stat
Impreza już się odbyła

Marta Gomez

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

W Sieście od lat zachwycamy się jej darem układania zachwycających melodii i głosem o szczególnej czułości; świetlanym, od którego robi się jaśniej wokół. Marta, choć Kolumbijka z urodzenia, skończyła słynny Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymała stypendium za nadzwyczajne osiągnięcia. Już wtedy postanowiła nie śpiewać jazzu, lecz znaleźć własny głos, oryginalny pomysł na muzykę. Napisała ponad sto piosenek osadzonych ściśle w tradycji latynoamerykańskiej.Nie tylko kolumbijskiej. Marta wędruje po krajach regionu: Boliwii, Chile Argentynie, Peru; trochę jak współczesny Kolberg, zbiera tradycyjne pieśni, uczy się rytmów, słucha odchodzących mistrzów, inspiruje się.

Jedna z jej piosenek, "Paula Ausente", napisana pod wpływem lektury książki "Paula" Isabel Allende otrzymała nagrodę główną w międzynarodowym konkursie kompozytorskim w 2013 roku. Pojawiła się też na siódmej siestowej płycie! Wśród literackich inspiracji Marty ważne miejsce zajmuje Federico Garcia Lorca. Do jego wierszy artystka skomponowała kilkanaście piosenek a powstały w ten sposób album "El Corazon y el Sombrero" należy do najwspanialszych dzieł Muzyki Świata ostatnich lat.

Marta, choć tak silnie związana z muzyką latynoamerykańskich korzeni, pojawia się na scenie także w tak zaskakujących konstelacjach jak zespół Johna Mayera czy Bonnie Raitt.

Za swoje płyty Marta Gomez została dwukrotnie nagrodzona statuetką Grammy w kategorii Muzyka Latynoska.

Przeczytaj także

Fabia Rebordao - Fado
paź 10

środa, godz. 19:00

bilety 89-149 zł
bilety 60-130 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)