stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Melo Liryka Zakwita Muzyka - Ania Broda dla dzieci

"Pani Róża szepnęła - w moim ogródeczku tyle lenku niebieskiego, lawenda i gryka, zakwita muzyka...". Muzyka jest integralną częścią naszego życia i otacza nas z każdej strony. Nastrój słuchacza jest jak płótno, po którym można malować muzycznym pędzlem, a barwna ilustracja jaka powstaje, łączy ludzi niczym hymn narodowy bądź kolęda.

bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet
Jeśli chcecie przekonać się jak bardzo muzyka może rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz zintegrować i pobudzić do działania zapraszamy na koncert razem z Waszymi pociechami!
Dzieci będą miały okazję usłyszeć piosenki, wierszyki, a także wziąć udział w licznych zabawach melorecytacyjnych, w których główną rolę odegra świat roślin - wystąpią: len, gryka, róża i lawenda. Całość programu będzie opierała się na motywach z tradycji polskiej i obejmie piosenki oraz tańce takie jak "Maczek", a także dawne gry i zabawy - np. "Pani Róża". Podczas koncertu wystąpi Ania Broda, a jej wspaniały śpiew umili towarzystwo cymbałów, liry korbowej, dzwonków oraz drumli.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Ania Broda - wokalistka o niezwykle wyrazistym głosie, kompozytorka i autorka tekstów oraz mistrzyni gry na cymbałach wileńskich. Gra także na bębnach i pianinie, tworzy muzykę autorską, tradycyjną, a także filmową. Od 2011 roku występuje i nagrywa solowo. Oprócz tego prowadzi warsztaty śpiewu "białym" głosem oraz zajęcia muzyczno-edukacyjne przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zajmuje się również muzykoterapią dla dzieci z Zespołem Downa. Jej dyskografia obejmuje cztery albumy: "A ja nie chcę spać!" (2011), "6 H" (2014), "Najlepsze życzenie" (2014) oraz "Thousand Lakes" z 2016 roku. Pierwsza płyta, która inspirowana była wierszami polskich poetów, zdobyła nagrodę w konkursie "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Kolejnym sukcesem Ani Brody było otrzymanie stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. W roku 2015 dostała się do półfinału w programie Mam Talent. Rok później została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyna. Obecnie nagrywa także dla Polskiego Radia i Telewizji, a jej koncerty odbywają się w kraju oraz za granicą. 

Tym, co inspiruje artystkę do komponowania piosenek jest przede wszystkim poezja - w szczególności ta tajemnicza i szalona. W muzyce poszukuje barw, emocji, magii oraz irracjonalnych historii, czyli wszystkiego, co pobudza wyobraźnię. Śpiew jest całym jej życiem. Jak sama mówi: "Śpiewam ponieważ organicznie potrzebuję tej formy ekspresji jaką jest śpiewanie, wołanie, wibrowanie dźwiękiem, krzyczenie, oddychanie śpiewem. Jest to środek wyrazu integralny z instrumentalną częścią mojej muzyki, ale też istniejący w przestrzeni solowej. Trudno mi wyobrazić sobie życie bez śpiewu. To jakby wyłączenie dźwięku w przestrzeni. Śpiew to dla mnie echo wydarzeń i emocji wokół mnie." Historie, które opowiada przy pomocy melodii i głosu traktuje jako formę sztuki, a zarazem muzykoterapię. Wg niej głos, który działa zarówno na słuchacza, jak i na twórcę , posiada właściwości oczyszczające, a dodatkowo głęboko porusza i inspiruje. Wszystko to sprawia, że muzyka, którą komponuje artystka jest niezwykle unikatowa, prawdziwa i płynie prosto z serca!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • folk / etno / world , festiwal muzyczny
  lip 17-21
  środa - niedziela
  Gdynia, Park Kolibki w Orłowie
  Globaltica Festival 2019

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni