stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Melo Liryka Zakwita Muzyka - Ania Broda dla dzieci

"Pani Róża szepnęła - w moim ogródeczku tyle lenku niebieskiego, lawenda i gryka, zakwita muzyka...". Muzyka jest integralną częścią naszego życia i otacza nas z każdej strony. Nastrój słuchacza jest jak płótno, po którym można malować muzycznym pędzlem, a barwna ilustracja jaka powstaje, łączy ludzi niczym hymn narodowy bądź kolęda.

Muzyka Słowiańska, żydowska

lip 19-20

piątek - sobota, godz. 21.00

Wstęp wolny
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet
Jeśli chcecie przekonać się jak bardzo muzyka może rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz zintegrować i pobudzić do działania zapraszamy na koncert razem z Waszymi pociechami!
Dzieci będą miały okazję usłyszeć piosenki, wierszyki, a także wziąć udział w licznych zabawach melorecytacyjnych, w których główną rolę odegra świat roślin - wystąpią: len, gryka, róża i lawenda. Całość programu będzie opierała się na motywach z tradycji polskiej i obejmie piosenki oraz tańce takie jak "Maczek", a także dawne gry i zabawy - np. "Pani Róża". Podczas koncertu wystąpi Ania Broda, a jej wspaniały śpiew umili towarzystwo cymbałów, liry korbowej, dzwonków oraz drumli.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Ania Broda - wokalistka o niezwykle wyrazistym głosie, kompozytorka i autorka tekstów oraz mistrzyni gry na cymbałach wileńskich. Gra także na bębnach i pianinie, tworzy muzykę autorską, tradycyjną, a także filmową. Od 2011 roku występuje i nagrywa solowo. Oprócz tego prowadzi warsztaty śpiewu "białym" głosem oraz zajęcia muzyczno-edukacyjne przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zajmuje się również muzykoterapią dla dzieci z Zespołem Downa. Jej dyskografia obejmuje cztery albumy: "A ja nie chcę spać!" (2011), "6 H" (2014), "Najlepsze życzenie" (2014) oraz "Thousand Lakes" z 2016 roku. Pierwsza płyta, która inspirowana była wierszami polskich poetów, zdobyła nagrodę w konkursie "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kolejnym sukcesem Ani Brody było otrzymanie stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. W roku 2015 dostała się do półfinału w programie Mam Talent. Rok później została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyna. Obecnie nagrywa także dla Polskiego Radia i Telewizji, a jej koncerty odbywają się w kraju oraz za granicą. 

Tym, co inspiruje artystkę do komponowania piosenek jest przede wszystkim poezja - w szczególności ta tajemnicza i szalona. W muzyce poszukuje barw, emocji, magii oraz irracjonalnych historii, czyli wszystkiego, co pobudza wyobraźnię. Śpiew jest całym jej życiem. Jak sama mówi: "Śpiewam ponieważ organicznie potrzebuję tej formy ekspresji jaką jest śpiewanie, wołanie, wibrowanie dźwiękiem, krzyczenie, oddychanie śpiewem. Jest to środek wyrazu integralny z instrumentalną częścią mojej muzyki, ale też istniejący w przestrzeni solowej. Trudno mi wyobrazić sobie życie bez śpiewu. To jakby wyłączenie dźwięku w przestrzeni. Śpiew to dla mnie echo wydarzeń i emocji wokół mnie." Historie, które opowiada przy pomocy melodii i głosu traktuje jako formę sztuki, a zarazem muzykoterapię. Wg niej głos, który działa zarówno na słuchacza, jak i na twórcę , posiada właściwości oczyszczające, a dodatkowo głęboko porusza i inspiruje. Wszystko to sprawia, że muzyka, którą komponuje artystka jest niezwykle unikatowa, prawdziwa i płynie prosto z serca!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • folk / etno / world , festiwal muzyczny
  lip 17-21
  środa - niedziela
  Gdynia, Park Kolibki w Orłowie
  Globaltica Festival 2019
 • jazz , rock , pop
  lip 20-17.08
  g. 18.30
  Mechelinki, Winnica Nawrot
  Dance Evening

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni