stat
Impreza już się odbyła

May the 4th Be With You. Dzień Gwiezdnych Wojen z Biblioteką z Pasją

Już po raz trzeci - razem z Fanklubem Gwiezdnych Wojen - zapraszamy na wspólne obchody wszystkich fanów gwiezdnej sagi. W tym roku spotkamy się on-line na Discordzie Biblioteki Gdynia. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Wilczyński oraz jego galeria modeli.

cze 22

wtorek, godz. 11:00

Gdańsk, Lęborska 3b
Wstęp wolny
Zachęcamy do przebierania się.

Program:
11:00
Let the past die? Czyli jak to naprawdę jest z Nowym Kanonem.
- Wiktor Elvis Weprzędz Łódzki Fanklub Star Wars/ KFK Studio
Niebieskoskóry admirał, odrodzony Imperator i wielka kradzież planów Gwiazdy Śmierci? Czy są to nowe historie, czy może te, które na kartach książek i komiksów pojawiały się lata wcześniej, a swoją uniwersalnością (lub czymś zupełnie przeciwnym) zainteresowały producentów, którzy byli w stanie dać ogromne pieniądze by przenieść je na ekran? Na inne pytania odpowiedzi znajdziecie w tej prelekcji, jak i przykłady równie ważnych historii i postaci przeniesionych płynne z Legend do Kanonu.

12:30
Konkurs wiedzy o Gwiezdnych Wojnach Agnieszka Vivianne Kowalska
Liczba miejsc ograniczona zapisy pod adresem: pasja@bibliotekagdynia.pl

15:00
Ile jest naszej historii w odległej galaktyce? O historycznych tropach w Star Wars słów kilka" - Magdalena Ithilnar Stawniak
Co prawda wydarzenia z uniwersum Star Wars rozgrywają się dawno, dawno temu w odległej galaktyce, ale jeśli przyjrzymy się im bliżej, dostrzeżemy wiele nawiązań do bliższej lub dalszej historii. O ile Imperium jest ewidentnym nawiązaniem do III Rzeszy, o tyle wiele innych historycznych tropów w Star Wars nie jest aż tak oczywistych. Dowiecie się m.in. o inspiracjach w architekturze, ustroju politycznym, ale także umundurowaniu obu stron konfliktu.

16:30
"Czytanie Gwiezdnych wojen" - Magda 'Cathia' Kozłowska
Po podziale starego i nowego kanonu, Disney grał całkiem bezpiecznie, jeśli chodzi o pozycje książkowe, osadzając je przede wszystkim w czasach Imperium oraz po Epizodzie VI, prowadząc narrację w stronę sequeli. Po niespecjalnie pozytywnym odbiorze Epizodów VII - IX Disney i Lucasfilm postanowiły spróbować czegoś nowego i tak powstał projekt "The High Republic". Cathia zrobi Wam zatem wyjątkowo subiektywny przegląd po pozycjach nowego kanonu, zarówno polecając, jak i odstraszając od niektórych tomiszczy.Aby dołączyć do nas na Discordzie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.