stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Marta Szefke Groove Band - koncert z okazji 5-lecia zespołu

Marta Szefke Groove Band powstał w maju 2016 w Trójmieście. Formacja zadebiutowała od razu na scenie festiwalowej - jako finaliści prestiżowego konkursu Polish Blues Challenge podczas Suwałki Blues Festival (2016) niedługo po rozpoczęciu działalności. Zespół występował na Gdynia Blues Festiwal (2017) i zagrał koncert w ramach SOFAR Gdańsk. Grupa przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu EP, którego premiera planowana jest na jesień tego roku.

Założycielka i frontmanka, Marta Szefke, jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, absolwentką kierunków wokalistyka jazzowa i edukacja muzyczna. Ukończyła również budownictwo na Politechnice Gdańskiej, co z powodzeniem wykorzystuje podczas koncertów, budując odpowiednią atmosferę. Swoją przygodę z bluesem rozpoczęła koncertując z toruńską formacją Tortilla na najważniejszych festiwalach bluesowych w kraju, w tym z Wojtkiem Karolakiem i Markiem Stryszowskim (Laboratorium). Marta Szefke Groove Band jest jej autorskim projektem, z którym wykonuje własny materiał.

blues - koncerty w Trójmieście


Repertuar zespołu to przede wszystkim muzyka autorska czerpiąca z gatunków blues, soul i rhythm&blues. Niebanalne teksty to opowieści o człowieku są efektem przemyśleń, obserwacji zachowań ludzkich, doświadczeń życiowych, ale też analizy siebie. Aranżacje utworów stwarzają przestrzeń do improwizacji dla charyzmatycznych muzyków, którzy kochają granie na żywo i zarażają energią ze sceny.

O bujające groovey, stylowe brzmienie, świetnie zgrane wokale, porywające solówki i świetny kontakt z publicznością zadbają:

Marta Szefke - wokal, kompozycje, teksty
Dmytro Poeta - instr. klawiszowe, chórek
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Konrad Żołnierek - gitara basowa
Piotr Jankowski - perkusja
Bartłomiej Szefke chórek

Zapraszamy!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • jazz , rock , pop , muzyka chóralna , widowisko / show , jubileusz
    cze 22
    wtorek, g. 20:00
    Gdynia, Teatr Muzyczny
    Karuzela Gna