybciutko

   • 0 0

 • extra

  extra

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.