• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Me Rustveli - Nie jesteś sam: od starożytności do współczesności

Po raz pierwszy w Polsce! Unikatowy koncert zespołu folklorystycznego "Me Rustveli" (Gruzja).

W 2015 roku twórczość zespołu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za wykorzystanie specjalnej techniki wokalnej - gruzińskiej polifonii, która jest uznawana za arcydzieło ustnego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości. Zespół powstał w 1998 roku w Gruzji przy monasterze św. Michała Archanioła. Większość członków zespołu stanowili studenci Konserwatorium. Celem ich zjednoczenia była chęć uczestniczenia w nabożeństwach i intensywna praca nad poszukiwaniem i zbieraniem gruzińskich pieśni ludowych.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


W 2012 roku zespół otrzymał status zespołu folklorystycznego przez Ministerstwo Kultury Gruzji.

"Me Rustveli" bierze udział we wszystkich głównych festiwalach folklorystycznych, sympozjach i koncertach odbywających się w Gruzji i innych krajach. Zespół z powodzeniem koncertował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Holandii, Belgii, Litwie, Łotwie, Ukrainie.

Zespół nagrał i wydał dwa albumy Muzyczne, które zawierają Gruzińskie pieśni kościelne i pieśni ludowe z różnych części Gruzji. Dwa lata temu w Gruzji nagrali wideo z wykonaniem arcydzieła gruzińskiej polifonii piosenki "Mravalzhamier" ("długie lata") i mottem "nie jesteś sam" w 40 językach świata - aby wspierać ludzi na całej ziemi podczas pandemii koronowirusa.
Kup bilet
maj 19

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 169 zł
wyprzedane

Opinie