stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Metropolia jest Okey 2014: Koncert muzyki poważnej (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

W.A. Mozart: Kwartet fortepianowy g-moll KV 478
Bohuslav Martinů - cz. I (Poco Allegro) Kwartetu fortepianowego nr 1
Johannes Brahms - cz. IV (Rondo alla Zingarese) I Kwartetu g-moll op. 25

w każdy piątek (do 20.08), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 27 - 53 zł
ulgowy 16 zł
Kup bilet

28 lipca - 1 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wykoananie: AKME Piano Quartet
Kwartet powstał w 2010 roku w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie całej Polski: występował min. na koncercie w ramach podpisania umowy Akademii Muzycznej w Gdańsku z Międzynarodowym Uniwersytetem w Walencji, czy koncercie w ramach XIX Międzynarodowej Konferencji EAS, XII i XIII Festiwalu Muzyki Kameralnej w Gdańsku, cyklu koncertów w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, czy w Studio Polskiego Radia Gdańsk podczas Inauguracji X Bałtyckiego Festiwalu Nauki, podczas Koncertu Festiwalowo - Konkursowego w Poznaniu, na koncercie Estrada Młodych w Łodzi oraz na Festiwalu Letnie Wieczory Muzyczne w Dziekance w Warszawie. W maju 2012 kwartet reprezentował Polskę w XXI Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Muzyki Kameralnej w Tallinie, a w kwietniu 2014 na Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Muzyki Kameralnej w Wilnie.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


AKME zdobył IV Nagrodę oraz cztery nagrody specjalne: Nagrodę Gubernatora Kaługi, Nagrodę Biblioteki Konserwatorium w Moskwie, Nagrodę za Najlepsze Wykonanie Utworu Współczesnego oraz Nagrodę Publiczności na IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. S. Taniejewa w Kałudze (Rosja, 2011), III Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną "Haffner - Wettstein" w VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2012), I Nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. M. K. Ogińskiego w Smorgoni (Białoruś, 2013), I Nagrodę, Złoty Medal oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie kwartetu J. Brahmsa na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Plovdiv (Bułgaria 2014).

Skład zespołu: Paula Preuss (skrzypce), Karol Sienkiewicz (altówka), Maria Wiśniewska (wiolonczela), Ewa Sarwińska (fortepian)

START: godz.18.00
WSTĘP: wolny

Opinie (1)

  • Słabo

    Czułam się jakby ktoś ukradł mi mój czas... Wyszłam zmęczona, zdenerwowana! Nie polecam

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.